هزینه های زندگی در کانادا
هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

یکی از نکات مهم که قبل از مهاجرت به کانادا باید به آن توجه کرد، تحقیق و بررسی در مورد هزینه های زندگی در این کشور است و فردی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد باید قبل از اقدام به مهاجرت به برآورد این هزینه ها بپردازد. کانادا یکی از کشورهای کم جمعیت بوده و به همین دلیل هر ساله مهاجرین زیادی می پذیرد ولی در هر صورت افراد قبل از مهاجرت باید در مورد هزینه های زندگی در این کشور اطلاعاتی به دست آورند. قبل از بررسی و تحقیق درباره هزینه های زندگی در کانادا، باید به میزان درآمد ماهیانه در کانادا توجه نمود که این درآمد با توجه به نوع کار و ساعات کاری متغیر است و ممکن است افزایش یا کاهش پیدا کند. طبق تحقیقات به دست آمده در سال 2019 میزان درآمد در کشور کانادا نسبت به سال های پیش در حدود 15 درصد افزایش پیدا کرده و پیشبینی می شود که تا سال 2020 این میزان افزایش پیدا کند و به این ترتیب افراد مهاجر شرایط بهتری برای مهاجرت خواهند داشت.

بعد از این که مهاجرین، میزان درآمد کارهای مختلف را مورد بررسی قرار دادند، باید به بررسی هزینه های مختلف زندگی در این کشور بپردازند. به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی در کانادا تا حد زیادی با استان و محل  زندگی آنها و منطقه ایی که در آن زندگی می کنند، بستگی دارد. هزینه زندگی در کشور کانادا به چند بخش تقسیم می شود و با توجه به نیاز افراد به وسایلی که برای شروع یک زندگی لازم است، محاسبه می شود. بعضی از هزینه ها، مانند هزینه خرید خانه و ماشین فقط یک بار پرداخت می شود و این هزینه ها نسبت به سایر هزینه ها سنگین تر است. هزینه هایی مثل هزینه پوشاک، خوراک، وسایل حمل و نقل عمومی، مالیات و هزینه ای آب و برق و گاز که افراد مهاجر ماهانه ملزم به پرداخت آن هستند. هزینه ایی هم باید برای بیمه عمر و پس انداز در بانک پرداخت شود که این هزینه ها برای زمان بیماری فرد یا زمانی که او به هر دلیلی بیکار می شود، قابل استفاده خواهد بود. در این مقاله هر کدام از هزینه های زندگی را به طور جداگانه شرح خواهیم داد.

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه خرید یا اجاره خانه در کانادا

اجاره آپارتمان در بعضی از بخش های کانادا مثل شهرهای ونکوور و تورنتو تا حدی شبیه به هم است. اگر خانه در حومه شهر باشد، هزینه اجاره نسبت به مرکز شهر کمتر خواهد بود. هزینه اجاره خانه در مرکز شهر با توجه به نوع و مساحت خانه بین 900 تا 2400 دلار است. این هزینه برای خانه های تک خوابه در نظر گرفته شده است و هزینه خانه ایی که سه اتاق خواب دارد و در مرکز شهر قرار گرفته است بین 1400 تا 3500 دلار در ماه است. این هزینه ها فقط برای اجاره خانه است و هزینه آب و برق و گاز باید به صورت جداگانه پرداخت شود.

خرید خانه در کشور کانادا هزینه هایی زیادی در بر دارد و بسیار گران است به همین دلیل بسیاری از افرادی که در کانادا زندگی می کنند، خانه نمی خرند. هزینه خرید خانه در مرکز شهر کانادا در حدود متری 6000 دلار است و این هزینه برای خرید خانه در حومه شهر در حدود 2000 دلار کاهش پیدا می کند.

هزینه وسایل حمل و نقل عمومی در کانادا

تورنتو و شهرهای اطراف آن، دارای سیستم حمل و نقل عمومی بسیار مناسبی است و وسایل حمل و نقل همیشه در دسترس قرار دارند.  اگر افراد در محلی زندگی کنند که به محیط کارشان نزدیک باشد، می توانند پیاده رفت و آمد کنند و هزینه ایی پرداخت نکنند. حتی اگر برای رفت و آمد از وسیله های حمل و نقل عمومی استفاده کنند، بخش عمده ایی از هزینه های زندگیشان کم می شود زیرا حمل و نقل عمومی در کانادا ارزان و مقرون به صرفه است. بعضی از خیابان ها در کانادا دسترسی مستقیم به مترو دارند ولی ساخامان هایی که در این خیابان ها قرار دارند اجاره بیشتری دارند. با این حال بیشتر افراد سعی می کنند همچین خانه هایی را اجاره کنند تا مشکلی در رفت و آمد نداشته باشند.

اگر فردی مایل به خرید ماشین است، بهتر است ماشین دست اول خریداری کند تا هزینه ایی برای تعمیر ماشین پرداخت نکند ولی بیمه ایی که برای خرید ماشین نو باید پرداخت شود زیاد است و گاهی فرد باید تا 600 دلار برای بیمه ماشین پرداخت کند. هزینه اعمیر ماشین های قدیمی خیلی بالاست و اصلاً مقرون به صرفه نیست به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه پوشاک و لوازم زندگی در کانادا

هزینه پوشاک در شهر تورنتو نسبت به ونکوور به صرفه تر است زیرا در شهر تورنتو حراجی های زیادی وجود دارد و گاهی اجناس تا 70 درصد حراج می خورند. البته هزینه پوشاک تا حدی بستگی به میزان مصرف افراد و نوع پوشاک دارد ولی هزینه پوشاک به طور متوسط در حدود 20 تا 40 دلار در ماه است. در این حراجی ها می توان همچنین برای خانه اجناس دست دوم ولی سالم و تمیز پیدا کرد که قیمت آن بسیار مناسب است و همه افراد قادر به خرید این اجناس هستند.

هزینه های جانبی در کانادا

بیمه درمانی در تورنتو هزینه ایی ندارد و کاملاً رایگان است ولی در ونکوور افراد باید برای درمان هزینه ایی پرداخت کنند و این هزینه برای یک خانوداه 5 نفره در حدود 150 دلار در ماه است. هزینه استفاده از اینترنت، تلفن همراه و تلفن ثابت در همه شهرهای کانادا یکسان بوده و در حدود 30 الی 35 دلار در ماه است.

افرادی که در کانادا زندگی می کنند، ملزم به پرداخت مالیات هستند و ماهیانه از حقوق آنها کم می شود و افراد کارفرما در آخر سال باید مبلغی رابه عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند. میزان مالیاتی که افراد پرداخت می کنند بستگی به حقوقی است که هر ماه دریافت می کنند و افردی که درآمد بیشتری در ماه دارند، باید مالیات بیشتری به دولت پرداخت کنند.  

دیدگاهتان را بنویسید