You are currently viewing کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت در اروپا

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت در اروپا

یکی از ارزان ترین و به صرفه ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت، کشور اسلواکی است. هزینه زندگی در کشور اسلواکی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبت به سطح درآمد و حقوق دریافتی پایین بوده و مهاجرین می توانند زندگی نسبتاً مرفهی در این کشور داشته باشند. از آن جایی که اسلواکی کشور نسبتاً ارزانی برای زندگی محسوب می شود، هر ساله تعداد زیادی از افراد به این کشور مهاجرت می کنند. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

مهاجرت به اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای اروپایی عضو شنگن بوده و کشور نسبتاً ارزانی برای زندگی محسوب می شود. این کشور از کشورهای کم جمعیت اروپایی بوده و شهروندان آن در رفاه کامل زندگی می کنند. افرادی که برای ادامه تحصیل به اسلواکی مهاجرت می کنند در صورتی که به زبان این کشور تسلط داشته باشند می توانند به طور رایگان در دانشگاه های این کشور درس بخوانند و این امر یک مزیت بسیار بزرگ برای مهاجران محسوب می شود. مدارس دولتی و دبیرستان ها در کشور اسلواکی رایگان بوده و مهاجرین نباید هزینه ایی بابت آن پرداخت کنند. علاوه بر این دولت اسلواکی برای دانشجویان مهاجر، کارت های تخفیف صادر کرده و آنها می توانند با استفاده از این کارت ها از وسایل حمل و نقل عمومی و رستوران ها تخفیف ویژه ایی بگیرند. به طور کلی می توان گفت کشور اسلواکی یکی از بهترین و ارزان ترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل بوده و دانشجویان می توانند بعد از اتمام دوره تحصیلی شان مشغول به کار شده و اقامت دائم اسلواکی را دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در اسلواکی، میتوانید اپیزود 10 ام پادکست کوچ رادیو را بشنوید

مهاجرت به رومانی

رومانی یکی دیگر از کشورهای ارزان اروپایی است. این کشور در همسایگی بلغارستان و در جنوب شرقی قاره اروپا قرار دارد و در مقایسه با کشورهای اروپایی دیگر، کشور بسیار ارزانی محسوب می شود. هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین و مقرون به صرفه است و مهاجرین می توانند فقط با مبلغ 600 یورو در ماه، تمام هزینه های زندگی خود را پرداخت کنند. هزینه های زندگی در شهرهای شمالی این کشور نسبت به سایر نقاط ارزان تر و مناسب تر بوده و به همین دلیل بسیاری از مهاجرین، شهرهای شمالی این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند.

یکی از روش های مهاجرت به کشور رومانی، مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار است و مهاجرین پس از دریافت ویزای کار می توانند به این کشور مهاجرت کنند. مهاجرینی که از طریق کار برای مهاجرت به رومانی اقدام می کنند، بین 2 تا 9 ماه به زمان نیاز دارند تا ویزای کارشان مورد تایید قرار بگیرد. این افراد بعد از 2 تا 5 سال می توانند درخواست اقامت دائم کرده و برای همیشه در این کشور زندگی کنند.

مهاجرت به گرجستان

یکی دیگر از کشورهای ارزان اوپایی برای مهاجرت، کشور گرجستان است. زندگی در این کشور بسیار کم هزینه بوده و مهاجرین می توانند زندگی خوبی در این کشور داشته باشند. گرجستان کشور آرامی بوده و مردم می توانند در کمال آرامش در این کشور زندگی کنند. هزینه های زندگی در کشور گرجستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان است و مهاجرین می توانند با 500 یورو در ماه هزینه های زندگی خود را به راحتی تامین کنند. علاوه براین هزینه های تحصیل در این کشور بسیار مناسب است و به همین دلیل بسیاری از افراد این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. دانشجویان مهاجر می توانند با پرداخت 2400 تا 4900 دلار در سال در رشته مورد نظرشان ادامه تحصیل دهند و این هزینه در مقایسه با سایر کشورها بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. بیشتر دانشگاه های کشور گرجستان مجهز به خوابگاه هستند و این امر یک مزیت مهم برای داشنجویان محسوب می شود زیرا در هزینه حمل و نقل آنها صرفه جویی می شود. دانشجویان می توانند در زمان تحصیل، روزانه 5 ساعت کار کنند و به این ترتیب با بازار کار این کشور آشنا می شوند.

کشور گرجستان فاصله کمی با ایران دارد و به همین دلیل هزینه رفت و آمد به این کشور بسیار پایین است.

مهاجرت به لهستان

لهستان یکی دیگر از کشورهای ارزان اروپایی محسوب می شود و هر ساله تعداد زیادی از افراد برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. از آن جایی که هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور بسیار کم و مقرون به صرفه است، بسیاری از افراد این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند. مهاجرینی که به زبان لهستانی تسلط داشته باشند و بتوانند به این زبان صحبت کنند، می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند. بنابراین بهتر است افرادی که به قصد ادامه تحصیل به لهستان مهاجرت می کنند، قبل از اقدام به مهاجرت زبان لهستانی را یاد بگیرند. هزینه زندگی در کشور لهستان 500 یورو در ماه است و این هزینه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه کمی است.

یکی از روش های مهاجرت به کشور لهستان مهاجرت از طریق کار است و از آن جایی که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است، حقوق دریافتی شهروندان خوب است و آنها می توانند زندگی نسبتاً مرفهی در این کشور داشته باشند. مهاجرین می توانند بعد از دریافت ویزای کار، برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی در کشور لهستان برای دانشجویان بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. دانشجویان باید در ماه هزینه ایی بین 350 تا 500 یورو برای مسکن، حمل و نقل و غذا پرداخت کنند و این مبلغ در مقایسه با سایر کشورها بسیار پایین است. هزینه ثبت نام در دانشگاه با توجه به رشته نحصیلی در حدود 1500 تا 5000 یورو در ماه است که با توجه به امکاناتی که این کشور در اختیار دانشجویان قرار می دهد، هزینه بسیار مناسبی است. از دیگر مزیت های مهاجرت به این کشور این است که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند وارد بازار کار این کشور شوند.

مردم لهستان در وضعیت مطلوبی زندگی می کنند و هزینه های زندگی در لهستان با درآمد مردم هماهنگی دارد. به طور کلی لهستان کشور ارزانی محسوب می شود و هزینه های زندگی در آن خیلی ارزان تر و مقرون به صرفه تر از سایر کشورهای اروپایی است.

در ادامه این مقاله به بررسی ارزان ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی می پردازیم.

مهاجرت به نروژ

بیشتر دانشجویان بین المللی کشور نروژ را برای ادامه تحصیل و مهاجرت انتخاب می کنند زیرا دانشجویان مهاجر می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ایی و با بهترین امکانات در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند. دولت نروژ هزینه دانشگاه و ادامه تحصیل دانشجویان را از طریق مالیات پرداخت می کند تا دانشجویان مهاجر بتوانند به صورت رایگان در این کشور ادامه تحصیل دهند. به طور کلی می توان گفت دانشجویان از مزایای زیادی در این کشور برخوردارند و بیشتر دانشگاه های کشور نروژ از دانشجویان مهاجر و خارجی هزینه ایی برای تحصیل دریافت نمی کنند.

مهاجرت به فرانسه

فرانسه یکی دیگر از کشورهای ارزان اروپایی برای ادامه تحصیل و زندگی است. بیشتر دانشگاه های کشور فرانسه کاملاً رایگان هستند و مهاجرین فقط باید هزینه زندگی خود را پرداخت کنند. دانشگاه هایی که رایگان نیستند، به طور متوسط 300 یورو در ماه شهریه می گیرند و این هزینه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار ناچیز است. افرادی که به زبان فرانسه تسلط داشته باشند می توانند از مزایای بورسیه تحصیلی بهره مند شوند و در این صورت علاوه بر این که هزینه تحصیل رایگان است، بلکه این بورسیه بخش از هزینه های دیگر زندگی را تحت پوشش قرار می دهد.

مهاجرت به اوکراین

یکی دیگر از کشورهای ارزان اروپایی، کشور اوکراین است و هر ساله تعداد زیادی از افراد برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. هزینه های پایین تحصیل در کشور اکراین باعث شده که تعداد زیادی از افراد برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. به طور کلی هزینه تحصیل در کشور اوکراین به ویژه در دانشگاه های دولتی این کشور برای مهاجرین بسیار مقرون به صرف است و با توجه به امکاناتی که دانشگاه های اوکراین ارائه می دهند این هزینه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است.

مهاجرت به آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل و زندگی است و دانشگاه های معتبری دارد. دولت آلمان از سال 2014 کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی را بدون هیچ هزینه ایی ثبت نام می کند و این امر بزرگترین امتیاز این کشور برای ادامه تحصیل است. مهاجران می توانند در این کشور به زبان انگلیسی و آلمانی ادامه تحصیل دهند ولی افرادی که به زبان آلمانی تسلط دارند و می توانند به این زبان صحبت کنند این فرصت را دارند تا به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند. مهاجرین در صورت دریافت بورسیه تحصیلی می توانند از مزایای زیادی بهره مند شوند و هزینه های زندگی خود را تا حد زیادی کاهش دهند. آلمان یکی از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل در رشته های پزشکی محسوب می شود.

مهاجرت به فنلاند

دانشجویان خارجی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، می توانند با هزینه ایی بسیار کم در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند. تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان فنلاندی یا سوئدی هزینه ایی ندارد ولی تحصیل به زبان انگلیسی نیز شامل هزینه ایی بسیار کمی است.

دیگر لینک های مفید در مورد مهاجرت به اروپا

دیدگاهتان را بنویسید