You are currently viewing مشکلات زندگی در کانادا
مشکلات زندگی در کانادا

مشکلات زندگی در کانادا

مهاجرت به یک کشور جدید، چالش های زیادی به همراه دارد و فرد مهاجر ممکن است در بدو ورود به کشور کانادا با مشکلات عاطفی و مالی زیادی مواجه شود ولی دولت کانادا شرایطی برای مهاجرین در نظر می گیرد که کمتر با مشکلات مالی روبرو شوند و مهاجرت برایشان آسان تر شود.  

یکی از عمده ترین مشکلاتی که مهاجرین هنگام ورود به کانادا با آن مواجه می شوند، مشکل زبان است. توانایی برقراری ارتباط با دیگران تاثیر مهمی در زندگی دارد و آن را تحت تاثیر قرار می دهد. عدم توانایی ارتباط با دیگران مشکلات زیادی برای مهاجرین به وجود می آورد که یکی از آنها بروز مشکلات عاطفی است. یادگیری زبان از ضرورت های اولیه مهاجرت بوده و فرد باید قبل از اقدام به مهاجرت زبان انگلیسی و فرانسه خود را تقویت کند. برای کار و ادامه تحصیل در کشور کانادا و حتی خرید ملزومات اولیه زندگی و رفت و آمد، یادگیری زبان امری واجب است و بدون آن افراد با مشکلات زیادی روبرو می شوند. برای زندگی در بعضی از ایالت های کانادا، باید به زبان فرانسه تسلط داشته باشید. یادگیری زبان فرانسه برای افراد بزرگسالی که هیچ گونه آشنایی با این زبان ندارند، در ابتدا کمی سخت است و ممکن است آنها از یادگیری این زبان نا امید شوند. در این مقاله سایر مشکلاتی که مهاجرین در ابتدای ورود به کانادا با آن مواجه می شوند را توضیح می دهیم.

مشکلات زندگی در کانادا

مشکل پیدا کردن خانه

پیدا کردن یک خانه با موقعیتی مناسب، برای افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند در الویت قرار دارد و اولین قدم برای شروع زندگی در کانادا، اجاره کردن یک خانه مناسب با بوجه فرد است. اگر فرد مهاجر اطلاعات دقیقی در مورد قیمت خانه در کانادا نداشته باشد، قطعاً با مشکلات زیادی مواجه می شود. بهتر است افراد قبل از مهاجرت، اطلاعات کاملی در مورد اجاره خانه و چگونگی پیدا کردن خانه به دست آورند تا در زمان ورود به کانادا مشکل نداشته باشند.

تفاوت های فرهنگی

این مسئله در مقایسه با مواردی همچون استخدام، خانه، رفت و آمد و خدمات درمانی اهمیت چندانی ندارد ولی با این حال بعضی از افراد ممکن است به خاطر این تفاوت های فرهنگی در ابتدا با مشکلاتی روبرو شوند. این تفاوت ها شامل تفاوت های مذهبی و زندگی اجتماعی باشد و همین تفاوت ها ممکن است منجر به تنهایی مهاجر شود و او در نهایت احساس افسردگی و دلتنگی خواهد کرد. فرد مهاجر باید این تفاوت ها را بپذیرد و خود را با این شرایط وفق دهد.

مشکلات مربوط به آب و هوا

کانادا کشور سردسیری است و بیشتر ایالت های آن زمستان های بسیار سخت و طولانی دارند و در بعضی از مناطق دمای هوا به منفی 40 درجه سانتی گراد می رسد. شهری مانند ونکوور آب و هوای معتدل و خوبی دارد و زمستان های سردی ندارد. ولی تورنتو و ایالت مونترال زمستان های سختی دارند و همین آب و هوای سرد ممکن است موجب افسردگی و دلتنگی بیش از اندازه مهاجرین شود. بالاترین دما در تابستان 35 درجه سانتی گراد بوده ولی تابستان در بعضی از ایالت ها مثل مونترال بسیار کوتاه است.

مشکلات مربوط به رفت و آمد

ممکن است مهاجرین در ابتدای ورود به کانادا، نتوانند به راحتی وسایل حمل و نقل عمومی را پیدا کنند و به همین دلیل دیرتر از موعد به محل کار یا دانشگاه برسند. دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی یکی از مهمترین مسائل برای تازه واردان است و باید از قبل با این مسئله آشنا شوند و ساعات حرکت وسایل نقلیه را از دیگران بپرسند. یکی دیگر از مشکلات، معتبر نبودن گواهینامه رانندگی است و افرادی که قبل از مهاجرت گواهی نامه خود را بین المللی نکرده باشند، اجازه رانندگی نخواهند داشت. معتبر کردن گواهینامه در کشور کانادا هزینه های زیادی دارد و رانندگی بدون داشتن گواهینامه معتبر کانادا تخلف محسوب شده و فرد مهاجر باید جریمه سنگینی پرداخت کند. گواهینامه های رانندگی در کشور کانادا توسر دولت مرکزی صادر نمی شود بلکه توسط  دولت منطقه و استانی که افراد در آن زندگی می کنند، صادر می شود.

مشکلات زندگی در کانادا

مشکلات دسترسی به خدمات پزشکی

کیفیت و نوع خدماتی که در کشور کانادا ارائه می شود تفاوت زیادی با خدمات ارائه شده در کشور مهاجر دارد. اکثر مهاجرین با خدماتی که توسط دولت به آنها ارائه می شود، آشنا نیستند و به همین دلیل با مشکل مواجه می شوند. ممکن است فرد نتواند بیماری خود را برای پزشک توضیح دهد یا اگر مشکلی در زمینه اجتماعی داشته باشد، نتواند آن را با کسی در میان بگذارد و تمام این مشکلات، به خاطر آشنا نبودن با زبان انگلیسی یا فرانسوی است.

مشکلات مربوط به استخدام و پیدا کردن شغل مناسب

یکی دیگر از مهمترین مشکلات مهاجرین، مشکل پیدا کردن شغلی مناسب یا استخدام است. آشنایی با زبان تاثیر مثبتی در پیدا کردن شغل مورد نظر دارد و افرادی که به زبان تسلط ندارند سخت تر کار پیدا می کنند و حتماً باید در دوره های آموزشی زبان ثبت نام کنند تا در یک شرکت معتبر استخدام شوند در غیر این صورت نمی توانند شغل مناسبی پیدا کنند. همچنین ممکن است مهاجرین در زمینه کار جدید هیچ گونه سابقه و تجربه ایی نداشته باشند که در این صورت باز هم به مشکل بر می خورند. ممکن است فرد مهاجر در کشور خود موقعیت شغلی بسیار خوبی داشته ولی نتواند از مهارت های خود در شغل جدید استفاده کند و همین امر ممکن است در ابتدا موجب ناراحتی و افسردگی او شود. فرد مهاجر باید قبل از اقدام به مهاجرت در مورد کارهایی که می تواند در کانادا انجام دهد، تحقیقاتی کند و بهتر است قبل از مهاجرت مهارت هایی در آن زمینه کسب کند تا در بدو ورود مشکلی نداشته باشد.

بالا بودن هزینه تحصیل

افرادی که بدون بورسیه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارند، باید هزینه زیادی برای ثبت نام در دانشگاه پرداخت کنند. هزینه زندگی دانشجویی در شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور بسیار زیاد است و ممکن است فردی که به قصد ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت کرده، اگر توانایی مالی خوبی نداشته باشد، بعد از مدتی با مشکل مالی روبرو شود.

دیدگاهتان را بنویسید