کشور کانادا جزء کشورهایی است که هر ساله مهاجرین زیادی می پذیرد. برای رفتن به کشور کانادا باید در ابتدا برای دریافت ویزا اقدام کنید و سپس هدف خود را از سفر برای سفارت کانادا توضیح دهید، تا ویزای مورد نظر برای شما صادر شود. اقامت گرفتن در این کشور روش های مختلفی دارد و برای هر کدام از آنها ویزاهای مختلفی صادر می شود. اقامت گرفتن برای کشور کانادا کار ساده ایی نیست و حتماً باید از مشاوران و وکیلانی که در زمینه اقامت، تجربه دارند کمک بگیرید. برای اخذ اقامت کانادا 2022 و یا اطلاع از هزینه اقامت کانادا با کارشناسان ما در موسسه حقوقی بین المللی تیدی پارس تماس بگیرید. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

انواع اقامت کانادا

کانادا Canada از کشورهایی است که هر ساله افراد زیادی به ایالت های مختلف آن مهاجرت می کنند. شما می توانید با کمک یک وکیل مهاجرتی، با قوانین مربوط به مهاجرت کانادا آشنا شوید و از بهترین راه ممکن اقدام به گرفتن اقامت این کشور کنید. روش های زیادی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد و شما می توانید با توجه به هدفی که از مهاجرت دارید، کارهای مربوط به اقامت را شروع کنید. کشور کانادا از نظر سیستم آموزشی و تحصیلات مقام اول در کل دنیا را دارد و به همین دلیل تحصیل در کشور کانادا، یکی از متداول ترین روش ها برای گرفتن اقامت است و اگر هدف شما ادامه تحصیل است، می توانید با کمک موسسه مهارتی تک تاژ پارس اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی کنید. برای تحصیل در کانادا در ابتدا باید رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. داشتن مدرک آیلتس نقش مهمی در پذیرش شما در دانشگاه های کانادا دارد. برای اقامت در کشور کانادا دو نوع ویزا وجود دارد که یکی از آنها اقامت موقت و دیگری اقامت دائمی است.

ویزاهایی که برای اقامت موقت کانادا صادر می شوند به افرادا این امکان را می دهد تا برای مدت زمان معینی در این کشور بمانند و مدت زمان اقامت توسط اداره کنسولگری کانادا مشخص می شود.ویزای اقامت موقت کانادا به افراد این امکان را می دهد که به مدت 6 ماه در این کشور بماند و سپس به کشور خود برگردد. تا وقتی که ویزای موقت اعتبار دارد، افراد می توانند چند بار به کشور کانادا سفر کنند و به صورت موقت در این کشور اقامت کنند. اقامت دائم کانادا هم انواع مختلفی دارد و افراد با توجه به موقعیت شغلی ، تحصیلی یا مالی به طور دائم اقامت کانادا را دریافت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های اقامت کانادا، اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری است. این نوع اقامت به افرادی داده می شود که قصد سرمایه گذاری در کشور کانادا را دارند. افرادی که از طریق سرمایه گذاری موفق به اخذ اقامت کانادا می شوند باید سرمایه زیادی در بانک های کانادا داشته باشند. بعضی از کشورهای اروپایی به خاطرپیشرفت در بازار کار و افزایش سرمایه کشورشان، به افراد ثروتمند اقامت می دهند. کشور کانادا هم از جمله کشورهایی است که از راه سرمایه گذاری به افراد اقامت می دهد. دولت کانادا برای افرادی که درآمد و سرمایه زیادی دارند و قصد سرمایه گزاری در این کشور را دارند این امکان را فراهم می کند تا با گرفتن ویزای اقامت کانادا، بتوانند در این کشور زندگی کنند. افرادی از طریق سرمایه گذاری به سود می رسند که در زمینه خرید خانه، بانک و صنعت سرمایه گذاری کرده باشند. دولت کانادا بعد از پنج سال پول را به طور کامل به صاحب آن برمی گرداند. دولت کانادا در قبال سرمایه گذاری به فرد سرمایه گذار و خانواده او، اجازه اقامت دائم کانادا را می دهد. مبلغی که برای سرمایه گذاری لازم است در حدود 200 هزار دلار است. یکی دیگر از روش های اخذ اقامت کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت می باشد که شما می توانید از طریق وکیل های مهاجرت به کانادا موسسه تیدی پارس اقدام به اخذ آن نمایید.

اقامت کانادا از طریق خرید ملک

در سال های اخیر افراد زیادی از طریق خرید ملک، اقامت کشور کانادا را می گیرند. افراد متقاضی این امکان را دارند که از طریق خرید ملک در کانادا در این کشور سرمایه گذاری کرده و به این کشور مهاجرت کنند. افراد متقاضی بعد از خرید ملک در کانادا می توانند خانه خود را اجاره داده و از این راه به درآمد برسند. افراد می توانند از طریق خرید ملک در کانادا بخشی از دارایی خود را در این کشور سرمایه گذاری کنند. خرید ملک در کشور کانادا، دارای مزیت های زیادی برای افراد است و آنها از این طریق می توانند از تمام حقوق شهروندی کشور کانادا استفاده کنند. یکی از نکات مهمی که در مورد خرید ملک در کانادا وجود دارد این است که افراد نمی توانند با خرید ملک در کانادا اقامت دائمی این کشور را بگیرند و فقط می توانند به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشند. با توجه قوانین کشور کانادا در مورد اخذ اقامت دائم، برای افراد متقاضی این امکان وجود ندارد که فقط از طریق خرید ملک اقامت این کشور را به دست آورند. افرادی که می خواهند در کشور کانادا خانه خریداری کنند، باید پولی را به عنوان پیش پرداخت بپردازند و این مبلغ در حدود 35 درصد از کل هزینه ملک می باشد. متقاضیانی که از طریق خرید ملک اقامت می گیرند، به غیر از هزینه خانه ملزم به پرداخت هزینه های دیگری از جمله بیمه خانه، هزینه های حقوقی برای عقد قرارداد، هزینه مالیات و هزینه هایی برای ارزیابی بانک هستند. فرآیند خرید ملک در کانادا در حدود 2 تا 3 ماه طول می کشد و اگر ملکی که خریداری می شود خالی از سکنه باشد، متقاضی می تواند در عرض یک ماه مراحل خرید خانه را به پایان برساند. برای خرید ملک در کانادا فرد متقاضی باید شخصی را در کشور کانادا داشته باشد تا خانه ایی مناسب برای او پیدا کند. افراد متقاضی قبل از خرید ملک در کانادا، باید اطلاعات دقیقی در این مورد داشته باشند. افراد متقاضی بعد از بستن قرارداد خانه، باید این قرار داد را به شخص کارگزار ارائه دهند. در این قرارداد تمام اطلاعاتی که در مورد خانه وجود دارد، نوشته شده است.

اقامت کانادا از طریق خود اشتغالی

یکی از روش های مهم و متداول برای گرفتن اقامت کانادا، روش خود اشتغالی است. این نوع اقامت برای ورزشکاران، هنرمندان و افرادی که کارهای فرهنگی و هنری انجام می دهند مناسب است. این افراد برای گرفتن اقامت کانادا باید در پنج سال گذشته، حداقل دو سال سابقه خود اشتغالی داشته باشند. افرادی که از این طریق برای اقامت کانادا اقدام می کنند، نیازی به سرمایه و دارایی ندارند و همچنین لزومی ندارد که مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشند. یکی دیگر از روش های دریافت اقامت کانادا، ویزای استارت آپ کانادا می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

کانادا از کشورهایی است که دانشگاه های معتبری دارد و افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند برای دریافت اقامت کانادا، باید برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنند. کسانی که قصد ادامه تحصیل را دارند یا این که می خواهند در یک رشته مناسب و یک دانشگاه معتبر تحصیل کنند، می توانند از طریق ویزای تحصیلی اقامت کانادا را دریافت کنند. برای تحصیل در دانشگاه های کانادا داشتن مدرک آیلتس و معدل بالا الزامی است و از آن جایی که هزینه های تحصیل در این کشور زیاد است، فردی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارد، برای دریافت اقامت کانادا با ویزای تحصیلی باید از نظر مالی تامین باشد. برای گرفتن اقامت کانادا با ویزای تحصیلی بهتر است از مشاوران موسسه بین المللی تک دژ پارس کمک بگیرید. مشاورین این موسسه بهترین راه را برای دریافت ویزای تحصیلی به شما نشان می دهند.

اقامت کانادا از طریق ویزای کار

کشور کانادا به افراد متخصص ویزای کاری می دهد و از تجربه و تخصص این افراد در صنایع خود استفاده می کند تا بتواند صنعت کشورش را پیشرفت دهد. متقاضیانی که از این راه به کانادا مهاجرت می کنند، باید از طریق ویزای کار، اقامت کانادا را بگیرند. افرادی که در زمینه های کاری خاص به ویژه کارهای صنعتی مهارت بالایی دارند و همچنین می توانند هزینه های زندگی خود در این کشور را پرداخت کنند، می توانند با داشتن ویزای کار اقامت کانادا را بگیرند. دولت کانادا به مشاغلی چون مهندسی، کامپیوتر، فنی و پرستاری احتیاج دارد و افرادی که در این زمینه مشغول به کار هستند، از طرف دولت کانادا امتیاز می گیرند. کارشناسانی که در موسسه بین المللی تک دژ پارس مشغول به کار هستند، بعد از بررسی مدارک متقاضی می توانند از طریق ویزای کاری برای اقامت کانادا به او مشاوره بدهند.

اقامت کانادا از طریق تخصص حرفه و فدرال

این روش، یکی از بهترین روش ها برای دریافت اقامت کانادا به طور دائمی است. افراد ماهر و متخصص می توانند از طریق حرفه و تخصص فدرال برای اقامت دائم کانادا در خواست کنند. این روش معیارهایی از جمله سن، میزان تحصیلات، مهارت در زبان و یا سابقه کار را در نظر می گیرد و با توجه به آنها به فرد امتیاز می دهد.

اقامت کانادا از طریق استارت آپ

اقامت کانادا با ویزای استارت آپ مختص به کارآفرینان مهاجری است که به قصد راه اندازی کسب و کار، به کشور کانادا مهاجرت می کنند. افرادی موفق به گرفتن ویزای استارت آپ می شوند که یک ایده خوب داشته باشند و بتوانند با یکی از سازمان های معرفی شده اداره مهاجرت همکاری کنند و اگر ایده خوب و جدیدی داشته باشند، این سازمان برای طرح آنها سرمایه گذاری می کند. از طریق ویزای استارت آپ می توانید برای خود و خانواده تان اقامت دائم کانادا را بگیرید. شخص کارآفرین نمی تواند در کشور کانادا، سرمایه گذاری شخصی کند و فقط در صورتی اجازه سرمایه گذاری را دارند که سازمان ها از آنها بخواهند.  ویزای استارت آپ به افرادی تعلق می گیرد که طرح تجاری شان توسط سازمان های معرفی شده مورد حمایت قرار بگیرد. اگر فرد متقاضی به زبان های انگلیسی و فرانسه تسلط داشته باشد، امکان موفقیت در کسب و کارش چند برابر می شود.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا، ازدواج با کسی است که اقامت دائم کانادا یا پاسپورت کانادایی داشته باشد. در روش مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، نیازی به وکیل نیست و فرد متقاضی با ارئه سند ازدواج به سفارت می تواند، برای اقامت کانادا اقدام کند.

اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

کسانی که در کشور کانادا صاحب فرزند می شوند، تابعیت کشور کانادا را می گیرند و دولت کانادا به آنها اجازه اقامت دائم کانادا را می دهد.

شرایط گرفتن اقامت کانادا

افرادی که قصد مهاجرت یا سفر به کشور کانادا را دارند، می توانند بعد از مشخص شدن نوع ویزایشان به موسسات مهاجرتی بروند و کار را به آنها بسپارند. موسسه بین المللی تک دژ پارس، کارشناسان با تجربه ایی دارد و افراد می توانند برای دریافت اقامت کانادا، مدارک مورد نیاز را در اختیار این کارشناسان قرار دهند. بعد از تحویل مدارک به کارشناسان، آنها شروع به بررسی پرونده متقاضی می کنند و بعد از آن فرم های مربوط به اقامت کانادا توسط کارشناسان تکمیل می شود و متقاضی هزینه های مربوطه را پرداخت می کند و تا زمانی که نامه انگشت نگاری صادر شود، منتظر می ماند. بعد از دریافت نامه انگشت نگاری، فرد متقاضی باید ظرف مدت یک ماه برای ثبت انگشت نگاری خود به یکی از کشورهایی که دفتر VFS دارند مانند ترکیه یا ارمنستان، سفر کند و اقدام به ثبت انگشت نگاری کند.

برای دریافت اقامت کانادا، قبل از هر کاری باید از سفارت وقت بگیرید. شما به عنوان یک متقاضی می توانید به صورت حضوری یا آن لاین از سفارت وقت بگیرید. برای گرفتن وقت از طریق اینترنتی، باید به سایت سفارت کانادا در کشور مورد نظر خود( ترکیه یا ارمنستان) وارد شوید و برای خود یک حساب کاربری درست کنید. سپس وارد بخش رزرو وقت شوید و تصاویر مدارک ضروری را اسکن کرده و در این قسمت لود کنید. بعد از این که فرم های درخواست اقامت کانادا را پر کردید، باید هزینه های مربوط به اقامت کانادا را به صورت آن لاین پرداخت کنید. از زمانی که در سایت وقت می گیرید، یک ماه فرصت دارید تا به طور حضوری برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت بروید. بعد از تمام این مراحل، یک کد پیگیری دریافت می کنید تا از طریق آن برای دریافت ویزا، به شما خبر دهند.

بعد از تکمیل شدن پرونده، مدارک شما توسط افسر سفارت کانادا بررسی می شود. اگر در این پروسه به مدارک دیگری نیاز باشد، موسسه تک دژ پارس به شما اطلاع می دهد تا بتوانید پرونده خود را تکمیل کنید. ممکن است بررسی مدارک چند روز تا چند ماه طول بکشد. اگر درخواست شما مبنی بر اقامت کانادا رد شود، نامه ایی به شما می رسد و دلایل رد شدن درخواست را توضیح می دهد. ولی اگر درخواست شما قبول شود، گذر نامه شما برای دریافت اقامت کانادا به سفارت این کشور فرستاده می شود.

مدارک لازم برای دریافت اقامت کانادا

  • ترجمه رسمی مدارک شغلی و کاری
  • ترجمه رسمی شناسنامه همراه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
  • ترجمه اسناد ملکی
  • کپی از تمام صفحات پاسپورت
  • عکس پرسنلی با زمینه سفید

در صورت متاهل بودن، سند ازدواج هم باید ترجمه شود. داشتن ویزای شینگن و سفرهای خارجی در سه سال اخیر یک امتیاز برای دریافت اقامت کانادا، محسوب می شود.

هر کدام از اقامت ها شرایط خاص خود را دارد که در این مقاله به شرح یکی از آنها می پردازیم.

شرایط گرفتن اقامت کانادا با ویزای تحصیلی

فردی که اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کانادا می کند، باید این شرایط را داشته باشد:

  • از یک کالج یا موسسه آموزشی معتبر در کانادا، پذیرش گرفته باشد.
  • برای گرفتن پذیرش از دانشگاه، داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی است. در صورتی که فرد متقاضی مدرک معتبری از زبان انگلیسی نداشته باشد، ابتدا باید در دوره های زبان انگلیسی کشور کانادا شرکت کند. افرادی که دارای مدرک فوق لیسانس یا دکترا هستند، نیازی به این دوره ها ندارند.
  • نمرات تخصصی بالا برای دریافت اقامت کانادا، یک امتیاز محسوب می شود.
  • متقاضی باید ثابت کند که پول کافی برای هزینه های زندگی و پرداخت شهریه را دارد. در غیر این صورت موفق به گرفتن اقامت کاناد نمی شود.

موسسه حقوقی تیدی پارس در همه زمینه ها شما را راهنمایی می کند و بهترین مشاوره را برای شما انجام می دهد.