You are currently viewing مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از کشورهای اروپایی گزینه بسیار مناسبی برای کارآفرینان و سرمایه گذارن هستند و به همین دلیل هر سال تعداد زیادی از کارآفرینان به قصد سرمایه گذاری به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند. افراد سرمایه گذار می توانند با توجه به نوع سرمایه گذاری خود برای اقامت دائم اروپا یا موقت کشور مورد نظرشان اقدام کنند. از آن جایی که سرمایه گذارن می توانند بعد از مدتی کار اقامت کشورهای اروپایی را به دست آورند، کشورهای اروپایی گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری و کسب و کار محسوب می شوند. مهاجرین می توانند با خرید ملک و یا ثبت شرکت، اقدام به سرمایه گذاری در اروپا کنند. در این مقاله مناسب ترین کشورهای اروپایی را برای سرمایه گذاری معرفی خواهیم کرد. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

اسلواکی از کشورهای اروپایی حوزه شنگن بوده و اخذ اقامت این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی راحت تر است. از آن جایی که هزینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور اسلواکی مناسب بوده و هزینه نسبتاً کمی دارد، بسیاری از افراد این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. دولت اسلواکی از سرمایه گذاران خارجی به خوبی حمایت می کند و همچنین کمک های مالی زیادی برای آنها در نظر گرفته است. یکی از مهمترین مزیت های سرمایه گذاری در کشور اسلواکی، نرخ کم مالیات در این کشور است و به همین دلیل سرمایه گذارارن زیادی به این کشور جذب می شوند. متقاضیان می توانند بعد از ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور اسلواکی، اقامت این کشور را به دست بیاورند و این امر یک مزیت بسیار مهم برای سرمایه گذاران محسوب می شود.

یکی از شرایط اخذ اقامت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری حضور فرد متقاضی به مدت 6 ماه در سال در این کشور است. بعد از آن افراد می توانند با ارائه دادن مدارکی مبنی بر این که کسب و کارشان سود دهی بالایی دارد، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. در این روش، فرد متقاضی باید طرحی برای تجارت و سرمایه گذاری به دولت ارائه دهد و در صورتی که این طرح مورد تصویب دولت اسلواکی قرار بگیرد، می تواند کار خود را آغاز کند. طرح انتخابی بسیار مهم است و فرد می تواند از طریق این طرح، کارت اقامت دریافت کند.

 یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق ثبت شرکت است.به طور کلی مراحل ثبت شرکت در کشور اسلواکی به این صورت است که فرد متقاضی باید در ابتدا به عنوان توریست به اسلواکی سفر کرده و شرایط را بررسی کند. متقاضی باید در این سفر، کارهای ثبت شرکت را با کمک وکلای با تجربه انجام داده و پس از انجام امور اداری می تواند به کشور خود برگردد. به این ترتیب می تواند ویزای سرمایه گذاری کشور اسلواکی را به مدت یک سال دریافت کند. متقاضی باید در این مدت در شرکت فعالیت داشته باشد و مالیات خود را به موقع پرداخت کند. افراد می توانند با تمدید شرکت و پراخت مالیات ماهیانه، بعد از 5 سال اقامت دائم این کشور را به دست آورند. هزینه ثبت شرکت در کشور اسلواکی در حدود 12000 یورو است که این مقدار در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، بسیار مناسب است. متقاضیان بعد از دریافت کارت اقامت دائم، می توانند برای تحصیل و زندگی به سایر کشورهای اروپایی بروند. فردی که شرکت به نام او ثبت شده است باید در طول سال دو یا سه بار برای تمدید اقامت خود و خانواده اش و همچنین برای انجام کارهای مالیاتی و اداری به کشور اسلواکی سفر کند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

در سال های اخیر کشور اتریش به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی شناخته شده است. یکی از روش های اخذ اقامت اتریش، سرمایه گذاری در این کشور است. متقاضیان باید این نکته را در نظر داشته باشند که همه سرمایه گذاری ها موجب اخذ اقامت دائمی این کشور نمی شود. با سرمایه گذاری در زمینه تجارت و فن آوری اطلاعات امکان بیشتری برای اخذ اقامت این کشور وجود خواهد داشت. کشور اتریش عضو چندین سازمان بین المللی از جمله سازمان تجارت جهانی، بانک های جهانی و همچنین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است و به همین دلیل بهتر است سرمایه گذاران  در این زمینه ها اقدام به سرمایه گذاری کنند.

بر طبق قوانین مصوب این کشور، افراد متقاضی برای اخذ اقامت این کشور باید از طریق سرمایه گذاری به دولت اتریش کمک کنند. سرمایه گذاری باید به طور قانونی بوده و در پروژه هایی انجام شود که مورد تصویب و تایید دولت است. سرمایه گذار باید مبلغ مورد نظر برای سرمایه گذاری را به طور نقدی به دولت پرداخت کند. حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در این کشور 3 ملیون یورو است ولی هزینه های دیگری برای کارشناسی، ترجمه مدارک و پست آنها وجود دارد که در صورت عدم پذیرش ویزای سرمایه گذاری از طرف دولت فقط مبلغ سه ملیون یورو به متقاضی پس داده می شود.

افرادی که از طریق ثبت شرکت اقدام به اخد اقامت این کشور می کنند، امتیازات زیادی از طرف دولت اتریش به دست می آورند. یکی از مهمترین مزایای آن کاهش مالیات برای تامین هزینه های مالی است. قوانین شرکت ها در کشور اتریش بسیار انعطاف پذیر بوده و متقاضیان می توانند به راحتی با شرایط این شرکت ها خود را وفق دهند.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

کشور پرتغال یکی دیگر از کشورهای اروپایی بوده که بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری به آن مهاجرت می کنند. از آن جایی که زبان این کشور، چهارمین زبان  زنده دنیا است، سرمایه گذاری در این کشور اهمیت زیادی داشته و مزیت بزرگی محسوب می شود. ویزای کشور پرتغال به ویزای طلایی معروف است زیرا سرمایه گذاری در کشور پرتغال بسیار پر طرفدار بوده و در نهایت منجر به اخذ اقامت این کشور می شود. این کشور از سال 2017 رشد سرمایه گذاری بسیار خوبی داشته و همچنین رتبه خوبی در زمینه کسب و کار به دست آورده است. کشور پرتغال با ایجاد ویزای طلایی، سرمایه گذاران زیادی را به خود جدب کرده است. این کشور دارای اقتصاد متنوعی بوده و سرمایه گذاران می توانند در تمام بخش های اقتصادی، آزادانه سرمایه گذاری کنند. از طریق ویزای طلایی افراد متقاضی در ابتدا ویزای یک ساله و سپس ویزای دو ساله دریافت خواهند کرد. متقاضیان می توانند برای تمام اعضای خانواده خود درخواست اقامت نمایند و بعد از 5 سال اقامت در این کشور، می توانند اقامت دائم دریافت کنند. برای دریافت اقامت نیازی نیست که فرد متقاضی مدت زیادی در کشور پرتغال بماند، او می تواند برای دریافت اقامت یک ساله فقط به مدت یک هفته و برای دریافت اقامت دائم در هر دو سال، به مدت دو هفته در این کشور اقامت داشته باشد.  برای اخد ویزای طلایی فرد متقاضی باید واجد بعضی از شرایط باشد و با انتخاب شرایطی که ذکر خواهد شد، برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام کند. یکی از شرایط خرید سهام در کشور پرتغال به مبلغ  1,000,000یورو و یا ایجاد سرمایه گذاری در شرکت های کوچک و متوسط به ارزش 500,000 یورو است. همچنین متقاضیان می توانند از طریق خرید ملک به مبلغ 500,000 یورو اقدام به سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاران می توانند با خرید ملک و اجاره آن، اقامت کشور پرتغال را به دست آورند. به طور کلی در سال در حدود 5 الی 15 درصد به مبلغ ملک اضافه شده و ارزش آن بالا می رود و افراد از طریق اجاره ملک خود سود می کنند. مهمترین مزیت این روش این است که افراد از طریق خرید ملک سرمایه گذاری کرده و هم این که سرمایه آنها افزایش پیدا می کند.

مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری

لهستان یکی از کشورهای اروپایی بوده که اقتصادی بسیار خوبی دارد و کشور مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود. لهستان کشور پر درآمدی بوده و در بین کشورهای اروپایی رتبه ششم را از نظر اقتصاد کسب کرده است.

یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور، سرمایه گذاری در زمینه بورس در صندوق ETF است. این صندوق تا سال 2017 سرمایه ایی در حدود 342 ملیون دلار داشته است و به همین دلیل افراد زیادی را برای سرمایه گذاری جذب خود کرده است. مهمترین مزیت سرمایه گذاری در این کشور، کمک هایی است که از طرف دولت لهستان به سرمایه گذاران ارائه می شود.

متقاضیان برای اخد اقامت سرمایه گذاری باید کسب و کاری را آغاز کنند که حداقل سالی 15,000 یورو درآمد داشته باشند تا بتوانند اقامت این کشور را به دست آورند. اگر سرمایه گذاران درآمد بیشتری داشته باشند، می توانند مدت بیشتری در این کشور اقامت داشته باشند. افراد سرمایه گذار می توانند در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کرده و کار خود را آغاز کنند. افراد می توانند بعد از سه سال اقامت موقت، اقامت دائم کشور لهستان را اخذ کرده و به طور دائم دراین کشور زندگی کنند. به طور کلی می توان گفت متقاضیان برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور لهستان بیمه سلامت داشته باشند و بتوانند هزینه های زندگی خود و افراد تحت پوشش را پرداخت کنند. افرادی که درآمد خوب و ثابتی دارند شانس بیشتری برای اخذ اقامت این کشور خواهند داشت.

دیگر لینک های مفید در مورد مهاجرت به اروپا

دیدگاهتان را بنویسید