You are currently viewing چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟
چگونه به کانادا مهاجرت کنیم ؟

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

کانادا کشوری است که به خاطر ثبات سیاسی و اقتصادی بالا مهاجرین زیادی دارد و هر ساله افراد زیادی به خاطر کار، سرمایه گذاری، تحصیل یا ثبت شرکت به این کشور مهاجرت می کنند. کانادا کشوری است که سیستم مهاجرتی بسیار خوبی دارد و با توجه به این که دلار کانادا در بازار ارز قیمت مناسبی دارد، بسیاری از افراد کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب می کنند. برای مهاجرت به کانادا مهاجرین باید در مرحله اول فرم ارزیابی اولیه پر کنند تا مشخصات اولیه آنها از جمله تحصیلات، دارایی و استعدادهای کاری و هنری آنها مشخص شود. مهاجرین با مراجعه به یک موسسه مهاجرتی معتبر می توانند اقدامات اولیه را برای مهاجرت انجام دهند. موسسه مهاجرتی دژ پارس از موسسات معتبر مهاجرتی بوده و به خاطر داشتن وکلای با تجربه ایی که در زمینه مهاجرت دارد، کمک بزرگی به افرادی که قصد مهاجرت دارند، می کند. مهاجرین باید مدارک خود را بدون هیچ کم و کاستی به اداره مهاجرت ارائه دهند زیرا اگر پرونده مهاجرین کمترین نقصی داشته باشد، امکان پذیرفته شدن آنها وجود ندارد.

دولت کانادا برای مدیرت پرونده مهاجران در زمینه های مختلف مثل تحصیل، کار یا سرمایه گذاری برنامه های زیادی در نظر گرفته است. مهاجرینی که به قصد ادامه تحصیل یا کار به کشور کانادا مهاجرت می کنند، باید با پر کردن فرم ارزیابی اولیه برای ورود خود به کشور کانادا توضیحی به دولت کانادا ارائه دهند.

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

یکی از متداول ترین روش های مهاجرت به کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است و هر ساله مهاجرین زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور از این طریق اقدام به مهاجرت می کنند. افرادی که قصد دارند از طریق ادامه تحصیل به کشور کانادا مهاجرت کنند، باید تمکن مالی کافی داشته باشند تا بتوانند هزینه های تحصیلی خود را به طور کامل پرداخت کند. مهاجرین همچنین باید یک مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند مدرک آیتلس با نمره ایی خوب به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهد. دانشگاه های کانادا از نظر سطح علمی و آموزشی به عنوان بهترین دانشگاه های دنیا شناخته شده است و از این رو مهاجرین کشور کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

در حال حاضر بیش از 400 هزار دانشجوی بین المللی در کشور کانادا مشغول به ادامه تحصیل هستند. مهاجرینی که در کانادا تحصیلات خود را می گذرانند از مکانات زیادی بهره مند می شوند. دولت کانادا نه تنها امکانات آموزشی خوبی در اختیار این افراد می گذارد، حتی بعد از فارغ التحصیلی هم این امکان را به آنها می دهد که از فرصت های شغلی و تحصیلات تکمیلی نیز استفاده کنند. دانشجویانی که از این طریق به کانادا مهاجرت کرده اند، می توانند از طریق ویزای تحصیلی اقامت دائم کانادا را بگیرند.

به طور کلی می توان گفت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور بوده و امکان اخذ اقامت دائمی کانادا در این روش بسیار زیاد است. با توجه به قوانینی که دولت کانادا در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اتخاذ کرده است، دانشجویان مهاجر می توانند با توجه به امتیازاتی که به خاطر تحصیل در کانادا دارند، در کمترین زمان، اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند. کشور کانادا در زمینه تحصیلی و آموزشی یکی از بهترین کشورهای دنیا محسوب می شود و دانشگاه های این کشور در سطح بسیار بالایی هستند. دانشجویان این امکان را دارند که در بهترین مراکز علمی ادامه تحصیل دهند و به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از افراد از طریق تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند. دولت کانادا هزینه ایی برای تحصیل این افراد پرداخت نمی کند و کلیه هزینه های تحصیلی به عهده دانشجو می باشد. فقط افرادی  از طرف دولت کانادا بورسیه تحصیلی دریافت می کنند که شرایط تحصیلی خوبی داشته باشند و در زمان تحصیل نمره های خوبی کسب کرده باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

افرادی که در زمینه هایی مانند ورزش های حرفه ایی، فرهنگی یا مدیرت منابع کشاورزی، تخصص دارند می توانند از طریق خود اشتغالی به کشور کانادا مهاجرت کنند.  به طور کلی یکی از روش های مهم و متداول برای مهاجرت به کانادا،  از راه خود اشتغالی است. همانطور که ذکر شد، این روش مهاجرتی برای ورزشکاران، هنرمندان و افرادی که کارهای فرهنگی و هنری انجام می دهند گزینه بسیار مناسبی است. این افراد برای مهاجرت به کانادا و  اخذ اقامت دائمی این کشور، باید در طی پنج سال گذشته، حداقل دو سال سابقه خود اشتغالی داشته باشند. افرادی که از این طریق برای اقامت کانادا اقدام می کنند، نیازی به سرمایه و دارایی ندارند و همچنین لزومی ندارد که مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشند.

افرادی که در زمینه های هنری از جمله موسیقی، عکاسی، طراحی، رزنامه نگاری و سایر امور هنری و فرهنگی تخصص دارند، می توانند از طریق خود اشتغالی در این زمینه به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائمی کانادا را دریافت کنند. مربیان ورزشی و ورزشکاران حرفه ایی نیز جزء افرادی هستند که می توانند ویزای خود اشتغالی گرفته و به کشور کانادا مهاجرت کنند. برای خود اشتغالی در زمینه های فرهنگی و ورزشی، متقاضیان باید در این زمینه ها سابقه ایی قابل قبول داشته باشند و در این زمینه ها فعالیت کرده باشند.

متقاضیانی که از طریق خود اشتغالی به کانادا مهاجرت می کنند، باید در شغل مورد نظرشان به اندازه کافی تجربه و مهارت داشته باشند. از دیگر شرایط این روش این است که افراد باید دارای تمامی معیارهای لازم در این زمینه بوده و از نظر مالی توانایی راه اندازی آن شغل را در کشور کانادا داشته باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

 در سال های اخیر یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا ، مهاجرت از طریق تخصص است. دولت کانادا به افرادی که در زمینه های مورد نیازش حرفه ایی بوده و تخصص دارند، اقامت دائمی داده و این افراد می توانند از طریق تخصصی که دارند به کانادا مهاجرت کنند. برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، متقاضیان باید در زمینه هایی از جمله تحصیلات، سن، سابقه کاری، مدرک تحصیلی و مدرک زبان امتیازاتی داشته باشند و در صورت به حد نصاب رسیدن امتیازشان می توانند اقامت کانادا را دریافت کنند. متقاضیانی که از طریق تخصص به کانادا مهاجرت می کنند، مزیت های زیادی خواهند داشت. به طور مثال این افراد از تمام حقوق شهروندی بهره مند می شوند و از همان ابتدای ورود، اقامت کشور کانادا را دریافت می کنند.متقاضیانی که از طریق تخصص به کانادا مهاجرت می کنند بعد از سه سال زندگی در کانادا، سیتیزن این کشور شده و شهروند کانادایی محسوب می شوند. سازمان مهاجرتی کانادا، با جذب کردن نیروهای ماهر و متخصص، کمک بزرگی به رشد اقتصادی کشورش می کند. دولت کانادا برای افرادی که در زمینه های مختلف تخصص و مهارت دارند، ارزش زیادی قائل می شود و بعد از مدتی به این افراد اقامت دائمی کشور کانادا را می دهد. با مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، متخصصین می توانند اقامت دائم گرفته و همراه با خانوداه خوب به کشور کانادا مهاجرت کنند. دراین روش، متقاضیان با توجه به توانایی و تخصص هایی که دارند، از طرف دولت کانادا امتیاز می گیرند. مهاجرت به کانادا از طریق تخصص مربوط به دولت های استانی و دولت فدرال بوده و متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند از طریق آن پرونده ایی برای مهاجرت تشکیل داده و سپس مدارک خود را تکمیل کنند. متقاضیان می توانند از این طریق به عنوان نیروی متخصص در کشور کانادا کار خود را شروع کرده و سپس اقامت این کشور را بگیرند. مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کانادا است و مزیت های زیادی برای متقاضیان دارد. مهمترین مزیت این روش برای متقاضیان این است که آنها می تواند برای خود و خانواده شان کارت اقامت دائمی بگیرند. 

برای افرادی که از طریق تخصص به کانادا مهاجرت می کنند، شرایط خاصی وجود دارد و افراد متقاضی با داشتن این شرایط می توانند به کشور کانادا مهاجرت کنند. یکی از مهترین شرایط داشتن پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای کانادایی است. این امر بزرگترین مزیت برای افراد متقاضی محسوب شده و احتمال  اخذ اقامت کانادا برای افراد خیلی بیشتر است. تجربه کاری نیز اهمیت ویژه ایی برای پروسه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص دارد و فرد متقاضی باید در طول ده سال گذشته، دست کم به مدت یک سال در یکی از رشته های تخصصی مشغول به کار بوده و در آن سابقه کاری داشته باشد. اگر متقاضی سابقه کاری بیشتری داشته باشد، امتیاز بیشتری کسب کرده و احتمال پذیرفته شدن او بیشتر می شود. متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص باید مدرک زبان آیلتس ارائه دهند و همچنین باید در همه مهارت ها حداقل نمره 6 را گرفته باشند. یکی از الزامات اولیه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، آشنایی کامل افراد متقاضی با زبان فرانسه و انگلیسی است. به طور کلی آشنایی با زبان رسمی کشور کانادا، یکی از مهمترین عوامل برای ورود به بازار کار این کشور و برقراری ارتباط با دیگران محسوب می شود. داشتن تسلط به زبان های انگلیسی و فرانسوی، در حدود 28 امتیاز مثبت برای متقاضیان در بر دارد.  

دیدگاهتان را بنویسید