یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا در سال 2022، مهاجرت از طریق تخصص بوده و دولت کانادا نیازمند افراد حرفه ایی و متخصص است و این افراد را در کشور خود می پذیرد. برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، متقاضیان باید در زمینه تحصیلات، سن، سابقه کاری، مدرک تحصیلی و مدرک زبان امتیازاتی کسب کنند. متقاضیانی که از طریق تخصص به کانادا مهاجرت می کنند، از تمام حقوق شهروندی برخوردار می شوند و از همان ابتدای ورود، اقامت کشور کانادا را دریافت می کنند. با مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، متقاضیان بعد از سه سال زندگی در کشور کانادا، سیتیزن شده و پاسپورت کانادایی دریافت می کنند.  سازمان مهاجرتی کانادا، با جذب نیروهای ماهر و متخصص به رشد اقتصادی کشورش کمک بزرگی می کند در نتیجه افراد متخصص که در زمینه های مختلفی مهارت دارند، ارزش زیادی برای دولت کانادا دارند و می توانند بعد از مدتی اقامت دائمی کشور کانادا را اخذ کنند. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

با مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، متخصصین می توانند اقامت دائم گرفته و همراه با خانوداه خوب به کشور کانادا مهاجرت کنند. در روش مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، متقاضیان با توجه به توانایی و تخصص هایی که دارند، از طرف دولت کانادا امتیاز کسب می کنند. مهاجرت به کانادا از طریق تخصص مربوط به دولت های استانی و دولت فدرال بوده و متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند از طریق آن پرونده ایی برای مهاجرت تشکیل داده و سپس مدارک خود را کامل کنند. متقاضیان می توانند از این طریق به عنوان نیروی متخصص در کشور کانادا کار خود را شروع کنند و سپس اقامت این کشور را بگیرند. پروسه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کانادا بوده و بزرگترین مزیت آن برای متقاضی این است که می تواند برای خود و خانواده اش کارت اقامت دریافت کند.  

یکی از مهمترین موارد برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص این است که فرد متقاضی از طرف یک کارفرمای کانادایی، پیشنهاد کار دریافت کند. این مورد امتیاز بسیار بالایی برای متقاضی دارد و مزیت بزرگی برای او محسوب می شود. به طور کلی می توان گفت فردی که از طرف یک شرکت یا کارفرمای معتبر، پیشنهاد کاری داشته باشد به احتمال زیاد می تواند اقامت کشور کانادا را اخذ نماید. برای اخذ اقامت کانادا 2021 و یا اطلاع از هزینه اقامت کانادا با کارشناسان ما در موسسه حقوقی بین المللی تیدی پارس تماس بگیرید. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته محسوب شده و وسعت زیادی دارد و به خاطر شرایط ایده آلی که از هر نظر دارد، افراد خارجی متخصص و ماهر را برای کار جذب می کند و به همین دلیل هر ساله افراد متخصص زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. جمعیت کانادا در مقایسه با وسعت آن بسیار کم است و به همین دلیل افرادی که در زمینه های مختلف تحصص دارند را به عنوان مهاجر می پذیرد و به آنها اقامت دائمی می دهد.  از این رو افرادی که تمام شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص را داشته باشند، می توانند به کشور کانادا مهاجرت کنند. مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، شرایط خاصی دارد که در این مقاله بعضی از این شرایط را شرح خواهیم داد.

 • فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص باید مدرک زبان آیلتس داشته باشد و در همه مهارت ها حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد. لازمه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، آشنایی کامل با زبان فرانسه و انگلیسی است زیرا آشنایی با زبان رسمی کشور کانادا، یکی از مهمترین عوامل برای ورود به بازار کار و برقراری ارتباط با دیگران است. تسلط داشتن به زبان های انگلیسی و فرانسوی، 28 امتیاز برای متقاضی محسوب می شود.
 • تجربه کاری اهمیت ویژه ایی برای پروسه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص داشته و فرد متقاضی باید در طول ده سال گذشته، دست کم به مدت یک سال در یکی از رشته های تخصصی کار کرده باشد و سابقه کار داشته باشد. هر چه سابقه کاری فرد متقاضی بیشتر باشد، احتمال پذیرفته شدن او بیشتر می شود و امتیاز بیشتری کسب خواهد کرد.
 • فرد مهاجر باید در آزمون ارزیابی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، دست کم 67 امتیاز کسب کرده باشد.
 • متقاضی باید پس انداز نقدی قابل توجهی داشته باشد و این امتیاز با توجه به تعداد اعضای خانواده فرد مهاجر، تغییر می کند.
 • برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، فرد متقاضی باید مدارک تحصیلی یا دانشگاهی خود را توسط یکی از موسسات کانادایی، با مدارک تحصیلی کانادا تطبیق دهد. مدرک تحصیلی متقاضی ارزیابی شده و در صورت داشتن اعتبار کافی، با مدارک کانادایی معادل و برابر می شود.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصص با سیستم اکسپرس اینتری

در سیستم اکسپرس اینتری، تمام کارها به صورت آنلاین انجام می شود و کار اقامت خیلی سریع تر انجام می شود و رزومه کاری فرد متقاضی در سیستم کاریابی کشور کانادا ثبت می شود. برای مهاجرت به کانادا از طریق این سیستم، فرد متقاضی باید در ابتدا امتیازهایش را محاسبه کرده و مدارک و اسناد لازم را تهیه کند و سپس اقدام به ثبت نام کند. در مراحل بعدی متقاضی باید بعد از دریافت دعوتنامه، مدارک لازم را برای اداره مهاجرت ارسال کند و برای اخذ ویزا و دریافت اقامت دائمی کانادا، اقدام کند.

به طور کلی افراد متقاضی با توجه به اطلاعات پرونده شان از جمله سابق کاری درخشان، تخصص و مهارت،سن، تحصیلات و تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسه رتبه می گیرند. همانطور که پیش از این اشاره شد، حداقل سابق کاری متقاضی باید یک سال به طور مداوم باشد و در این مدت فرد متقاضی باید از کارفرمایش حقوق دریافت کرده باشد. متقاضی باید در زمینه ه مدیریت و کارهای تخصصی و فنی مهارت داشته باشد تا بتواند امتیاز کافی به دست آورد.

مزایای اقامت کانادا از طریق تخصص

مهاجرت به کشور کانادا از طریق تخصص، مزایای فراوانی دارد و ما در این مقاله مهمترین آنها را شرح می دهیم.

 • فرد متقاضی می تواند در تمام ایالت های کشور کانادا مشغول به کار شود و محدودیتی در این زمینه برای او وجود ندارد.
 • متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، برای کار در کشور کانادا نیازی به مجوز کاری ندارد.
 • مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، یکی از در مقایسه با سایر روش های مهاجرتی، هزینه کمی برای متقاضی دارد و اقتصادی ترین نوع مهاجرت محسوب می شود.
 • متقاضی می تواند در صورت داشتن تخصص، در تمام شرکت های معروف و معتبر کانادا مشغول به کار شده و فعالیتش را آغاز کند.
 • فرد متقاضی می تواند مانند یک شهروند کانادایی، از تمام مزایای زندگی در کانادا بهره مند شود.
 • فرزندان متقاضی می توانند به صورت رایگان در مدارس کانادایی درس بخوانند و از تمام امکانات تحصیلی استفاده کنند.
 • متقاضی می تواند با استفاده از بورسیه تحصیلی، در تمام دوره های کالج و دانشگاه ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهد.
 • استفاده از تمام خدمات پزشکی و بهداشتی و بیمه برای متقاضی به صورت رایگان است.

متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، دست کم مدرک دیپلم داشته باشد. مسلماً هر چه مدرک تحصیلی متقاضی بالاتر باشد، امتیاز بیشتری کسب خواهد کرد و احتمال پذیرفته شدن او نیز بیشتر می شود.

اقامت کانادا از طریق تخصص

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و مشاغل برتر در سال 2019

دولت کانادا برای بعضی از تخصص ها امتیاز خاصی در نظر گرفته و مشاغلی مانند مهندسین نرم افزار و سایر رشته های کامپیوتری شانس بیشتری برای دریافت اقامت کانادا خواهند داشت. مشاورین و تحلیل گران سیستم های اطلاعاتی در رتبه دوم این مشاغل قرار دارند و افراد متخصص در این رشته از طرف دولت کانادا دعوت به کار می شوند. سایر مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بر اساس الویت عبارتند از:

 • مشاغل و کارهای اداری
 • افراد حساب دار و حساب رسان مالی
 • افرادی که در زمینه تبلیغات، بازاریابی و ارتباط عمومی فعالیت دارند
 • اعضای هیئت علمی دانشگاه و اساتید نیز جزء مشاغل برتر شناخته شده و دولت کانادا به این افراد نیاز دارد
 • متقاضانی که به عنوان تحلیل گر سرمایه گزاری ها مالی فعالیت می کنند
 • افرادی که در زمینه مدیرت و کسب کار، مشاوره می کنند
 • مدیران تبلیغاتی، بازاریابی و ارتباط عمومی

فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، باید در تمام مهارت های زبانی نمره لازم را کسب کند و سپس نمرات خود را در پرونده وارد کند. آزمون های زبانی که از فرد متقاضی گرفته می شود، به مدت دو سال اعتبار دارد و زمانی که متقاضی اقدام به پذیرش کانادا می کند، نباید از مدت زمان اعتبار این آزمون گذشته باشد در غیر اینصورت متقاضی باید دوباره برای آزمون زبان اقدام کند.

فردی که از طریق تخصص به کانادا مهاجرت می کند، باید به دولت کانادا ثابت کند که از نظر مالی مشکلی برای او و خانواده اش پیش نخواهد آمد مگر این که به محض ورود به کانادا بتواند کار خود را به طور قانونی شروع کند و یا این که از طرف یک کارفرمای معتبر، پیشنهاد یک کار خوب داشته باشد. متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص باید مبلغ 550 دلار برای خود و همسرش پرداخت کند. متقاضی برای سایر اعضای خانواده اش که زیر 22 سال سن دارند، باید مبلغ 150 دلار به دولت کانادا بپردازد.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بر اساس معیارهای مختلفی امتیاز می گیرند و با توجه به این معیارها از جانب دولت کانادا، امتیاز کسب می کنند. در صورت بالا بودن امتیاز متقاضی، این معیارها نشان می دهد که فرد متقاضی شرایط مهاجرت به کشور کانادا را دارد و می تواند برای مهاجرت به کانادا اقدام کند. فرد متقاضی برای دریافت اقامت دائمی کانادا باید دست کم 67 امتیاز داشته باشد که این امتیازها با توجه به این موارد ، تقسیم بندی می شوند. سابقه کاری 15 امتیاز برای متقاضی خواهد داشت و مسلط بودن به زبان انگلیسی و فرانسه 28 امتیاز برای متقاضی محسوب می شود. تحصیلات و سن به ترتیب 15 و 12 امتیاز برای متقاضی دارند و در صورتی که متقاضی از سوی یک کارفرمای کانادایی درخواست کار داشته باشد، 10 امتیاز دیگر کسب خواهد کرد. قابلیت سازگاری متقاضی با شرایط نیز 10 امتیاز برای فرد مهاجر در بر دارد. هر چه امتیاز متقاضی بیشتر باشد، امکان گرفتن دعوتنامه کاری برای متقاضی بیشتر می شود. در این بخش فرد متقاضی می تواند در دو قسمت دعوتنامه استانی و خصوصیات فردی، حداکثر 1200 امتیاز کسب کند و هر بخش 600 امتیاز در بر دارد. طی سال های گذشته، دریافت پیشنهاد کاری توسط کارفرمای کانادایی تا حدی کاهش پیدا کرده است ولی در مورد مشاغلی مانند مدیران ارشد اقتصادی، مدیران ارشد دولتی، مدیران ارشد بهداشت و رشته هایی همچون عمران و بازرگانی استثنا وجود دارد و کارفرمایان کانادایی در بیشتر مواقع برای چنین رشته هایی، پیشنهاد کاری دارند. به طور کلی پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کانادایی، امتیاز بزرگی برای متقاضی محسوب شده و در قبول شدن پرونده متقاضی نقش مهمی ایفا می کند. در صورتی که فرد متقاضی از طرف یک شرکت معتبر کانادایی، یک پیشنهاد کاری خوب داشته باشد، احتمال این که اقامت دائمی کشور کانادا را بگیرد، دو برابر می شود. علاوه بر این سابقه تحصیل و درس خواندن در یک دانشگاه معتبر، موجب کسب امتیاز شده و شانس بیشتری برای گرفتن اقامت به متقاضی می دهد.

اگر فرد متقاضی برای اقامت کانادا از طریق تخصص امتیاز لازم را کسب نکند و امتیازش برای گرفتن اقامت کانادا به حد نصاب نرسد، پرونده اش به مدت یک سال در سیستم فعال باقی می ماند و در صورتی که امتیاز بیشتری به دست بیاورد و به امتیازش افزوده شود، برای او دعوتنامه فرستاده می شود. اداره مهاجرت کانادا، بعد از آن که پرونده و مدارک متقاضی را مورد بررسی قرار داد، در صورت کامل بودن پرونده و کلیه مدارک مورد نیاز ، بعد از شش ماه برای فرد متقاضی ویزای اقامت دائم صادر می کند. به طور کلی کلیه متقاضیانی که از طریق تخصص به کانادا مهاجرت می کنند، با توجه به مهارت و تخصصی که دارند، توسط دولت کانادا مورد ارزیابی قرار می گیرند و در صورت دارا بودن همه شرایط، اقامت کانادا را می گیرند. دولت کانادا با این روش، کمبود نیروی متخصص را در بازار کار کانادا جبران کرده و بدین ترتیب به اقتصاد کشورش کمک بزرگی می کند.