You are currently viewing مشکلات زندگی در روسیه
مشکلات زندگی در روسیه

مشکلات زندگی در روسیه

افرادی که به یک کشور جدید مهاجرت می کنند، با چالش های زیادی مواجه شده و ممکن است در بدو ورود با مشکلات مالی یا عاطفی زیادی روبرو شوند. یکی از مهمترین مشکلاتی که مهاجرین در کشور روسیه دارند، مشکل یادگیری زبان روسی است. افرادی که قبل از مهاجرت به روسیه این زبان را یاد نگرفته باشند، مسلماً با مشکلات عمده ایی در این زمینه مواجه می شوند و عدم برقراری ارتباط با دیگران مشکلات عاطفی زیادی برای آنها ایجاد می کند. زبان روسی، زبان نسبتاً سختی بوده و به همین دلیل افراد باید قبل از مهاجرت این زبان را یاد بگیرند تا بتوانند با شهروندان روسی به خوبی ارتباط برقرار کنند. در این مقاله سایر مشکلات زندگی در روسیه را شرح خواهیم داد.

مشکلات زندگی در روسیه

مشکل پیدا کردن کار در روسیه

یکی از عمده ترین مشکلات افرادی که به کشور روسیه مهاجرت می کنند، مشکل پیدا کردن کار با درآمدی مناسب است. اگر افراد با زبان روسی آشنایی داشته باشند، شانس بیشتری برای پیدا کردن کار، خواهند داشت در غیر این صورت نمی توانند به آسانی شغل مورد نظرشان را پیدا کنند و ممکن است تا مدت ها بیکار باشند. به طور کلی می توان گفت کشور روسیه مانند قبل نیروهای خارجی را استخدام نمی کند و در صورت استخدام کردن آنها، حقوق بسیار ناچیزی به آنها خواهد داد. الویت با افرادی است که به زبان روسی تسلط کافی داشته باشند، حتی اگر افراد مهاجر در رشته ایی تخصص کافی داشته باشند، در صورت آشنا نبودن با زبان روسی فرصت چندانی نخواهند داشت.

مشکلات مربوط به آب و هوا

روسیه یکی از کشورهای سردسیر با زمستان های خشک و سرد است. روسیه در شمالی ترین بخش از کره زمین قرار گرفته و به همین دلیل زمستان های سرد، طولانی و طاغت فرسایی دارد. دمای هوا در فصل زمستان به پایین تر از 10 درجه زیر صفر می رسد و بسیاری از مهاجرین نمی توانند این سرما را تحمل کنند. به طور کلی می توان گفت آب و هوای روسیه تعادل ندارد و با این که زمستان های سختی دارد، تابستان های بسیار گرم و مرطوبی نیز دارد. فصل گرما در روسیه از از اواسط ماه می تا اوایل سپتامبر طول می کشد و از آن جایی که کشور روسیه در عرض جغرافیایی شمالی قرار گرفته، تابستان های گرم و طولانی دارد و در ماه های ژوئن و اوت این گرما به اوج می رسد. پاییز در روسیه و به ویژه شهر مسکو بسیار کوتاه است و از اوایل نوامبر یخبندان و برف شروع شده و تا آخر مارس و اوایل آوریل ادامه دارد.

کشور روسیه آب و هوای بسیار آلوده ایی دارد و در بین 176 کشور، رتبه 131 را در آلودگی دارد. جمعیت زیاد و همچنین دود ناشی از ماشین ها، شهر مسکو را به یکی از آلوده ترین شهرها تبدیل کرده است.

مشکلات مربوط به وسایل حمل و نقل عمومی

بیشتر مهاجرین در بدو ورود به کشور روسیه، اطلاعاتی در مورد وسایل حمل و نقل عمومی ندارند و به همین دلیل با مشکلاتی در زمینه رفت و آمد روبرو می شوند. مهاجرین باید به محض ورود به کشور روسیه، اطلاعات کافی در مورد مکان و ساعات رفت و آمد وسایل نقلیه به دست آورند در غیر این صورت ممکن است دیر تر از موعد به دانشگاه یا محل کار خود برسند.

مشکل پیدا کردن خانه در روسیه

یکی دیگر از عمده ترین مشکلاتی که مهاجرین هنگام ورود به روسیه با آن مواجه می شوند، مشکل پیدا کردن خانه ایی متناسب با شرایط مالی آنهاست. بیشار افراد در بدو ورود به روسیه نمی توانند به سرعت خانه ایی متناسب با بودجه ایی که دارند، پیدا کنند و مجبور هستند تا زمان پیدا کردن خانه ایی مناسب، در هتل یا مسافرخانه اقامت کنند. هزینه اقامت در هتل های لوکس بسیار زیاد است و بسیاری از مهاجرین قادر به پرداخت آن نیستند. به همین دلیل بهتر است افراد مهاجر، قبل از مهاجرت اقدامات لازم را در این زمینه انجام داده و اطلاعات کاملی در مورد اجاره خانه و هزینه های جانبی دیگر به دست آورند.

مشکلات زندگی در روسیه

مشکلات تحصیل در کشور روسیه

مهمترین مشکل برای تحصیل در دانشگاه های روسیه، آشنا نبودن مهاجرین با این زبان است. بسیاری از دانشگاه های این کشور، فقط به زبان روسی تدریس می کنند و دانشجو برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ها باید به خوبی به این زبان تسلط داشته باشد. در بعضی از دوره های تحصیلی، دانشگاه به مهاجرین خوابگاه نمی دهد و دانشجویان با مشکل بزرگی مواجه می شوند زیرا باید هزینه های زیادی برای اجاره خانه پرداخت کنند.

مردم روسیه بسیار نژاد پرست هستند و رفتار خوبی با مهاجرین ندارند و همین امر یکی از دلایل به وجود آمدن مشکلات عاطفی است. فاصله طبقاتی در این کشور بسیار زیاد است . جمعیت زیادی از مردم این کشور در فقر و فلاکت زندگی می کنند. متوسط حقوق در شهرهای روسیه به غیر از شهرهای مسکو و سن پترزبورگ در حدود 20 هزار تا 40 هزار روبل در ماه است و این درآمد کمتر از 8 هزار دلار در سال می باشد. حقوق های پرداختی در کشور روسیه بسیار پایین و ناچیز است و به عنوان مثال حقوق یک پرستار بعد از 45 سال کار، فقط 210 دلار در ماه است.

مشکلات مربوط به درمان

بسیاری از بیمارستان های روسیه به ویژه آن هایی که در شهرهای کوچک تر قرار دارند، شامل بیمه خدمات درمانی نیستند. بیشتر بیمارستان های دولتی در روسیه، اعتبار کافی ندارند و لیست های انتظار در این بیمارستان ها بسیار طولانی است. کارکنان بیمارستان به زبان روسی صحبت می کنند و تعداد افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، بسیار معدود است. بیمارستان های خصوصی خدمات بسیار خوبی به بیمار ارائه می دهند ولی هزینه بسیار زیادی دارند و بسیاری از مهاجرین نمی توانند هزینه های درمان در این بیمارستان ها را پرداخت کنند.

فقط افرادی که ویزای کار یا ویزای تحصیلی دارند می توانند از بیمه درمانی دولت استفاده کنند  و سایر مهاجرین نمی توانند از مزایای این بیمه بهره مند شوند. شهروندانی که اجازه اقامت در روسیه را دارند ولی در این کشور بیمه نشده اند، می توانند از خدمات بیمه CMI استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید