سرمایه گذاری در استان های مختلف کانادا شرایطی متفاوت دارد و هر کدام از ایالت های کانادا شرایط خاصی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته اند. به طور کلی می توان گفت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های پر چالش بوده و و مهاجرین باید قبل از اقدام به سرمایه گذاری تمام شرایط را بررسی نمایند.  در این مقاله در مورد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شرح می دهیم و شرایط آن را برای متقاضیان توضیح خواهیم داد. اکثر افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، سعی می کنند از طریق سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کنند زیرا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری روشی مطمئن برای افراد سرمایه گذار بوده و فرد متقاضی می تواند بعد از مدتی به همراه اعضای خانواده خود، اقامت دائم کشور کانادا را اخذ نماید.

افرادی که سن آنها بالای 35 سال است و مدرک آیلتس یا مدرک زبان فرانسه ندارند و یا پیشنهاد کاری برای آنها وجود ندارد، نمی توانند از روش های دیگر اقدام با اخذ اقامت کانادا کنند در نتیجه بهترین روش برای این دسته از افراد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. برای اخذ اقامت کانادا 2022 و یا اطلاع از هزینه اقامت کانادا با کارشناسان ما در موسسه حقوقی بین المللی تیدی پارس تماس بگیرید. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به ایالت های مختلف کانادا

برای اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک، فرد مهاجر باید مبلغ 220000 دلار کانادا در یکی از بانک های ایالت کبک سرمایه گذاری نماید تا بتواند اقامت کانادا را اخذ کند. برای این روش لزومی ندارد که فرد متقاضی حتماً در استان کبک ساکن شود و فرد سرمایه گذار و خانواده او بعد از ورود به کشور کانادا، اقامت دائمی کانادا را خواهند گرفت. در این روش فرد مهاجر با ارائه دادن مدرک زبان آیلتس با نمره 5 می تواند اقدام به مهاجرت کند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری روشی بسیار مناسب است ولی پروسه زمانی بیشاری دارد و فرد متقاضی بعد از طی کردن این پروسه می تواند اقامت دائمی بگیرد. روش های زیادی وجود دارد که از طریق آن می توان با سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت کرد و با این روش ها فرد متقاضی می تواند اقامت دائم کانادا را اخذ کند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اولین و مهمترین مورد برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، تمکن مالی بوده و فردی که می خواهد از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت کند باید شرایط مالی خوبی داشته باشد و بتواند مبلغ مورد نظری که در این مورد از طرف دولت کانادا تعیین شده را در بانک های کشور کانادا سرمایه گذاری کند. متقاضی باید مبلغ 350 هزار دلار در بانک سرمایه گذاری کند و همچنین باید توانایی تولید اشتغال در کشور کانادا را داشته باشد. افرادی که در زمینه تجاری توانایی کافی دارند و از تمکن مالی بالایی برخوردارند، می توانند از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت کنند و سپس اقامت دائم این کشور را بگیرند. متقاضی باید تمام مدارک لازم را برای اداره مهاجرت کانادا بفرستد و در صورتی که مدارک طبق درخواست دولت کانادا نباشد، اداره مهاجرت آنها را بررسی نمی کند و تمامی مدارک را برمی گرداند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، بهترین روش مهاجرتی برای افراد بازرگان و تاجر است. افرادی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت کنند، باید تا قبل از ژوئن درخواست خود را برای اداره مهاجرت بفرستند. فرد متقاضی باید حداقل مدت دو سال به عنوان سهامدار یک شرکت خصوصی فعالیت کرده باشد و در غیر این صورت باید به مدت دو سال در زمینه مدیریت در یک شرکت معتبر، فعالیت داشته باشد.

یکی دیگر از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری این است که فرد متقاضی باید مبلغ 800 هزار دلار را به عنوان امانت، به مدت پنج سال و نیم و بدون دریافت سود در یکی از بانک های کانادا سرمایه گذاری کند یا این که مبلغ 240 هزار دلار، برای هزینه های کارگزاری دولتی پرداخت کند. اکثر افرادی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت کنند، نمی خواهند کلیه اموال و دارایی خود را در کشور کانادا سرمایه گذاری کنند و یا این که توانایی این را ندارند که مبلغ 800 هزار دلار را در یک دوره دو ماهه ودیعه دهند.  به همین دلیل شرکت کارگزاری ایالت کبک، به سرمایه گذاران پیشنهاد می کند که مبلغ 240 هزار دلار سرمایه گذاری کنند ولی شرط آن این است که فرد سرمایه گذار سودی دریافت نکند.  

برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی محدوده سنی وجود ندارد و افراد در هر سنی که باشند می توانند از طریق سرمایه گذاری برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام کنند. شخص متقاضی باید در یک شرکت معتبر سابقه کاری داشته باشد و همچنین باید ثابت کند که بعد از مهاجرت به کشور کانادا می تواند یک کسب و کار جدید را راه اندازی کند.  برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ارائه دادن سوابق شغلی برای تکمیل پرونده ضروری بوده و تاثیر مثبتی در روند پروسه مهاجرت خواهد داشت. در مرحله بعدی فرد متقاضی از طریق اسناد ملکی و مدارک بانکی، شرایط مربوط به تمکن مالی خود را به دولت کانادا اعلام می کند و در صورت داشتن تمام شرایط مالی پذیرفته می شود.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

مزایای اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

بهترین روش برای مهاجرت به کانادا برای افرادی که شرایط مالی مطلوبی دارند، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است. کانادا از کشورهایی است که شرایط مناسبی برای راه اندازی یک تجارت جدید و سرمایه گذاری دارد و همچنین یکی از مهمترین قطب های اقتصادی جهان محسوب می شود به همین دلیل هر ساله افرادی که شرایط مالی خوبی دارند، از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت می کنند. در این مقاله بعضی از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را شرح خواهیم داد.

  • افرادی که از طریق سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت می کنند، امکانات خوبی برای تحصیل، کار و زندگی خواهند داشت.
  • برای سرمایه گذاری فرد متقاضی نیازی به مدرک زبان با نمره بالا ندارد و داشتن مهارت معمولی در زبان فرانسه یا انگلیسی برای او کافی است تا بتواند سرمایه گذاری کند ولی در عوض باید سابقه و تجربه کاری در زمینه مدیریتی و همچنین سرمایه لازم را داشته باشد.
  • فرد متقاضی می تواند به صورت رایگان از خدمات بیمه کشور کانادا بهره مند شود.
  • فرد متقاضی می تواند برای خود و خانواده اش اقامت دائم بگیرد.
  • فرزندان زیر 18 سال افراد متقاضی می توانند به صورت رایگان در کشور کانادا تحصیل کنند.

معمولاً دو سال بعد از سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار، فرد متقاضی می تواند اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا نماید. به این ترتیب که اگر تجارتی که راه اندازی کرده، رونق بگیرد و دولت کانادا از آن کسب و کار راضی باشد، می تواند اقامت دائم کانادا را بگیرد. بعد از طی کردن این مراحل، فرد سرمایه گذار می تواند از تمام امکاناتی که هر شهروند کانادایی دارد مانند بیمه و تحصیل در دانشگاه بهره مند شود.

یکی از مهمترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت در کشور کانادا است. برای ثبت شرکت در کشور کانادا، فرد متقاضی باید مبلغ مشخصی را به بانک کانادا واریز کند و بعد از آن فرد مهاجر باید به طور مرتب گزارش  کاری و همچنین روند کاریش را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهد.

نکاتی مهم و ضروری در ارتباط با مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از راحت ترین روش های مهاجرتی به کشور کانادا بوده و ریسک کمی به همراه دارد. سرمایه گذاری باید به گونه ایی انجام شود که فرد متقاضی کمترین هزینه را متقبل شود و بتواند بهترین نتیجه را از راه سرمایه گذاری به دست آورد. فرد متقاضی باید قبل از اقدام به مهاجرت، در این زمینه تحقیق کند و اطلاعات کافی در مورد نحوه سرمایه گذاری به دست آورد. برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، نیازی نیست که شخص متقاضی و همچنین اعضای خانواده او به زبان های انگلیسی و فرانسه تسلط کامل داشته باشند و می توانند برای انجام کارهای اولیه، یک مترجم استخدام کنند. یکی دیگر از نکات مهم در ارتباط با مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری این است که لزومی ندارد که فرد متقاضی کار خاصی را در ایالت های کانادا راه اندازی کند.

سرمایه گذران می توانند در بعضی شرایط با مبلغ 210 هزار دلار در کشور کانادا سرمایه گذاری کنند. آنها این مبلغ را به صورت بلاعوض به دولت کانادا می دهند و این مبلغ در یکی از موسسات کانادا سپرده گذاری می شود و این موسسه همه کارهای مهاجرتی شما را به عهده می گیرد.

از مهمترین فواید مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری این است که فرد متقاضی و خانواده اش تا آخر عمر از مزایای بیمه خدمات درمانی رایگان بهره مند می شوند. سرمایه گذاری در کشور کانادا قوانین خاصی دارد و شخصی که قصد سرمایه گذاری دارد باید در حدود 1600000 دلار سرمایه داشته باشد و این سرمایه می تواند مشمول سهام، حساب بانکی و یا صندوق بازنشستگی باشد  و غیر از این مبلغ فرد متقاضی باید 800 هزار دلار به وسیله یک واسطه مالی در یکی از بانک های کشور کانادا سرمایه گذاری کند و این مبلغ بعد از گذشت پنج سال و بدون دریافت هیچ گونه سودی به او برگردانده می شود. بعد از گذراندن این مراحل و همچنین بعد از این که فرد متقاضی کلیه مدارک لازم را برای اداره مهاجرت ارسال نمود، اداره مهاجرت در صورت پذیرفتن فرد مهاجر، نامه ایی برای او می فرستد و شروع به  بررسی پرونده متقاضی می کند و بعد از آن فرد ماجر باید سایر مدارک لازم را برای تکمیل پرونده اش، برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کند. بعد از این که پرونده شخص متقاضی مورد تایید اداره مهاجرت قرار گرفت، او باید مبلغ 220 هزار دلار را به حساب یکی از موسسات مالی کانادا واریز کند و بعد از آن باید گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهد تا بتواند اقامت دائمی کشور کانادا را دریافت کند.

سرمایه گذاری در کشور کانادا دارای نکات مثبتی است و مزایای زیادی به همراه دارد. کشور کانادا یکی از قوی ترین اقتصادهای جهانی را دارد و بازار آن بیشتر از 30 ملیون مصرف کننده دارد. کشور کانادا، نیروی کاری متخصص و با تجربه ایی دارد و همچنین دارای محیط کاری بسیار منظمی است به همین دلیل سرمایه گذاری در این کشور بعد از گذشتن مدتی با سود همراه خواهد بود.

مراحل لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید اطلاعاتی در مورد بازار استراتژیک کانادا به دست آورد و همچنین باید با مراجعه به انجمن های بخش حرفه ایی و خصوصی از جمله شرکت های حسابداری، بانک ها و وکلای با تجربه در زمینه سرمایه گذاری اطلاعاتی کسب کند. او باید برای سرمایه گذاری در کشور کانادا، کلیه مدارک لازم و ضروری را به اداره مهاجرت ارائه دهد. فرد متقاضی همچنین باید در مورد چگونگی راه اندازی یک کسب و کار جدید و نحوه سرمایه گذاری اطلاعات لازم را کسب کند  و از تجربه دیگران در این زمینه استفاده کند.

فرد متقاضی بعد از سرمایه گذاری در کشور کانادا می تواند موفقیت های زیادی در زمینه کاری به دست آورد. دولت کانادا برای فردی که از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت می کند،  یکزندگی خوب و مرفه فراهم می کند. کشور کانادا یکی از بهترین و مطمئن ترین سیستم های بانکی را دارد و بهترین گزینه برای سرمایه گذاری محسوب می شود. نرخ مالیات برای افراد سرمایه گذار بسیار پایی بوده و آنها مجبور به پرداخت مالیات های سنگین نیستند.

یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در صنایع کشاورزی و غذایی بوده زیرا یکی از بزرگترین بخش تولیدات در کشور کانادا در زمینه صنایع کشاورزی و محصولات کشاورزی است. سودی که از طریق صادرات محصولات کشاورزی حاصل می شود در حدود 55 ملیارد دلار است. سرمایه گذاری با این روش مزایای زیادی در بر دارد زیرا کشور کانادا مقادیر زیادی منابع طبیعی دارد و گزینه مناسبی برای تولید صنایع غذایی است.