مهاجرت به اروپا از طریق ویزای کار

مهاجرت به اروپا از طریق ویزای کار

مهاجرت به اروپا از طریق ویزای کار یکی از راحت ترین و ارزان ترین روش های مهاجرت به اروپا بوده و به متقاضیان این فرصت را می دهد تا سطح زندگی خود را بالا ببرند. به طور کلی یکی از رایج ترین روش ها برای گرفتن اقامت اروپا، اقامت از طریق کار است ولی این امر در مورد همه کشورهای اروپایی صدق نمی کند و فقط بعضی از کشورها از طریق کار به مهاجرین اقامت دائم می دهند. در بیشتر کشورهای اروپایی، مهاجرین برای گرفتن ویزای کار باید از طرف یک شرکت معتبر به دولت اروپا معرفی شوند و بر این اساس می توانند ویزای کار و در نهایت اقامت دائم بگیرند. این افراد بعد از گرفتن ویزای کار، وارد کشور مورد نظر شده و اقامت کاری دریافت می کنند و بعد از چند سال و با پرداخت مالیات، می توانند اقامت دائمی بگیرند. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

اولین اقدام برای مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی، انتخاب کشور مورد نظر و دریافت ویزای کار از آن کشور است. کشورهای مختلف شرایط خاص و متفاوتی برای پذیرش متقاضیان کار در کشورهای اروپایی دارند. افراد متقاضی باید قبل از اقدام به مهاجرت کاری، کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار داده و سپس برای ویزای کاری درخواست کنند. در این مقاله شرایط مختلف کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای کار

کشور اسلواکی از نظر تجارت و کسب و کار، به عنوان یکی از مهم ترین کشورها شناخته شده است و با کار کردن در این کشور بعد از مدتی می توانید به راحتی اقامت دائم دریافت کنید. یکی از بهترین روش های گرفتن اقامت دائم کشور اسلواکی داشتن ویزای کار و اجازه کار در این کشور است. برای گرفتن اقامت کاری اسلواکی  افراد متقاضی باید به مدت پنج سال در این کشور کار کنند و مالیات بپردازند. به طور کلی یکی از شرایط اولیه برای گرفتن اقامت کاری، دریافت یک دعوتنامه کاری از طرف یک کارفرمای معتبر است و متقاضیان از طریق این دعوتنامه و در صورت پیدا کردن کار، می توانند برای گرفتن اقامت اسلواکی اقدام کنند. نرخ بیکاری در کشور اسلواکی پایین است و موقعیت های کاری زیادی برای مهاجرین وجود دارد، به همین دلیل افراد زیادی از طریق ویزای کار اقدام به مهاجرت می کنند. افرادی که از طریق کار اقامت می گیرند فقط می توانند با یک کارفرما کار کنند و اگر بخواهند کار دیگری را شروع کنند باید یک فرم درخواست کار جدید ارائه دهند.  متقاضیان برای درخواست کار باید سطح تحصیلات و دوره ها و حرفه هایی که در آن مهارت دارند را در رزومه خود ذکر کنند، کارفرما درخواست متقاضیان را برای اقامت کاری به اداره های مربوطه صادر می کند و در صورتی که به حرفه مورد نظر افراد متقاضی نیاز داشته باشند، به آنها اقامت کاری می دهند.

در بعضی موارد متقاضیان می توانند اجازه کار را بارها تمدید کنند ولی به طور کلی مجوز کاری فقط به مدت دو سال اعتبار دارد. تمام افراد غیراروپایی که می خواهند در کشور اسلواکی کار کنند باید مجوز اقامت موقت این کشور را داشته باشند و برای انجام این کار باید به سفارت اسلواکی در کشور خود مراجعه کنند.

کارفرمایان کشور اسلواکی برای استخدام کارمندانی که مقیم اسلواکی نیستند، باید سرمایه کافی داشته باشند تا بتوانند به کارمندشان حقوق دهند و حق بیمه او را پرداخت کنند.

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار

کشور آلمان به خاطر رشد اقتصادی و صنایع پیشرفته ایی که دارد مقصد خوبی برای مهاجران است. این کشور دارای بیشترین درآمد اقتصادی در اروپا بوده و برای تامین نیروی کار خارجی، ویزای مهاجرت کاری صادر می کند.  ویزای کاری کشور آلمان یکی از پرطرفدارین و بهترین ویزای کاری محسوب می شود و به همین دلیل بسیاری از مهاجرین کشور آلمان را برای کار انتخاب می کنند. بازار کار این کشور بسیار فوق العاده بوده و نرخ بیکاری در این کشور بیسار پایین است. این کشور تمایل زیادی به جذب نیروهای کار متخصص خارجی داشته و متقاضیان خارجی با داشتن ویزای کار می توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

اولین قدم برای دریافت ویزای کاری، گرفتن وقت از سفارت است. وقت مصاحبه کاری چیزی در حدود یک سال طول می کشد و به همین دلیل متقاضی باید در اولین فرصت با داشتن گذرنامه معتبر به سفارت کشور آلمان مراجعه کند.

دو مورد از موثر ترین عوامل برای دریافت ویزای کاری تخصص کاری و رشته تحصیلی متقاضی و همچنین میزان تسلط او به زبان آلمانی است. برای رشته های تحصیلی از جمله کامپیوتر، تاسیسات، رشته های فنی و مهندسی، مکانیک، برق، آشپزی و آرایشگری شانس بیشتری برای اخذ ویزای کاری وجود دارد.

دریافت ویزای بلو کارت آلمان دارای شرایط خاصی می باشد و متقاضی برای دریافت این ویزا باید این شرایط را داشته باشد. اولین شرط این است که فرد متقاضی باید دعوتنامه کاری یا قرار داد کاری داشته باشد تا بتواند در کشور آلمان مشغول به کار شود. دوم این که میزان حقوق دریافتی فرد متقاضی باید توسط سفارت آلمان تایید و مشخص شود. این مبلغ با توجه به رشته های مختلف و همچنین شهرهای مختلف آلمان متفاوت است اما به طور میانگین در حدود 4000  یورو در ماه و 50000 یورو در سال می باشد. ویزای بلو کارت مزایای زیادی دارد و متقاضی با داشتن ویزای بلو کارت می تواند از ابتدا با خانواده اش وارد آلمان شود و در عرض کمتر از دو سال اقامت دائم آلمان را بگیرد. شرکتی که برای متقاضی دعوت نامه کاری صادر می کند، نباید تازه تاسیس باشد. شرکت باید معتبر بوده و سابقه مالیاتی خوبی داشته باشد همچنین باید به دولت و اداره مهاجرتی آلمان تعهد بدهد که تا پایان قرار داد کاری حقوق متقاضیان را پرداخت می کند.

مهاجرت به لهستان از طریق کار

کشور لهستان در سال های اخیر توسعه بسیاری در کل اتحادیه اروپا داشته است. این کشور بزرگ ترین اقتصاد را در اروپای مرکزی دارد و نرخ بیکاری این کشور بسیار پایین است به همین دلیل این کشور تبدیل به یکی از قطب های مهم برای دعوت از نیروهای متخصص خارجی به کار شده است.

برای دریافت ویزای کاری لهستان افراد متقاضی باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشند. متقاضیان برای داشتن کار تمام وقت باید از یک شرکت معتبر در کشور لهستان، پیشنهاد کاری داشته باشند و از طرف کارفرمای آن شرکت به کار دعوت شده باشند. پروسه کاری به این صورت است که آگهی دعوت به کار باید به مدت 3 ماه در لهستان اعلام شود و اگر کسی متقاضی این شغل نبود این آگهی برای 3 ماه در اتحادیه اروپا اعلام می شود. این روش برای پیدا کردن کار در بسیاری از کشورهای اروپایی مرسوم است. در صورتی که شخص متقاضی دعوت نامه کاری را دریافت کند، باید طبق قانون کار قرار دادی با کارفرمایش منعقد کند و این قرار داد را به اداره کار محلی ارسال کند. افراد متقاضی برای دریافت ویزای کاری باید مدارکی از جمله پاسپورت معتبر، ترجمه مدارک تحصیلی، ترجمه سوابق کاری و نامه سوء پیشینه را به اداره کنسولگری کشور لهستان ارائه کنند. دریافت ویزای کاری تقریباً در حدود 1 تا 2 ماه زمان می برد. با داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کعتبر در کشور لهستان، سفارت لهستان خیلی سریع برای افراد متقاضی ویزای کاری صادر می کند و فرد متقاضی می تواند همراه با خانواده اش به این کشور وارد شود. مهمترین مزیت ویزای کاری این ات که فرد متقاضی می تواند از خدمات عمومی این کشور به طور رایگان استفاده کند.

مهاجرت به دانمارک از طریق کار

ویزای کاری کشور دانمارک یکی از پر درخواست ترین ویزاهای این کشور است. کشور دانمارک از نظر رفاه و حقوق شهروندی به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی شناخته شده است به همین دلیل انتخاب خوبی برای مهاجرت است. اولین قدم برای پیدا کردن کار در این کشور، ارائه ویزای کاری و داشتن دعوت نامه کاری می باشد. کشور دانمارک در بعضی از مشاغل و زمینه ها با کمبود نیرو مواجه است و اگر شغل یا مهارت های افراد متقاضی در این زمینه باشد، شرایط گرفتن ویزای کار دانمارک برای متقاضی بیشتر خواهد بود و متقاضی شانس بیشتری برای اخذ ویزای کاری خواهد داشت. دولت دانمارک هر ساله شغل ها و مهارت های مورد نیاز کشورش را منتشر می کند و متقاضیان و افراد جویای کار از این طریق می توانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

یکی از انواع ویزاهای کاری کشور دانمارک، ویزای جستجوی کار است و فرد با داشتن این ویزا می تواند به مدت 6 ماه به طور موقت در دانمارک بماند و در صورت پیدا کردن کار، اقامت او تمدید می شود. ولی این ویزا فقط متعلق به افرادی است که همراه با کار مشغول به تحصیل می باشند. ویزای پیشنهاد کار، یکی دیگر از انواع ویزای کاری کشور دانمارک است که از طریق این ویزا، کارفرما می تواند شخص مهاجر را استخدام کند و فرد از همین طریق می تواند وارد خاک دانمارک شود. البته الویت بیشتر با افراد تبعه دانمارک است و قبل از استخدام افراد مهاجر، آگهی کار به مدت 90 روز در دانمارک و 90 روز در اتحادیه اروپا آگهی می شود و در صورت عدم پذیرش کار از  سوی اتباع دانمارکی، کارفرما اجازه دارد تا فرد مهاجر را استخدام کند.  

دیگر لینک های مفید در مورد مهاجرت به اروپا

دیدگاهتان را بنویسید