یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا در سال 2022، مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج است و در این روش یکی از شروط اصلی، به رسمیت شناخته شدن ازدواج است. فرد متقاضی بعد از دریافت ویزای ازدواج، شهروند کانادایی محسوب می شود و می تواند از کلیه حقوق شهروندی کشور کانادا بهره مند شود و بعد از این که اقامتش را گرفت می تواند تمام اعضای خانواده اش را کاناد ببرد. بعد از ازدواج با فردی که شهروند کانادا شده، حق شهروند بودن در طی یک پروسه به همسر می رسد و همسر بعد از مهاجرت و گرفتن اقامت دائمی کشور کانادا تبدیل به یک شهروند کانادایی می شود. یکی از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، ازدواج با فردی است که تبعه کشور کانادا بوده و اقامت دائمی این کشور را دارد. این ازدواج باید قانونی بوده و به ثبت رسیده باشد در غیر این صورت به رسمیت شناخته نشده و اعتباری ندارد. برای اخذ اقامت کانادا 2022 و یا اطلاع از هزینه اقامت کانادا با کارشناسان ما در موسسه حقوقی بین المللی تیدی پارس تماس بگیرید. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، به عنوان اسپانسر کردن همسر نیز شناخته شده است. در روش مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، فردی که قصد دارد همسرش را به کانادا ببرد باید شهروند کانادا باشد یا این که اقامت دائمی این کشور را داشته باشد. فردی که می خواهد همسر خود را اسپانسر کند باید بتواند از نظر مالی همسرش را حمایت کرده و هزینه های زندگی او را پرداخت کند. طبق قوانین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج در سال 2022، افرادی که می خواهند همسر خود را به کانادا ببرند باید بعد از این که همسرشان اقامت کشور کانادا را گرفت، دست کم به مدت دو سال به صورت قانونی یک زندگی مشترک داشته باشند و در غیر این صورت اقامت او لغو می شود.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج شرایط مخصوص به خود را دارد و فردی که می خواهد به عنوان اسپانسر همسر خود را به کانادا ببرد باید توانایی این را داشته باشد که هزینه های زندگی خود و همسرش را تامین کند. فردی که اسپانسر همسر خود می شود باید به دولت کانادا اعلام کند که می تواند هزینه های زندگی روزمره خود و همسرش مانند خوراک، مسکن و پوشاک را تامین کند. به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی فرد متقاضی به مدت سه سال به عهده همسرش است و اگر در این سه سال فرد متقاضی هر گونه کمک مالی از دولت کانادا دریافت کند، همسرش وظیفه دارد که تمام این هزینه ها را به دولت باز گرداند. همچنین اگر در طول این سه سال فرد متقاضی و همسرش از یکدیگیر جدا شوند و زندگی مشترکشان به پایان برسد، فردی که همسر خود را اسپانسر کرده وظیفه دارد که تا پایان این سه سال هزینه های زندگی همسرش را پرداخت کند. در روش مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، همسر فرد متقاضی باید در آن زمان ساکن کشور کانادا باشد و همچنین باید تعهد کند زمانی که همسرش به عنوان متقاضی، اقامت دائم کشور کانادا را دریافت نمود، در کانادا اقامت داشته باشد. فردی که به عنوان اسپانسر برای همسرش تقاضای اقامت می کند، نباید کمتر از 18 سال سن داشته باشد و همچنین باید گواهی سوء پیشینه گرفته باشد. یکی از نکات مهم در مورد مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج این است که فرد متقاضی باید مدارک ازدواجش را به طور کامل برای اداره مهاجرت ارسال کند و به آنها ثابت کند که ازدواجش واقعی است. این بدان معناست که فرد متقاضی باید افسر مهاجرت را قانع کند که ازدواجش واقعی بوده و فقط به خاطر گرفتن اقامت دائم کانادا، چنین درخواستی نکرده است. به همین دلیل برای تشکیل پرونده در اداره مهاجرت، متقاضی باید مدارکی ارائه دهد که نشان دهنده واقعی بودن ازدواجش باشد.  در ضمن فردی که به عنوان اسپانسر، برای همسر خود درخواست اقامت می کند، نباید همسر دیگری داشته باشد یا این که در مدت زمان پنج سال گذشته نباید از طریق ازدواج اسپانسر شخص دیگری شده باشد. به طور کلی می توان گفت در روش مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، محدودیت هایی برای فرد اسپانسر وجود دارد و فردی که اسپانسر همسرش می شود نمی تواند تا پنج سال دیگر به عنوان همسر اسپانسر شخص دیگری شود.

برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، اگر فرد متقاضی و فرد اسپانسر تفاوت سنی زیادی داشته باشند یا این که زبان و دین آنها متفاوت باشد، ممکن است افسر اداره مهاجرت به این ازدواج شک کند و تشخیص دهد که این ازدواج واقعی نیست. در این صورت دولت کانادا، درخواست فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا را نمی پذیرد و پرونده شخص متقاضی بسته می شود. حتی اگر بعد از گرفتن اقامت کشور کانادا و بعد از این که متقاضی و همسرش زندگی مشترکشان را در کانادا شروع کردند، اگر دولت کانادا متوجه شود که ازدواج آنها واقعی نبوده و مدارک ازدواج آنها تقلبی است، اقامت دائم آنها از بین می رود. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به کانادا بوده و فرد متقاضی نیازی به شرایط مالی، تحصیلی و کاری خاصی ندارد و در این روش فرد متقاضی می تواند راحت تر اقامت کشور کانادا را دریافت کند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

اقامت کانادا از طریق ازدواج و به اثبات رساندن ازدواج

متقاضیانی که از طریق ازدواج به کشور کانادا مهاجرت می کنند، باید به روش های مختلف نشان دهند که ازدواج آنها حقیقی است. آنها می توانند از طریق بچه دار شدن و زندگی در کنار یکدیگر به دولت کانادا ثابت کنند که ازدواج آنها واقعی بوده و صرفاً به خاطر گرفتن اقامت کشور کانادا با یکدیگر ازدواج نکرده اند. داشتن حساب و پس انداز مشترک یکی دیگر از روش هایی است که افراد متقاضی می توانند از طریق آن حقیقی بودن ازدواج خود را به دولت کانادا ثابت کنند.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

فردی که شهروند کانادایی محسوب می شود و اقامت دائم کشور کانادا را دارد، می تواند بعد از ازدواج، برای گرفتن اقامت همسر خود و بردن او به کشور کانادا اقدام نماید. گرفتن اقامت دائم، یک پروسه بسیار مهم محسوب می شود و قبل از این که فرد متقاضی شهروند کانادا شود، باید اقامت دائم کشور کانادا را گرفته باشد. شخصی که مقیم کشور کانادا است باید شرایط خود را برای اسپانسر کردن همسرش به دولت کانادا اعلام کند و همسر او باید برای دریافت ویزای کانادا اقدامات لازم را انجام داده باشد.

دولت کانادا اهمیت زیادی به زندگی کردن افراد خانواده در کنار هم می دهد، بنابراین اداره مهاجرت کانادا مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را به عنوان یکی از مهمترین برنامه های مهاجرتی خود در نظر گرفته است.

اقامت کانادا از طریق ازدواج صوری

متقاضیانی که نمی توانند به تنهایی و با هیچ روش دیگری، اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند، می توانند برای مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت این کشور، با فردی که مقیم و شهروند کشور کانادا است، ازدواج کنند. متقاضیانی که خواهان مهاجرت به کانادا هستند و نمی توانند به تنهایی اقدام به مهاجرت کنند، می توانند با پرداخت مبلغی پول به فردی که اقامت کانادا را دارد، به طور صوری یا مصلحتی ازدواج کرده و سپس اقامت این کشور را بگیرند. البته مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج مصلحتی کار آسانی نبوده و اگر دولت کانادا متوجه این موضوع شود، به متقاضی کیزا نمی دهد و او را دیپورت می کند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و شرایط شهروند شدن

بعد از این که متقاضی مهاجرت به کانادا، اقامت دائم کشور کانادا را گرفت، برای این که تبدیل به یک شهروند کانادایی شود، باید پروسه ایی را پشت سر بگذارد. در این مقاله بعضی از شرایط شهروند شدن را به اختصار شرح می دهیم.

  • فرد متقاضی و همسر او باید به زبان انگلیسی و یا فرانسوی که زبان رسمی کشور کانادا است، تسلط کافی داشته باشند و بتوانند به خوبی به این زبان صحبت کنند. همچنین آنها باید با تاریخ و فرهنگ کشور کانادا به خوبی آشنا باشند.
  • فرد اسپانسر و همسر او به عنوان متقاضی باید در طول چهار سال گذشته به مدت سه سال در کشور کانادا زندگی کرده باشند و در این مدت کشور کانادا را ترک نکرده باشند.
  • اگر فرد متقاضی در حال بازجویی بوده یا این که مرتکب جرمی شده باشد، دولت کانادا به او ویزا نمی دهد و او نمی تواند شهروند کانادا شود.

هنگامی که فرد متقاضی پروسه شهروند شدن را طی می کند، دولت کانادا آزمونی برگزار کرده و در این آزمون میزان تسلط زبان انگلیسی و فرانسه فرد متقاضی را می سنجد و بعد از آن شناخت او را در مورد فرهنگ کشور کانادا مورد ارزیابی قرار می دهد.

پروسه شهروند شدن در کانادا، ممکن است چندین سال طول بکشد و فرد متقاضی نمی تواند خیلی سریع، شهروند کانادا شود. ولی شهروند شدن در کشور کانادا مزایای زیادی برای متقاضی دارد و او با داشتن حق شهروندی می تواند مانند یک فرد کانادایی، از تمام حق و حقوق بهره مند شود. به عنوان مثال فرد مهاجر می تواند سایر اعضای خانواده اش را به کانادا ببرد و در زمینه مهاجرت کمک قابل توجهی به آنها کند. متقاضی بعد از شهروند شدن یک پاسپورت کانادایی دریافت می کند و به هیچ عنوان کشور کانادا او را دیپورت نمی کند. همچنین مانند تمام شهروندان کانادایی، حق رای خواهد داشت و می تواند در رای گیری ها شرکت کند. اگر فرد متقاضی مهاجرت به کانادا، کارت اقامت دائم خود را دریافت نکرده باشد ممکن است همسرش نتواند اسپانسر او شود. در این صورت همسر فرد متقاضی باید به صورت آنلاین دوباره درخواست دهد تا بتواند اسپانسر همسسرش شود.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

برای درخواست ویزای ازدواج در کانادا، داشتن کپی از تمام صفحات پاسپورت دو طرف و همچنین داشتن شناسنامه الزامی است و فرد اسپانسر باید کپی کارت CR خود را ارائه دهد. داشتن سند ازدواج، کارت پایان خدمت، کارت کلی و نامه عدم سوء پیشینه نیز از موارد ضروری است . تمامی این مدارک باید به طور کامل به اداره مهاجرت ارائه شوند.

مزیت های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

ازدواج با فردی که مقیم کشور کانادا است باعث می شود که فرد متقاضی به عنوان همسر، تابعیت همیشگی و دائمی کشور کانادا را به دست بیاورد. مهمترین مزیت مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و گرفتن تابعیت این کشور این است که متقاضیان می توانند بدون داشتن منابع مالی زیاد، اقدام به مهاجرت کنند. زیرا تمام مسئولیت های مالی فرد متقاضی به عهده همسر است و همسر به عنوان اسپانسر موظف است هزینه های زندگی همسر خود را متقبل شود. از آن جایی که دولت کانادا اهمیت زیادی برای کانون خانواده قائل است، احتمال رد شدن درخواست مهاجرت در این روش بسیار پایین است مگر این که اداره مهاجرت با مورد مشکوکی مواجه شود یا احساس کند این ازدواج فقط برای اخذ اقامت کانادا صورت گرفته است.

به طور کلی می توان گفت فرد اسپانسر که برای همسرش درخواست اقامت داده است باید از نظر مالی از همسر خود دفاع کرده و به دولت کانادا نشان دهد که ثبات مالی دارد. موقعیت زندگی اسپانسر باید توسط دولت کانادا تایید شده باشد تا بتواند برای همسرش درخواست اقامت نماید. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج تقریباً یک سال طول می کشد و فردی که اقامت کشور کانادا را دارد و اسپانسر همسر خود می شود می تواند بعد از 12 ماه همسر خود را به کانادا ببرد.

در بعضی مواقع ممکن است که فرد متقاضی از طریق ویزای توریستی در کشور کانادا حضور داشته باشد و در حالی که در کانادا است درخواست اقامت دائم کند. بدین ترتیب که فرد متقاضی و اسپانسر او در کشور کانادا با یکدیگر ازدواج می کنند و پروسه درخواست اقامت در کشور کانادا انجام می شود. افرادی که در کشور کانادا با یکدیگر ازدواج می کنند، باید اصل گواهی ازدواجشان را از ایالتی که در آن ازدواج کرده اند، بگیرند و یک نسخه از کپی سند ازدواج را همراه با فرم درخواست اسپانسری به اداره مهاجرت ارائه دهند. بعضی از ایالت های کانادا با دریافت هزینه های اضافی، سریع تر به پرونده متقاضیان رسیدگی می کنند و پروسه پرونده آنها خیلی سریع تر پیش رفته و کارشان به سرعت انجام می شود.