You are currently viewing چگونه به اروپا مهاجرت کنیم؟

چگونه به اروپا مهاجرت کنیم؟

روش های زیادی برای مهاجرت به اروپا وجود دارد ولی اولین قدم برای مهاجرت این است که افراد متقاضی هدف خود را از مهاجرت مشخص کنند. متقاضیان می توانند با مراجعه به یک موسسه مهاجرتی معتبر به بهترین روش ممکن مهاجرت کنند. موسسه حقوقی مهاجرتی دژ پارس با داشتن وکلای ماهر و با تجربه، یکی از بهترین موسسات مهاجرتی محسوب می شود و متقاضیانی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند با مشورت با وکلای این موسسه می توانند بهترین روش را برای مهاجرت به اروپا انتخاب کنند.

به طور کلی می توان گفت واژه مهاجرت به معنای تغییر محل زندگی از مکانی به مکان دیگر برای زندگی یا کار است. بعضی از افراد به خاطر نا مساعد بودن شرایط زندگی شان از جمله بیکاری، مسائل سیاسی یا کمبود امنیت اقدام به مهاجرت می کنند. در سال های اخیر تعداد مهاجران رو به افزایش است و افراد به خاطر مسائل مختلفی از جمله ادامه تحصیل یا پیشرفت کسب و کارشان مهاجرت می کنند.  

مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل

مهاجرت به اروپا شرایط مختلفی دارد و متقاضیان برای مهاجرت به اروپا باید دست کم یکی از این شرایط را داشته باشند. از مهمترین شرایط مهاجرت، داشتن هدفی خاص است. ممکن است هدف افراد از مهاجرت ادامه تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری باشد. افرادی که به قصد ادامه تحصیل به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند، ابتدا باید از طرف یک دانشگاه پذیرش بگیرند. متقاضیان برای ادامه تحصیل در دانشگاه باید مدرک زبان معتبر داشته باشند و به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. با توجه به این که زبان انگلیسی زبان رسمی بسیاری از کشورهای دنیاست، داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی مثل آیلتس، امتیاز مثبتی برای متقاضیان محسوب می شود.

یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی، کشور اسلواکی است. این کشور عضو حوزه شنگن است و یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل محسوب می شود. مهاجرت به این کشور از طریق ویزای تحصیلی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کم هزینه تر بوده و  دردسرهای کمتری دارد. افرادی که به قصد ادامه تحصیل به این کشور اروپایی مهاجرت می کنند، برای گرفتن مدرک لیسانس از دانشگاه این کشور، باید به زبان این کشور مسلط باشند ولی  در مقاطع بالاتر تدریس به زبان انگلیسی انجام می شود و دانشجویان باید مدرک زبان متناسب با مقطع تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند. افرادی که به مدت 6 سال در کشور اسلواکی تحصیل می کنند، می توانند به راحتی اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. دانشجویان زیادی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپایی را دارند ولی با توجه به  بالا بودن هزینه های تحصیلی، این امکان برای آنها وجود ندارد. همانطور که قبلاً ذکر شد، هزینه تحصیل در کشور اسلواکی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ارزان تر است و به همین دلیل افراد زیادی به قصد ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند و از طریق ویزای تحصیلی اقامت این کشور را می گیرند. تحصیل به زبان اسلواکی در دانشگاه های دولتی این کشور برای همه افراد مجانی است و به این ترتیب افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی را دارند، باید قبل از مهاجرت به این کشور، زبان اسلواکی را یاد بگیرند. در بین کشورهای اروپایی، دانشگاه های اسلواکی سطح علمی بسیار بالایی به ویژه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارند و جزء بهترین دانشگاه های اروپا محسوب می شوند.

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

از دیگر شرایط مهاجرت به اروپا داشتن سرمایه و بودجه کافی است. مهاجرت به هر کشوری هزینه های مخصوص به خود را دارد زیرا بعضی از کشورهای اروپایی فقط افرادی را به عنوان مهاجر می پذیرند که سرمایه زیادی به کشورشان وارد کنند. بعضی از کشورهای اروپایی گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت کارآفرینان و سرمایه داران هستند و با توجه به این موضوع سالانه کارآفرینان زیادی از سراسر دنیا به قصد سرمایه گذاری به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند. متقاضیانی که از طریق سرمایه گذاری به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند، باید با توجه به نوع سرمایه گذاری شان، کشور مورد نظر خود را برای مهاجرت انتخاب کنند زیرا بعضی از کشورهای اروپایی مقصد خوبی برای سرمایه گذاری نمی باشد. با توجه به این که سرمایه گذارن بعد از مدتی کار در اروپا می توانند اقامت کشورهای اروپایی را به دست آورند، کشورهای اروپایی گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری و کسب و کار محسوب می شوند. مهاجرین از طریق خرید ملک و یا ثبت شرکت، می توانند در اروپا سرمایه گذاری کنند.

کشور اتریش یکی از ثروتمند ترین کشورهای اروپایی است و به همین دلیل می تواند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری باشد. ولی متقاضیان باید این نکته را در نظر داشته باشند که فقط بعضی از  سرمایه گذاری ها موجب اخذ اقامت دائمی این کشور می شود. سرمایه گذاری در زمینه تجارت و فن آوری اطلاعات یکی از بهترین انواع سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود و متقاضیان می توانند از این طریق به اتریش مهاجرت کنند. همچنین کشور اتریش عضو سازمان های بین المللی مختلفی از جمله سازمان تجارت جهانی، بانک های جهانی و همچنین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است و بنابراین بهتر است سرمایه گذاران برای مهاجرت به اتریش بیشتر در این زمینه ها اقدام به سرمایه گذاری کنند.

مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های مهاجرت به اروپا، مهاجرت از طریق ثبت شرکت است. متقاضیان با ثبت شرکت در کشورهای حوزه شنگن می توانند در مدت زمان کوتاهی همراه با خانواده خود به کشور مورد نظر مهاجرت کنند. متقاضیان می توانند با هزینه ایی نسبتاً مناسب و در کمترین زمان از طریق ثبت شرکت، همراه با خانواده شان به اروپا مهاجرت کنند. افرادی که می خواهند از طریق ثبت شرکت به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنند، باید قبل از اقدام به مهاجرت تحقیقات لازم را برای ثبت شرکت در مورد کشوری که قرار است به آن مهاجرت کنند، انجام دهند. سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت، در کشورهای مختلف متفاوت است ولی به طور متوسط این هزینه بین 10,000 تا 100,000 هزار دلار می باشد. افرادی که به قصد ثبت شرکت به اروپا مهاجرت می کنند، باید سابقه مدیریت داشته باشند و همچنین طرحی توجیهی ارائه دهند و ثابت کنند که طرح آنها سود آور است. متقاضیان ثبت شرکت باید سالانه مالیاتی به دولت پرداخت کنند. به طور کلی می توان گفت یکی از کم خطر ترین و سریع ترین روش های مهاجرت به اروپا، از طریق ثبت شرکت در اروپا است و بلافاصله بعد از ثبت شرکت فرد اقامت یک ساله می گیرد. اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت که عضو حوزه شنگن است، توسط شرکت حقوقی مهاجرتی دژپارس با 9500 انجام می شود.

مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت مزایای زیادی دارد و یکی از مهمترین مزیت های آن مهاجرت به همراه اعضای خانواده است. متقاضیان برای ثبت شرکت در اروپا نیازی به مدرک زبان ندارند و این امر موجب شده بسیاری از افراد این روش را برای مهاجرت انتخاب کنند. از طرف دیگر با ثبت شرکت در اروپا، مالکیت شرکت صد در صد به نام متقاضی می شود و همچنین فرد متقاضی می تواند فعالیت های اقتصادی مختلفی انجام دهد. متقاضیانی که قصد دارند از طریق ثبت شرکت به یک کشور اروپایی مهاجرت کنند، نیازی به  ارائه ویزای کاری ندارند ولی برای ثبت شرکت در کشور مورد نظر، باید مجوز اقامت داشته باشند. اقامت مهاجرین در ابتدا موقت بوده ولی فرد می تواند بعد از چند سال اقامت دائم خود و خانواده اش را دریافت کند. افرادی که در کسب و کار خود موفقیت بیشتری دارند، شانس بیشتری برای اخذ اقامت دائمی خواهند داشت. افرادی که از طریق ثبت شرکت به اروپا مهاجرت می کنند از مزایای زیادی بهره مند می شوند که یکی از این مزایا دریافت وام بدون بهره می باشد.

آلمان از کشورهایی است که افراد زیادی از طریق ثبت شرکت به آن مهاجرت می کنند زیرا این کشور هیچ محدودیتی برای کار و سرمایه گذاری در نظر نگرفته است و افراد از کشورهای مختلف می توانند با مهاجرت به این کشور، اقدام به ثبت شرکت نمایند. متقاضیان از طریق ثبت شرکت می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. متقاضیان برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت به 6 الی 8 ماه زمان نیاز دارند و بعد از طی کردن این مدت می توانند در کشور آلمان اقدام به ثبت شرکت کنند. متقاضیان برای مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت باید  رزومه کاری شان را به دولت آلمان ارائه دهند. ارائه دادن طرح مربوط به کسب و کار یا طرح تجاری نیز برای ثبت شرکت ضروری بوده و بدون ارائه این طرح امکان ثبت شرکت و مهاجرت به آلمان وجود ندارد. طرحی که متقاضی برای ثبت شرکت ارائه می دهد، باید تا چند سال آینده اهداف شرکت را تحت پوشش قرار دهد. علاوه بر طرح تجاری، متقاضیان برای ثبت شرکت و مهاجرت به اروپا باید مدارکی از جمله مدارک شناسایی، مدارک شرکت اصلی در ایران، مدارک مربوط به شرکت زیر مجموعه در کشور آلمان و همچنین مجوزهای صنفی ارائه دهند. دولت آلمان بعضی از طرح های تجاری و پروژه ها را تحت پوشش قرار داده و به آنها کمک مالی می کند.  یکی از بزرگ ترین مزیت های مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، راه یافتن به بازارهای بزرگ اقتصادی اروپا است و این امر برای مهاجرین پیشرفت بزرگی است.

دیگر لینک های مفید در مورد مهاجرت به اروپا

دیدگاهتان را بنویسید