You are currently viewing چگونه اقامت کانادا بگیریم؟
چگونه اقامت کانادا بگیریم

چگونه اقامت کانادا بگیریم؟

سطح زندگی و رفاه اجتماعی در کشور کانادا در سطح بالایی قرار دارد به همین دلیل هر ساله افراد زیادی سعی می کنند تا از روش های مختلف اقامت این کشور را دریافت کنند. کانادا کشوری است که بیشتر شهروندان آن مهاجر بوده و اتباع کشورهای دیگر هستند. برای اخذ اقامت کشور کانادا روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از این روش ها، ویزاهای مخصوص به خود را لازم دارند. برای اخذ اقامت کشور کانادا، حتما ً باید از وکلای با تجربه ایی که در زمینه اخذ اقامت کانادا تجربه دارند، کمک گرفت. موسسه مهاجرتی دژ پارس  یکی از موسسات مهاجرتی معتبر بوده و متقاضیان با مراجعه به این موسسه و مشورت با وکلای با تجربه می توانند برای اخذ اقامت کانادا اقدامات لازم را انجام دهند.

دولت کانادا به افراد متقاضی با توجه به امتیازی که کسب می کنند، اقامت می دهد. این امتیاز بر اساس میزان تحصیلات، درآمد، مهارت کاری، سن، تجربه و تخصص به افراد متقاضی تعلق می گیرد.  به طور کلی می توان گفت مهاجرین با توجه به نوعی سیستم امتیاز بندی مخصوص، می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند.

چگونه اقامت کانادا بگیریم

اقامت کانادا از طریق کار

اخذ اقامت کانادا از طریق کار، یکی از سریع ترین و بهترین روش ها برای مهاجرت به این کشور است. اخذ اقامت کاری یکی از کم هزینه ترین روش ها بوده ولی افراد متقاضی باید در زمینه هایی که مورد نظر دولت کانادا است، تخصص و مهارت ویژه داشته باشند. افرادی که در زمینه های خاص تخصص دارند، شانس و فرصت بیشتری برای اخذ اقامت خواهند داشت.  متقاضیانی که در کارهای فنی و حرفه ایی تخصص و مهارت دارند و  می توانند هزینه های زندگی خود را پرداخت کنند، این فرصت را دارند که از طریق ویزای کار اقامت کانادا را گرفته و به این کشور مهاجرت نمایند. متقاضیانی که در رشته هایی مانند کامپیوتر، پرستاری، مهندسی و رشته های فنی شانس تخصص دارند، فرصت بیشتری برای اخذ اقامت کانادا دارند  و احتمال دریافت اقامت کاری برای این افراد دو برابر می شود. دولت کانادا به افرادی که در این رشته ها تخصص و تجربه کاری دارند، امتیاز مثبت می دهد و این افراد می توانند از طریق ویزای کار، اقامت کانادا را دریافت کنند.

اخذ اقامت کانادا از طریق کار مزیت های فراوانی برای متقاضیان به همراه دارد. با توجه به این که نزخ بیکاری در این کشور پایین است و این کشور از امنیت بالایی برخوردار است، مقصد خوبی برای افرادی است که قصد دارند یک کسب و کار جدید راه اندازی کنند. متقاضیانی که از طریق ویزای کاری، اقامت کانادا را به دست می آورند، می توانند بعد از پشت سر گذاشتن مراحل قانونی، کار خود را شروع کنند و هیچ محدودیتی برای آنها وجود ندارد.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان می توانند از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا، اقامت دائم این کشور را بگیرند. با داشتن اقامت کانادا، افراد می توانند بعد از مدتی تابعیت و شهروندی این کشور را داشته باشند و سپس پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنند. متقاضیانی که از طریق سرمایه گذاری موفق به اخذ اقامت کانادا می شوند باید مبلغ زیادی در بانک های کانادا سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاری در استان های مختلف کانادا شرایط متفاوتی دارد و هر کدام از ایالت های کانادا شرایط خاصی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته اند. به طور کلی می توان گفت اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های پر چالش بوده و افراد باید قبل از اقدام به سرمایه گذاری تمام شرایط را مورد بررسی قرار دهند. به طور کلی می توان گفت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری روشی مطمئن و مناسب برای افراد سرمایه گذار بوده و افراد متقاضی می توانند بعد از مدتی ، اقامت دائم کشور کانادا را بگیرند.

متقاضیان می توانند با هزینه های مختلفی اقدام به سرمایه گذاری کرده و اقامت کانادا را دریافت کنند. متقاضیان می توانند با مبلغ 100.000 دلار اقدام به سرمایه گذاری کنند که این نوع سرمایه گذاری به عنوان کار آفرینی شناخته می شود. در این روش فرد متقاضی باید در حدود 300 هزار دلار کانادا در حساب بانکی خود داشته باشد. از این مقدار در حدود 100 هزار دلار به سرمایه گذاری اختصاص داده می شود. فردی که قصد سرمایه گذاری دارد باید حداقل دارای مدرک فوق دیپلم بوده و مدرک آیلتس با نمره 4.5 داشته باشد. داشتن سابقه مدیریتی از دیگر شرایط لازم برای این نوع سرمایه گذاری در کشور کانادا است.

در نوع دیگر از سرمایه گذاری، فرد متقاضی برای اخذ اقامت کانادا باید در حدود 210 هزار دلار کانادا برای سرمایه گذاری داشته باشد. در این روش فردی که قصد دارد اقامت کانادا را بگیرد باید مبلغی در حدود 600 هزار دلار کانادا داشته باشد و به دولت ثابت کند که تمکن مالی کافی دارد.

 اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی محدودیت سنی نداشته و افراد در هر سنی که باشند می توانند از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. شخص متقاضی باید در یک شرکت معتبر سابقه کاری داشته باشد و همچنین باید ثابت کند که بعد از مهاجرت به کشور کانادا می تواند یک کسب و کار جدید را راه اندازی کند.  برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ارائه دادن سوابق کاری برای تکمیل نمودن پرونده ضروری بوده و تاثیر مثبتی در روند پروسه اخذ اقامت خواهد داشت. از مهمترین فواید اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری این است که فرد متقاضی و خانواده اش می توانند  تا زمانی که در کانادا اقامت دارند، از مزایای بیمه خدمات درمانی رایگان بهره مند شوند. در سایر روش های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، فرد متقاضی باید 800 هزار دلار در یکی از بانک های کشور کانادا سرمایه گذاری کند و این مبلغ بعد از گذشت پنج سال و بدون دریافت سود به او برگردانده می شود. بعد از گذراندن این مراحل و همچنین بعد از این که فرد متقاضی کلیه مدارک لازم را برای اداره مهاجرت فرستاد ، اداره مهاجرت در صورت پذیرفتن فرد مهاجر، نامه ایی برای او ارسال کرده و پرونده متقاضی را مورد بررسی قرار می دهد. بعد از این مرحله فرد مهاجر باید سایر مدارک لازم برای تکمیل کردن پرونده اش به اداره مهاجرت کانادا ارسال کند. بعد از این که پرونده شخص متقاضی مورد تایید اداره مهاجرت قرار گرفت، او باید مبلغ 220 هزار دلار را به حساب یکی از موسسات مالی کانادا واریز کند و بعد از آن باید گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهد تا بتواند اقامت دائمی کشور کانادا را دریافت کند.

چگونه اقامت کانادا بگیریم

اقامت کانادا از طریق ویزای استارت آپ

دولت کانادا به افرادی  که کار آفرین بوده و توانایی ایجاد یک کسب و کار جدید و خلاقانه را دارند، ویزای استارت آپ می دهد. این افراد می توانند از طریق این ویزا اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند. افرادی موفق به اخذ ویزای استارت آپ می شوند که یک ایده خوب به دولت ارائه دهند و بتوانند با یکی از سازمان های معرفی شده اداره مهاجرت همکاری کنند. اگر ایده این افراد، ایده خوب و جدیدی باشد، این سازمان از طرح آنها حمایت کرده و برای طرح آنها سرمایه گذاری می کند. متقاضیان از طریق ویزای استارت آپ می توانند برای خود و خانواده شان اقامت دائم کانادا را بگیرید. شخص کارآفرین اجازه ندارد در کشور کانادا، سرمایه گذاری شخصی کند و فقط در صورتی می تواند اقدام به  سرمایه گذاری کند دارند که دولت به آنها مجوز دهد.  ویزای استارت آپ متعلق به افرادی است که سازمان های معرفی شده طرح آنها را مورد حمایت قرار می دهند.

 کسب و کاری که مهاجرین باید برای اخذ ویزای استارت آپ در کشور کانادا شروع کنند، باید دارای ایده ایی جدید و منحصر به فرد بوده و همچنین در مقیاس جهانی قابل قبول باشد. این ایده کاری باید به گونه ایی باشد که  برای افراد بومی کشور کانادا ایجاد اشتغال کند. کشور کانادا به دلایل زیادی به عنوان یکی از بهترین کشورها برای راه اندازی کسب و کارهای جدید شناخته شده است. یکی از مهمترین دلایل این است که مالیاتی که دولت در این کشور دریافت می کند، بسیار ناچیز بوده  و همه افراد توانایی پرداخت آن را دارند. کشور کانادا دارای اقتصادی قدرتمندی است و بیشتر مردم در این کشور در رفاه کامل زندگی کرده وشرایط خوبی برای زندگی دارند. از دیگر مزیت های اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای استارت آپ این است که راه اندازی یک کسب و کار جدید در کشور کانادا خرج زیادی ندارد و مهاجرین با کمترین سرمایه می توانند، یک کسب و کار موفق راه اندازی کنند.

یکی دیگر از شرایط برای اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ کانادا، تسلط داشتن به زبان انگلیسی است. اگر متقاضی به زبان های فرانسوی و یا انگلیسی تسلط کافی داشته باشد، شانس بیشتری برای موفقیت در کسب و کارش خواهد داشت. برای گرفتن ویزای استارت آپ کانادا، متقاضیان باید در آزمون های زبانی که در موسسات آموزشی معتبر برگزار می شود شرکت کرده و نمره قبولی بگیرند. بدون شرکت در این آزمون و ارائه نمره قبولی، درخواست متقاضیان مبنی بر دریافت ویزای استارتاپ کانادا رد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید