You are currently viewing مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت

یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشورهای اروپایی، مهاجرت از طریق ثبت شرکت است. متقاضیان می توانند با هزینه ایی نسبتاً مناسب و در کمترین زمان از طریق ثبت شرکت، اقامت یک کشور اروپایی را برای خود و خانواده شان بگیرند. افرادی که می خواهند از طریق ثبت شرکت به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنند، باید قبل از اقدام به مهاجرت تحقیقات لازم را برای ثبت شرکت در مورد کشور مورد نظر انجام دهند.

افرادی که قصد دارند از طریق ثبت شرکت به یک کشور اروپایی مهاجرت کنند، نیازی به ویزای کاری ندارند ولی باید برای ثبت شرکت در کشور مورد نظر، مجوز اقامت داشته باشند. اقامت افراد در ابتدا به صورت موقت است ولی فرد می تواند بعد از چند سال اقامت دائم دریافت کند. افرادی که در کسب و کارشان موفقیت بیشتری دارند شانس بیشتری برای اخذ اقامت دائمی خواهند داشت. در این مقاله کشورهایی را که موقعیت مناسبی برای ثبت شرکت و اخذ اقامت دارند، مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

مهاجرت به اسلواکی از طریق ثبت شرکت

متقاضیان می توانند با ثبت شرکت در کشور اسلواکی، اقامت کل کشورهای اروپایی را به دست آورند. اسلواکی از کشورهای حوزه شگن بوده و اخذ اقامت این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی آسان تر و ارزران تر است. معمولاً دریافت اقامت کشورهای اروپایی محدودیت های خاصی دارد اما در کشور اسلواکی این محدودیت ها کمتر بوده و احتمال در یافت اقامت این کشور بیشتر است.

 به طور کلی می توان گفت یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کشور اسلواکی، اقامت از طریق ثبت شرکت است و فرد متقاضی می تواند با آسان ترین شرایط به ثبت شرکت پرداخته و در نهایت اقامت این کشور را اخذ نماید. از مهمترین مزیت های ثبت شرکت در کشور اسلواکی این است که فرد متقاضی می تواند بدون داشتن مدرک تحصیلی اقدام به ثبت شرکت کرده و سپس اقامت بگیرد. متقاضیان بعد از مدتی کار در این کشور، می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. متقاضیان با ثبت شرکت در کشور اسلواکی، در حقیقت اقامت کل حوزه شنگن را دریافت خواهند کرد و به این ترتیب می توانند در تمام کشورهای حوزه شنگن اقامت داشته باشند و لزومی ندارد حتماً در اسلواکی زندگی کنند.

ثبت شرکت در اسلواکی مزایای زیادی دارد و به همین هر ساله تعداد زیادی از افراد از طریق ثبت شرکت به این کشور مهاجرت می کنند. یکی از مهمترین مزیت های ثبت شرکت در اسلواکی این است که فرد متقاضی می تواند بدون سرمایه گذاری اقامت این کشور را بگیرد. نیازی نیست افراد برای ثبت شرکت، افراد بومی کشور اسلواکی را استخدام کنند و این امر مزیت مهمی محسوب می شود. بعضی از کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت قوانین سختی دارند و فرد متقاضی حتماً باید افراد بومی آن کشور را در شرکت خود استخدام کند تا مجوز ثبت شرکت را دریافت نماید. افراد متقاضی می توانند بدون ارائه دادن سوابق کاری و بیمه در کشور اسلواکی اقدام به ثبت شرکت کرده و اقامت دائمی این کشور را اخذ کنند.

برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی متقاضی باید از سفارت وقت بگیرد. مدارک هویتی بین 2 تا 3 ماه قبل از وقت سفارت باید به انگلیسی ترجمه شده و مورد تایید وزارت امور خارجه قرار بگیرد. اگر مدارک مورد نظر مورد تایید قرار بگیرد به کشور اسلواکی ارسال می شود و مراحل ثبت شرکت به نام شما انجام می شود. متقاضیان باید در زمانی که از طرف سفارت برای آنها تایین شده مدارک مورد نیاز را به سفارت تحویل دهند. بعد از این که مدارک مورد تایید قرار گرفت، فرد متقاضی به مدت 3 ماه فرصت دارد تا به کشور اسلواکی سفر کند.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

کشور آلمان از کشورهایی است که افراد زیادی برای ثبت شرکت به آن مهاجرت می کنند زیرا این کشور هیچ محدودیتی برای کار و سرمایه گذاری در نظر نگرفته است و افراد از کشورهای مختلف می توانند در این کشور اقدام به ثبت شرکت کنند. متقاضیان از طریق ثبت شرکت می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. متقاضیان برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت به 6 الی 8 ماه زمان نیاز دارند و بعد از طی کردن این پروسه می توانند در کشور آلمان اقدام به ثبت شرکت کنند. افراد برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به مبلغی در حدود 25000 یورو احتیاج دارند ولی هزینه شرکت با سهامی خاص بیشتر بوده و در حدود 50000 یورو هزینه دارد.  

متقاضیان برای دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت باید شرایط کاری و تجربه کاری خود را به دولت ارائه دهند. ارائه دادن طرح مربوط به کسب و کار یا طرح تجاری نیز ضروری است و بدون ارائه این طرح امکان ثبت شرکت برای متقاضیان وجود ندارد. این طرح باید اهداف شرکت را تا چند سال آینده تحت پوشش قرار دهد. علاوه برا طرح تجاری افراد برای ثبت شرکت باید مدارکی از جمله مدارک شناسایی، مدارک شرکت اصلی در ایران، مدارک مربوط به شرکت زیر مجموعه در کشور آلمان و همچنین مجوزهای صنفی داشته باشند. بعد از ثبت شرکت افراد برای شروع کار قانونی باید علامت تجاری خود را ثبت کرده و سپس فعالیت بازرگانی خود را به اداره بازرگانی آن منطقه معرفی کنند. بهتر است تمام افرادی که در کشور آلمان دارای شرکت هستند، در اتاق بازرگانی ثبت نام کنند.

دولت آلمان به بعضی از طرح های تجاری و پروژه ها کمک مالی کرده و آنها را تحت پوشش خود قرار می دهد. افرادی که برای شروع کسب و کار هیچ سرمایه ندارند، می توانند از کمک های مالی دولت بهره مند شوند به شرطی که طرح آنها مورد تایید دولت قرار گرفته باشد.  این کمک بیشتر شامل حال دانشجویانی می شود که در کشور آلمان تحصیل کرده باشند و سرمایه کافی برای ثبت شرکت ندارند. یکی از بزرگ ترین مزیت های ثبت شرکت در آلمان راه یافتن به بازارهای بزرگ اقتصادی اروپا است که این امر برای صاحبان شرکت یک پیشرفت بزرگ محسوب می شود. از دیگر مزیت های ثبت شرکت در آلمان این است که مالکیت شرکت به طور کامل متعلق به صاحب شرکت است و فرد می تواند وام بدون کارمزد دریافت کند. پس از ثبت شرکت در کشور آلمان متقاضی می تواند بدون محدودیت در تمام نقاط اروپا تجارت کرده و در تمام کشورهای اروپایی حساب بانکی باز کند.

مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت

کشور مجارستان دارای دومین بازار ثروتمند دنیا است و به همین دلیل بسیاری از افرادی که به دنبال ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار هستند، کشور مجارستان را انتخاب می کنند. ثبت شرکت در کشور مجارستان مزیت های زیادی دارد . به همین دلیل این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت شناخته شده است. ثبت شرکت در این کشور به سختی سایر کشورها نیست و پیچیدگی های کمتری دارد. افراد متقاضی می توانند در کمتر از 6 ماه مراحل ثبت شرکت را انجام داده و اقامت این کشور را دریافت کنند. از مهمترین مزیت های ثبت شرکت در مجارستان، پایین بودن مالیات در این کشور است. به طور کلی می توان گفت کشور مجارستان دارای  پایین ترین نرخ مالیات در میان کشورهای اروپایی است و به همین دلیل افراد زیادی تمایل به ثبت شرکت در این کشور را دارند.

با ثبت شرکت در کشور مجارستان افراد متقاضی می توانند بعد از 3 سال اقامت دائم این کشور را بگیرند. بعد از ثبت شرکت، صاحب شرکت می تواند به عنوان کارفرما و مدیر شرکت مشغول به کار شود و هیچ محدودیتی در این زمینه نخواهد داشت.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت

اسپانیا از نظر تجاری، اقتصادی و صنعتی یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود به همین دلیل برای شروع یک کسب و کار جدید، کشور مناسبی است. بسیاری از افراد از طریق ثبت شرکت اقامت این کشور را دریافت می کنند. اقامت این کشور در ابتدا به صورت موقت است ولی بعد از 3 سال افراد می توانند اقامت دائمی این کشور را بگیرند.

به طور کلی افرادی که قصد ثبت شرکت در کشور اسپانیا را دارند باید قبل از انجام هر کاری، کد اقتصادی  NIE دریافت کنند. این قانون شامل همه افراد و حتی شهروندان اسپانیایی نیز می شود و بدون داشتن این کد اقتصادی افراد نمی توانند در این کشور اقدام به ثبت شرکت کنند. ثبت شرکت در اسپانیا به چند طریق امکان پذیر است. یکی از این روش ها، راه اندازی یک شرکت جدید است و متقاضی از طریق خرید یا ثبت یک شرکت جدید می تواند کار خود را شروع کند. یکی دیگر از روش های ثبت شرکت از طریق سرمایه گذاری مشترک است و متقاضی با خریدن سهام یک شرکت اسپانیایی می تواند صاحب شرکت شود. متقاضیان برای ثبت شرکت در کشور اسپانیا نیازی به ارائه مدرک زبان و مدرک تحصیلی ندارند. بعد از ثبت شرکت صاحب شرکت می تواند برای تمام افراد خانواده اش درخواست اقامت دائم کند و بعد از مدت 3 سال، اقامت دائم این کشور را بگیرد. او می تواند بدون هیچ محدودیتی در بازارهای کشور های اروپایی فعالیت داشته باشد  و از برندهای اروپایی در تجارت و کسب و کار شخصی خود استفاده کند.

دیگر لینک های مفید در مورد مهاجرت به اروپا

دیدگاهتان را بنویسید