کانادا از کشورهایی است که به افرادی که در زمینه های کاری مختلف، تخصص داشته باشند ویزای کار می دهد و این افراد می توانند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند. از سال 2022 تغییراتی قانونی در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق کار به وجود آمده است و در این مقتاله بر اساس تغییرات اخیر شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار را شرح می دهیم.  دولت کانادا از تخصص و مهارت این افراد در امور مختلف استفاده می کند و به این ترتیب در زمینه های کاری مختلف از جمله صنعت پیشرفت می کند. مهاجرت به کانادا از طریق کار، یکی از متدوال ترین روش های اخذ اقامت این کشور است و هر ساله تعداد زیادی از افراد از طریق ویزای کار به کشور کانادا مهاجرت می کنند. مهاجرینی که در کارهای فنی و حرفه ایی تخصص و مهارت داشته و توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود را دارند، می توانند از طریق ویزای کار اقامت کانادا را گرفته و به این کشور مهاجرت نمایند. مهاجرت به کانادا از طریق کار، با داشتن تخصص در رشته هایی همچون کامپیوتر، پرستاری، مهندسی و رشته های فنی شانس بیشتری برای مهاجر فراهم می کند و احتمال دریافت ویزای کار را دو برابر می کند. دولت کانادا به افرادی که در این رشته ها تخصص و تجربه کاری دارند، امتیاز مثبت می دهد و این افراد می توانند از طریق ویزای کار، اقامت کانادا را دریافت کنند.

این روزها بسیاری از متخصصین سعی می کنند از طریق ویزای کار به کانادا مهاجرت کنند. کشور کانادا از کشورهای مرفه بوده و شرایط مناسب و ایده آلی از نظر کاری برای شهروندانش فراهم کرده است و از آن جایی که جمعیت کمی دارد، نرخ بیکاری در این کشور کم بوده و همه می توانند شغل مناسبی برای خود پیدا کنند. بدین ترتیب هر ساله افراد زیادی از نیروهای متخصص و غیر متخصص از طریق ویزای کار، اقامت کانادا را می گیرند و از طریق کار به یکی از استان های کانادا مهاجرت می کنند. ویزای کار مخصوص افرادی است که در زمینه کاری خاصی مهارت و تخصص دارند و دولت کانادا پس از بررسی شرایط و تحقیق در مورد حرفه این افراد، شرایط کاری مطلوب و مساعدی برای آنها فراهم می کند. حداکثر زمان ممکن برای دریافت ویزای کار کانادا شش ماه است.

کشور کانادا از کشورهای پیشرفته محسوب می شود و فرصت های کاری زیادی برای مهاجرین دارد و در بین کشورهای توسعه یافته به عنوان یکی از پر رونق ترین کشورها شناخته شده است و همواره رشد اقتصادی خوبی داشته است. بنابراین مهاجرت به کانادا از طریق کار یکی از روش هایی است که افراد متخصص و جویای کار از طریق آن برای مهاجرت اقدام می کنند. برای اخذ اقامت کانادا 2022 و یا اطلاع از هزینه اقامت کانادا با کارشناسان ما در موسسه حقوقی بین المللی تیدی پارس تماس بگیرید. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.  

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مزیت های مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرتی شناخته شده است و مزایای زیادی در بر دارد. در این مقاله بعضی از این مزیت ها را شرح می دهیم.

 • هزینه های مربوط به راه اندازی یک کسب و کار جدید در کشور کانادا پایین بوده و فرد می تواند با هزینه های کم یک کسب و کار خوب راه اندزی کند. همچنین میزان مالیات در کشور کانادا پایین است و افراد ملزم به پرداخت مالیات های سنگین نیستند.
 • رفاه اجتماعی کشور کانادا در سطح بسیار خوبی قرار گرفته و تمام افراد در رفاه نسبی به سر می برند. این کشور با داشتن اقصادی غنی و منحصر به فرد شرایط اقتصادی و کاری مناسبی برای شهروندانش فراهم نموده است.
 • کیفیت زندگی در کشور کانادا بسیار ایده آل است و همه افراد می توانند از امکانات جامعه استفاده کنند.
 • برای مهاجرینی که قصد شروع یک کسب و کار جدید را دارند، مقررات و قوانین سختی در نظر گرفته نشده است و آنها می توانند بعد از گذراندن مراحل قانونی ، کار خود را شروع کنند.
 • کشور کانادا از نظر نو آوری در سطح بسیار بالایی قرار گرفته و در این زمینه از سایر کشورهای پیشرفته جهان، پیشی گرفته است.
 • کانادا از امنیت بالایی برخوردار بوده و نرخ بیکاری در این کشور پایین است.

چگونگی اقامت کانادا از طریق ویزای کار

برای دریافت اقامت کانادا از طریق ویزای کار، فرد مهاجر باید در زمینه های مختلف از جمله سابقه کاری، تحصیلات، آشنایی با زبان و همچنین سن امتیاز لازم را کسب کند تا بتواند از طریق کار به کانادا مهاجرت کند. مهاجرینی که با ویزای کار اقدام به مهاجرت می کنند، با توجه به مهارت ها و توانایی هایی که دارند توسط دولت و وزارت کار کانادا سنجیده می شوند و در صورت پذیرفته شدن می توانند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند. ویزای کار این مزیت را دارد که افراد مهاجر می توانند به طور موفقت در کشور کانادا زندگی کنند و از تمام امکانات این کشور مثل امکانات اجتماعی و رفاهی همانند شهروندان دیگر، استفاده کنند. برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار، دو نوع ویزای کاری وجود دارد که عبارتند از: ویزای کار کانادا از طریق برنامه تجاری و ویزای کاری کانادا از طریق اکپرس اینتری.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه تجاری

برای گرفتن ویزای کار کانادا از طریق برنامه تجاری،  مهاجرین باید تعهداتی در مورد کارهایی که قرار است در کانادا انجام دهند، داشته باشند و بعد از آن می توانند کار خود را شروع کنند. این ویزا مخصوص مهاجرین کارآفرین و با تجربه بوده و مهاجرین می توانند بعد از اخذ این ویزا، کار خود را در کانادا شروع کرده و برای دولت کانادا تولید اشتغال کنند. افرادی می توانند این ویزای کار را دریافت کنند که از سوی اداره مهاجرتی کانادا، اجازه کار داشته باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

این ویزای کار مختص به افرادی است که می خواهند اقامت دائمی کانادا را دریافت کنند. برای اخذ این ویزا، افراد باید امتیازهای لازم در زمینه تحصیلات، سن، سطح زبان و تجربه کاری را به دست آورند و در صورت کسب امتیاز کافی و تایید، دولت کانادا از آنها دعوت به کار می کند. در مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس اینتری( ورود سریع)، سطح زبان انگلیسی و فرانسه افراد متقاضی مورد ارزیابی قرار گرفته و همچنین سابقه کاری آنها در کانادا و خارج از کانادا مورد بررسی قرار می گیرد.

چگونگی پیدا کردن کار در کانادا

داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی و همچنین مدرک معتبر زبان، امتیاز مهمی برای پیدا کردن کار در کشور کانادا و اخذ اقامت محسوب می شود. کارفرمایان اغلب افرادی را استخدام می کنند که سابق کاری به ویژه در شرکت های کانادایی را داشته باشند. معمولاً افراد با سابقه و با تجربه، پیشنهادهای کاری بیشتری از سوی کارفرمایان دریافت می کنند و این امر یک مزیت بزرگ برای آنها محسوب می شود. افراد مهاجری که وارد کشور کانادا می شوند و قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، بدون داشتن این مزایا، باید مدت زیادی به دنبال کار باشند. موسسات کاریابی و سایت ها ی مرتبط با کار، تاثیر مثبتی در پیدا کردن کار دارند زیرا از طریق آنها فرد مهاجر می تواند رزومه کاری خود را به کارفرمایان ارائه دهد. افرادی که در جستجوی کار تخصصی بوده و در زمینه امور فنی تخصص دارند، باید به زبان فرانسه و انگلیسی تسلط کامل داشته باشند زیرا زبان نقش مهم و موثری در پیدا کردن امور تخصصی و فنی دارد.

افرادی که به روش اکسپرس اینتری به کشور کانادا مهاجرت می کنند، لزومی به دریافت ویزای کار ندارند چون اقامت آنها در کانادا به صورت دائم است ولی افرادی که اقامت کانادا را ندارند، باید برای مهاجرت به کانادا از طریق کار ویزای کار دریافت کنند. مهاجرینی که از طریق اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کرده اند با این که بر طبق ارزیابی و سنجش مهارت کاری وارد کشور کانادا شده اند، هیچ تضمینی برای آنها وجود ندارد که در ابتدای ورود به کانادا، خیلی سریع بتوانند کاری پیدا کنند و فرد مهاجر باید در جستجوی کار باشد. مهاجرت به کانادا از طریق کار برای افرادی که ویزای کار دارند و از طریق ویزای کار به کانادا مهاجرت کرده اند، هنگام ورود به کانادا کار خواهد داشت زیرا طبق یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما برای کار کردن دعوت شده است. این فرد اقامت موقت دارد که مدت زمان آن یک سال است، البته این ویزای کاری قابل تمدید است.

اقامت کانادا از طریق کار

مدارک لازم برای اقامت کانادا از طریق کار

 • برای اخذ ویزای کار فرد مهاجر باید یک گواهی پیشنهاد شغلی از کانادا داشته باشد تا بتواند در کشور کانادا شروع به کار کند.
 • داشتن پاسپورت معتبر و مدارک تحصیلی و شغلی فرد مهاجر برای اخذ ویزای کار ضروری است.
 • متقاضی ویزای کار باید فرمی را در مورد خود و اعضای خانواده اش تکمیل کند و در صورت متاهل بودن مدارک ازدواج و مدارکی در مورد فرزندان نیز ارائه دهد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار در مقایسه با سایر ویزاها، هزینه کمتری در بر دارد به همین دلیل افراد زیادی از طریق ویزای کار، اقامت کانادا را دریافت می کنند. مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری، نه تنها هزینه زیادی ندارد بلکه بعد از مدتی منجر به در آمد خواهد شد.

مدارک تحصیلی لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرینی که مدرک تحصیلی خود را از کشور کانادا دریافت نکرده اند، مدرک آنها باید توسط اداره مهاجرت کشور کانادا مورد سنجش و ارزیابی قرار بگیرد و معادل سازی شود تا توسط دولت کانادا مورد تایید قرار بگیرد. برای مهاجرت به کانادا از طریق کار، فرد مهاجر باید در مهارت های 4 گانه زبان انگلیسی نمره مورد نظر را بگیرد. دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان فرانسه برای گرفتن ویزای کاری ضرورت دارد و مهاجر باید نمره خوبی در آزمون زبان به دست آورد.

چگونگی دریافت ویزای کاری کانادا در سال 2021

اولین قدم برای دریافت ویزای کاری کانادا در سال 2021، استخدام شدن توسط یک کارفرما در کشور کانادا است به این ترتیب که قبل ازاقدام به اخذ ویزای کاری فرد مهاجر باید توسط یک کارفرما استخدام شده باشد. در این مرحله فرد کارفرما به اداره کار کانادا اعلام می کند که به یک نیروی کار خارجی نیاز دارد و بعد از آن اداره کار می تواند با اجازه اداره نیروی انسانی، نیروی خارجی را استخدام کند. افرادی که قصد دارند از طریق کار به کشور کانادا مهاجرت کنند، باید فرصت های شغلی مختلف را مشاهده کرده و برای به دست آوردن آن تلاش کنند. افراد متقاضی باید صلاحیت خود را در زمینه های کاری به اداره مهاجرت کانادا اثبات کنند و نشان دهند که توانایی انجام کارهای خواسته شده را دارند. افراد مهاجر می توانند از طریق امتیازاتی که به دست می آورند، توانایی و مهارت خود را به اثبات برسانند. به طور کلی متقاضی باید مهارت هایی در زمینه کارهای مختلف داشته باشد و سپس باید با توجه به مهارت خود، شغلی را برای خود انتخاب کند.

درخواست کاری فرد مهاجر در روزنامه ها اعلام می شود و در صورتی که افراد کانادایی، درخواستی برای آن کار نداشته باشند، فرد مهاجر می تواند آن شغل را انتخاب کند. دعوتنامه کاری که از طرف کارفرما برای متقاضی فرستاده می شود، باید مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا باشد. فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق کار باید دارای این شرایط باشد:

 • تمکن مالی مناسب و داشتن گواهی سلامت
 • داشتن پیشنهاد کار از کارفرکای کانادایی
 • عدم سوء پیشینه

مراحل ضروری برای مهاجرت به کانادا از طریق کار

پیدا کردن کار، برای فردی که می خواهد از طریق کار به کانادا مهاجرت کند در الویت قرار دارد و فرد متقاضی باید در ابتدا یک کارفرما پیدا کند و به او ثابت کند که بعد از تمام شدن قرار داد کاری، به کشور خود برمی گردد. برای انجام این کار فرد متقاضی باید مدارک لازم و کافی به کارفرکای خود ارائه دهد و نشان دهد که می تواند هزینه های مالی خود و خانواده اش را در این مدت پرداخت کند. خوشبختانه ویزای کاری کانادا قابل تمدید بوده و متقاضی باید یک ماه قبل از پایان اعتبار ویزای کاری خود، اقدام به تمدید آن کند. ولی قبل از آن کارفرما باید یک درخواست کاری دیگر، به اداره کار کانادا ارائه دهد. ویزای کاری کانادا در سال 2019، بعد از 150 روز آماده خواهد شد و بعد از آن فرد متقاضی می تواند برای مهاجرت به کانادا از طریق کار اقدام کند.