You are currently viewing مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل

مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل

هر ساله افراد زیادی برای ادامه تحصیل به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند. متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی باید قوانینی را رعایت کنند. افراد می توانند با توجه به شرایطی که دارند، کشور مورد نظرشان را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده و سپس اقدامات لازم را برای اخذ ویزای تحصیلی انجام دهند. برای ادامه تحصیل در بعضی از رشته های تحصیلی، آزمونی برگزار می شود که متقاضیان فقط در صورت قبولی در آن آزمون می توانند در آن دانشگاه ادامه تحصیل دهند. برای تحصیل در بعضی از دانشگاه ها داشتن مدرک زبان انگلیسی کافی است ولی همه دانشگاه ها این گونه نیستند و افراد باید علاوه بر زبان انگلیسی به زبان بومی آن کشور نیز تسلط داشته باشند و مدرک زبان ارائه دهند. در این مقاله در مورد شرایط کشورهای اروپایی در مورد ادامه تحصیل بحث کرده و شرایط کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

مهاجرت به اسلواکی از طریق ادامه تحصیل

یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور اسلواکی، اخذ اقامت از طریق تحصیل است. اقامت این کشور از طریق ویزای تحصیلی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی آسان تر بوده و هزینه کمتری دارد. افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند برای گرفتن مدرک لیسانس، باید به زبان این کشور مسلط باشند ولی مقاطع بالاتر به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان باید مدرک زبان متناسب با مقطع تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند. اگر به مدت 6 سال در کشور اسلواکی تحصیل کنید، می توانید به راحتی اقامت دائم اسلواکی را بگیرید. افراد زیادی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپایی را دارند ولی به علت بالا بودن هزینه های سنگین تحصیلی، امکان ادامه تحصیل برای آنها وجود ندارد. همانطور که قبلاً دکر شد، هزینه تحصیل در کشور اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی خیلی کم تر است و به همین دلیل افراد زیادی به قصد ادامه تحصیل به این کشور می روند و از طریق ویزای تحصیلی اقامت این کشور را می گیرند. تحصیل به زبان اسلواکی در دانشگاه های دولتی این کشور برای همه رایگان است و بنابراین افرادی که قصد دارند در دانشگاه های دولتی درس بخوانند باید قبل از وارد شدن به این کشور، تا حدی زبان اسلواکی را یاد بگیرند. در بین کشورهای اروپایی، دانشگاه های اسلواکی از سطح بسیار بالایی برخوردار است و به ویژه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی جزء بهترین دانشگاه های اروپا شناخته شده است. وجود اساتید با تجربه و ماهر یک امتیاز مهم برای دانشگاه های اسلواکی محسوب می شود و دوره های تخصصی زبان انگلیسی برای دانشجویان برگزار می شود. متقاضیان با اخذ اقامت تحصیلی کشور اسلواکی، می توانند به راحتی برای ادامه تحصیل به کشورهای اتریش و آلمان بروند.

متقاضیان با ارائه مدارک تحصیلی مورد نیاز، می توانند کارهای اقامت تحصیلی خود را انجام داده و برای اخذ اقامت اسلواکی اقدام کنند. شرایط گرفتن اقامت کشور اسلواکی بستگی به دانشگاهی دارد که برای ادامه تحصیل انتخاب می کنید. اقامت تحصیلی از طریق دانشگاه های خصوصی به نسبت از دانشگاه های دولتی راحت تر است ولی دانشگاهی که انتخاب می کنید باید توسط وزارت علوم تایید شده باشد. دانشجویانی که رزومه تحصیلی بالایی دارند، می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند و به طور رایگان تحصیل کنند. بیشتر دانشگاه های اسلواکی دولتی هستند و دولت تمام هزینه های تحصیلی دانشجویان را به عهده می گیرد. برای ورود به دانشگاه های اسلواکی باید در ابتدا در چند آزمون ورودی شرکت کنید. بعضی از دانشگاه های اسلواکی نیازی به مدرک زبان ندارند ولی بعضی از دانشگاه های این کشور فقط به زبان انگلیسی تدریس می کنند و داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی است.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

کشور آلمان از کشورهای صنعتی بوده و به خاطر دانشگاه های خوبی که دارد بسیاری از افراد از طریق ادامه تحصیل، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی این کشور می کنند. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان برای مهاجرین نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان تر بوده و در صورتی که متقاضیان موفق به دریافت بورسیه تحصیلی شوند، می توانند به طور رایگان در بعضی از دانشگاه های آلمان ادامه تحصیل دهند.

تحصیل در بعضی از دانشگاه های آلمان به طور کامل رایگان است و همین دلیل باعث شده بسیاری از افراد کشور آلمان را برای تحصیل انتخاب کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان، داشتن مدرک زبان آلمانی یکی از مدارک مهم و ضروری محسوب می شود. در صورتی که افراد مدرک زبان آلمانی نداشته باشند، می توانند با ارائه دادن مدرک زبان انگلیسی نیز در این کشور ادامه تحصیل دهند ولی این افراد فقط می توانند در دانشگاه های خصوصی ادامه تحصیل دهند و باید هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند. به طور کلی می توان گفت متقاضیان فقط در صورت ارائه مدرک زبان آلمانی می توانند به طور رایگان درس بخوانند.

اولین اقدام برای افرادی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند، اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور آلمان است. متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارک لازم را به سفارت ارائه داده و پس از انتخاب رشته تحصیلی، از دانشگاه مورد نظر درخواست پذیرش کنند. کیفیت تحصیل در دانشگاه های آلمان بسیار بالا است و به طور کلی می توان گفت دانشگاه ها و کالج های این کشور از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی نباید بیش از 5 سال از اخذ دیپلم تخصیلی گذشته باشد در غیر این صورت متقاضی نمی تواند در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهد. در حقیقت گپ تحصیلی نکته مهمی برای اخذ پذیرش تحصیلی بوده و متقاضیان باید به این نکته به اندازه کافی توجه داشته باشند.

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان، متقاضی باید حداقل مدرک b1 داشته باشد و بعد از ورود به کشور آلمان باید زبان آلمانی خود را تقویت کرده و مدرک B2 دریافت کند تا بتواند وارد دانشگاه شود. دوره کارشناسی در کشور آلمان در حدود 4 سال طول می کشد و متقاضی می تواند در حین تحصیل به طور نیمه وقت مشغول به کار شود. نکته مهم در مورد دانشگاه های رایگان آلمان این است که دانشگاه به طور کامل رایگان نیست و دانشجو باید مبلغ کمی در حدود 700 یورو در سال پرداخت کند. ولی افرادی که بورسیه تحصیلی دریافت می کنند، نباید هیچ هزینه ایی برای تحصیل پرداخت کنند.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

دانشگاه های کشور نروژ از سطح بالای رفاه و کیفیت زیادی برخوردارند و به این دلیل هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. دانشگاه های عمومی کشور نروژ، با وجود کیفیت بالای تحصیلی جزء کم هزینه ترین دانشگاه های اروپایی محسوب می شوند. دانشگاه های عمومی نروژ هزینه کمی در حدود 32 تا 64 یورو برای خدمات جانبی دریافت می کنند. دانشگاه های نروژ امکانات زیادی برای دانشجویان در نظر گرفته و کارتی در اختیار دانشجویان قرار می دهد که می توانند به طور رایگان از خدمات حمل و نقل و بیمه درمانی استفاده کنند.

متقاضیان برای اخد اقامت تحصیلی کشور نروژ می توانند از طریق تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی یا گذراندن یک دوره حرفه ایی اقدامات لازم را انجام دهند. اولین مرحله برای دریافت ویزای تحصیلی، اخد پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر است. متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های نروژ باید از طریق یک وکیل معتبر اقدام کنند زیرا اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ خیلی آسان نیست. دانشگاه های نروژ مانند دانشگاه های سایر کشورها به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می شوند. دولت نروژ شرایط خوبی برای دانشجویان خارجی در نطر گرفته و دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه ایی بسیار کم، از کیفیت بالای زندگی و رفاه اجتماعی نیز بهره مند شوند. دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی و زبان نروژی در این کشور تحصیل کنند ولی از آن جایی که مقطع کارشناسی در این کشور به زبان نروژِی تدریس می شود، تقاضا برای ادامه تحصیل در این مقطع کم است. بسیاری از دانشجویان خارجی از مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه های این کشور شده و به زبان انگلیسی تحصیل می کنند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

دانشجویان خارجی نمی توانند به طور رایگان در دانشگاه های اسپانیا ادامه تحصیل دهند ولی از آن جایی که این کشور دانشگاه های با کیفیتی دارد، بسیاری از افراد این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. دانشگاه های اسپانیا در مقایسه با دانشگاه های هم سطح خود، هزینه بسیار مناسبی دارد  و به همین دلیل افرا زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. دانشگاه های کشور اسپانیا از معتبرترین دانشگاه ها محسوب می شوند و دانشجویان زندگی خوبی در این کشور دارند. دانشگاه های این کشور از رنکینگ بالایی برخوردارند زیرا تجهیزات آموزشی بسیار خوبی دارند. از مهمترین مزایای تحصیل در اسپانیا این است که دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی در این کشور درس بخوانند. تمامی رشته ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی تدریس می شود به همین دلیل بیشتر دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی به اسپانیا مهاجرت می کنند.

با توجه به شرایط اقتصادی کشورهای اروپایی، امکان گرفتن بورسیه تحصیلی برای همه وجو ندارد و فقط دانشجویانی که نمرات خوب و معدل بالایی دارند یا این که در کنفرانس های بین المللی شرکت کرده اند، می توانند بورسیه دریافت کنند.

دیگر لینک های مفید در مورد مهاجرت به اروپا

دیدگاهتان را بنویسید