You are currently viewing چگونه اقامت اروپا بگیریم؟
چگونه اقامت اروپا بگیریم

چگونه اقامت اروپا بگیریم؟

هر ساله متقاضیان زیادی برای دریافت اقامت کشورهای اروپایی، اقدام به مهاجرت می کنند. اگر افراد شرایط لازم برای مهاجرت به کشورهای اروپایی را داشته باشند، اخذ اقامت کشورهای اروپایی کار چندان سختی نخواهد بود. بهتر است متقاضیان قبل از اقدام به مهاجرت به کشورهای اروپایی به یک موسسه مهاجرتی معتبر مراجعه کنند. موسسه مهاجرتی دژ پارس یکی از بهترین و معتبرترین موسسات مهاجرتی در زمینه اخذ اقامت بوده و با داشتن وکلای با تجربه در زمینه مهاجرت، بهترین روش مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهد. وکلای این موسسه مهاجرتی با در نظر گرفتن شرایط مالی و تحصیلی متقاضی و بررسی کشور مورد نظر، متقاضیان را در این زمینه راهنمایی می کنند. اتحادیه اروپا متشکل از 27 کشور بوده و در حدود 514 میلیون نفر جمعیت دارد. واحد پول رایج در کشورهای اروپایی یورو است. متقاضیان از طریق خرید ملک، اوراق قرضه یا از طریق سرمایه گذاری، می توانند در کمتر از شش ماه اقامت بعضی از کشورها را بگیرند.

چگونه اقامت اروپا بگیریم

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

یکی از متداول ترین روش ها برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی، روش سرمایه گذاری است. مبلغی که برای سرمایه گذاری مورد نیاز است، در کشورهای مختلف متفاوت است ولی حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در حدود 30,000 یورو است و متقاضی می تواند با این مبلغ در زمینه خرید اوراق بها دار، خرید ملک یا واریز به حساب صندوق دولت برای خود و خانواده اش اقامت یک ساله بگیرد. این مبلغ تا 5 سال قابل برداشت نیت و سودی نیز به آن تعلق نمی گیرد. مهمترین مزیت های اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری این است که این روش محدودیت سنی برای متقاضی ندارد و متقاضی در هر سنی که باشد می تواند با این روش اقامت اروپا را بگیرد. از طرف دیگر متقاضی می تواند بدون محدودیت به کشورهای حوزه شنگن سفر کند. اقامت از طریق سرمایه گذاری نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد و متقاضی می تواند بدون داشتن مدرک زبان اقامت کشور مورد نظرش را دریافت نماید.

یکی از بهترین و راحت ترین کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت و مهاجرت، کشور اسلواکی است. اسلواکی از کشورهای اروپایی عضو حوزه شنگن بوده و با اخذ اقامت این کشور، متقاضیان می توانند به راحتی به سایر کشورهای اروپایی سفر کنند.  

با توجه به این که هزینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور اسلواکی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مناسب بوده و هزینه نسبتاً کمی دارد، متقاضیان زیادی این کشور را برای اقامت انتخاب می کنند. دولت اسلواکی سرمایه گذاران خارجی را تحت حمایت مالی قرار داده و کمک هزینه های مالی زیادی برای آنها در نظر گرفته است. از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در کشور اسلواکی، کم بودن نرخ مالیات در این کشور است و به همین دلیل سرمایه گذارارن زیادی سعی دارند تا اقامت این کشور را بگیرند. متقاضیان بعد از ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور اسلواکی اقامت این کشور را به دست می آورند و این یک مزیت بسیار مهم برای سرمایه گذاران محسوب می شود. از شرایط اخذ اقامت کشور اسلواکی از طریق سرمایه گذاری این است که فرد متقاضی باید به مدت 6 ماه در سال در این کشور زندگی کند. بعد از این مدت، متقاضیان با ارائه دادن مدارکی مبنی بر این که کسب و کارشان سود دهی بالایی دارد،  می توانند اقامت دائم این کشور را بگیرند. در این روش، فرد متقاضی برای شروع تجارت و سرمایه گذاری باید طرحی برای کسب و کار به دولت اسلواکی ارائه دهد و در صورت پذیرش این طرح توسط دولت اسلواکی، متقاضی می تواند فعالیت خود را شروع کند. طرح انتخابی تاثیر بسیار مهمی برای اقامت متقاضی دارد و فرد می تواند به وسیله این طرح، کارت اقامت خود را بگیرد.

اقامت اروپا از طریق تحصیل

با توجه به این که سیستم آموزشی و سطح علمی دانشگاه ها در کشورهای اروپایی بالا است، بسیاری از افراد سعی بر این  دارند تا از طریق تحصیل، اقامت کشورهای اروپایی را دریافت کنند. تحصیل رایگان و همچنین وجود امکانات رفاهی متعدد در کشورهای اروپایی از جمله کشورهای آلمان و نروژ، موجب شده تا اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل به یکی از روش های پرطرفدار برای مهاجرت تبدیل شود.

به طور کلی دانشجویان می توانند 20 ساعت در طول هفته مشغول به کار شوند و به این ترتیب می توانند رزومه کاری خوبی برای خود درست کنند. دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیل شدن، شغلی مناسب پیدا کرده و مشغول به کار شوند. اگر دانشجویان نتوانند بلافاصله بعد از تمام شدن درسشان کاری پیدا کنند، ویزایی برای یافتن کار بگیرند. آنها با داشتن این ویزا می توانند به مدت 6 ماه به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند. متقاضیان بعد از پیدا کردن کار می توانند مجوز اقامت یک ساله دریافت کنند و بعد از چند سال تمدید اقامت یک ساله، می توانند درخواست اقامت دائم کنند. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان برای دانشجویان مهاجر در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ارزان تر است. اگر متقاضیان بتوانند از طرف دولت بورسیه تحصیلی دریافت کنند، می توانند به صورت کاملاً رایگان در بعضی از دانشگاه های آلمان درس بخوانند.

 به طور کلی در بعضی از دانشگاه های آلمان، تحصیل رایگان است و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان کشور آلمان را برای تحصیل انتخاب می کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان، مدرک زبان آلمانی مزیت مهمی برای دانشجو محسوب می شود.  ولی در صورت نداشتن مدرک زبان آلمانی ، متقاضیان می توانند با ارائه دادن مدرک زبان انگلیسی نیز در این کشور به تحصیل مشغول شوند ولی این افراد نمی توانند در دانشگاه های دولتی ادامه تحصیل دهند و خودشان باید هزینه تحصیلی شان را متقبل شوند. به طور کلی می توان گفت متقاضیان فقط در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی می توانند به طور رایگان ادامه تحصیل دهند.

چگونه اقامت اروپا بگیریم

اقامت اروپا از طریق کار

یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های اخد اقامت اروپا، اقامت از طریق کار است. با این روش افراد متقاضی می توانند با سه روش جاب آفر ( داشتن پیشنهاد کاری)، اسکیل ورکر( داشتن مهارت و تخصص) و جاب سیکر( جستجوی کار) اقامت کشورهای اروپایی را دریافت کنند. کشورهای اروپایی به افرادی که دارای تخصص یا مهارت هستند، کارت اقامت موقت یا موقغیت های شغلی می دهند. بعضی از کشورهای اروپایی مانند آلمان، انگلیس و سوئد متقاضیان زیادی برای کار دارند و در صورت داشتن کاری مناسب می توانند بعد از مدتی اقامت دائم این کشورهای اروپایی را بگیرند. متقاضیان برای اخذ اقامت از طریق کار به مدارکی از جمله مدارک دانشگاهی، مدرک زبان، گذرنامه معتبر، اصل شناسنامه، داشتن سابقه کاری، سابقه بیمه و گواهی عدم سوء پیشینه نیاز دارند.

کشور اسلواکی از نظر تجارت و کسب و کار، به عنوان یکی از بهترین کشورها شناخته شده است و متقاضیان با کار کردن در این کشور می توانند بعد از مدتی اقامت دائم این کشور را بگیرند. برای گرفتن اقامت کاری اسلواکی  افراد متقاضی باید به مدت پنج سال در این کشور کار کنند و مالیات بپردازند. به طور کلی یکی از مهمترین شرایط برای گرفتن اقامت کاری، دریافت یک دعوتنامه کاری از جانب یک کارفرمای معتبر است و متقاضیان با داشتن این دعوتنامه و در صورت پیدا کردن کاری مناسب، می توانند اقدام به اخذ اقامت اسلواکی کنند. نرخ بیکاری در این کشور نسبتاً پایین است و موقعیت های کاری خوبی برای مهاجرین وجود دارد.

کشور لهستان در سال های اخیر پیشرفت بی سابقه ایی در میان کشورهای اروپایی داشته است. کشور لهستان بزرگ ترین اقتصاد را در اروپای مرکزی دارد و نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است به همین دلیل این کشور به یکی ازمهم ترین قطب های اروپا برای دعوت از نیروهای متخصص و خارجی به کار  تبدیل شده است.

متقاضیان برای دریافت ویزای کاری لهستان باید حداقل مدرک کارشناسی ارائه دهند. متقاضیان برای این که بتوانند کاری مناسب در کشور لهستان پیدا کنند، باید از طرف یک شرکت معتبر در کشور لهستان، پیشنهاد کاری داشته باشند و از طرف کارفرمای شرکت دعوت به کار شده باشند. پروسه پیدا کردن کار به این شکل است که آگهی کاری به مدت 3 ماه در کشور لهستان اعلام می شود و اگر کسی خواستار این کار نبود این آگهی برای 3 ماه دیگر نیز در اتحادیه اروپا اعلام می شود. این روش، روش مرسومی برای پیدا کردن کار در بسیاری از کشورهای اروپایی است. زمانی که شخص متقاضی از جانب کارفرما، دعوت نامه کاری بگیرد،  طبق قانون کار باید، قرار دادی با کارفرمایش ببندد و این قرار داد را به اداره کار محلی بفرستد. مدارکی که افراد متقاضی برای دریافت ویزای کاری باید به اداره کنسولگری کشور لهستان ارائه دهند عبارتند از پاسپورت معتبر، ترجمه مدارک تحصیلی، ترجمه سوابق کاری و نامه سوء پیشینه. متقاضی تقریباً بعد از یک تا دوماه می تواند ویزای کاری اش را دریافت کند. اگر متقاضی کار از طرف یک کارفرمای معتبر دعوت نامه کاری داشته باشد، می تواند بعد از مدتی اقامت کاری این کشور را بگیرد. سفارت لهستان  در زمان کمی برای این دسته از افراد ویزای کاری صادر می کند و متقاضی می تواند همراه با خانواده خود اقامت این کشور را دریافت کند. مهمترین مزیت ویزای کاری کشور لهستان این است که متقاضیان می تواند از خدمات عمومی این کشور به طور رایگان بهره مند شوند.

دیگر لینک های مفید در مورد مهاجرت به اروپا

دیدگاهتان را بنویسید