You are currently viewing مشکلات زندگی در اسلواکی
اقامت اسلواکی

مشکلات زندگی در اسلواکی

به طور کلی مهاجرت به یک کشور جدید، با چالش ها و مشکلات زیادی همراه است و افراد مهاجر ممکن است با مشکلات مالی و عاطفی زیادی مواجه شوند. یکی از مهمترین مشکلاتی که مهاجرین با آن روبرو می شوند، مشکل زبان است. زبان اسلواکیایی زبان نسبتاً سختی نیست و یادگیری آن آسان است. بیشتر افراد در بدو ورود، به خاطر آشنا نبودن با زبان این کشور با مشکلات بزرگی مواجه نخواهند بود زیرا بیشتر مردم اسلواکی قادر به مکالمه به زبان انگلیسی هستند. .در این مقاله به بررسی بعضی از مشکلات زندگی در کشور اسلواکی می پردازیم.

مشکلات ثبت شرکت در اسلواکی

افرادی که به قصد کارآفرینی و یا ثبت شرکت به این کشور مهاجرت می کنند، باید مانند دیگر کشورها مثلا کانادا 6 ماه در سال در اسلواکی حضور داشته باشد در غیر این صورت تمدید کارت اقامت موقت آنان با مشکل مواجه خواهد شد..

مشکلات مربوط به پرداخت مالیات

شرکت هایی که بیش از 100000یورو سود در سال نشان میدهند درصد مالیات آنها از 15 درصد به 21 درصد افزایش پیدا میکند، و باید مالیات خود را به موقع پرداخت کنند تا جریمه نشوند. ت

مشکلات تحصیل در کشور اسلواکی

کشور اسلواکی با وجود مزیای فراوانی که دارد، معایبی نیز دارد که ممکن است برای بعضی از افراد مشکل ساز شود. از جمله این که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه های اسلواکی امکان پذیر نیست و برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر ممکن است افراد مجبور به ادامه تحصیل به زبان اسلواکیایی شوند. یکی دیگر از مشکلات ادامه تحصیل در دانشگاه های اسلواکی، شرایط سنی است و بسیاری از متقاضیان به خاطر این موضوع قادر به ادامه تحصیل در این کشور نیستند. دانشگاه های این کشور، افرادی را برای دوره کارشناسی پذیرش می کند که کمتر از 25 سال داشته باشند در غیر این صورت آنها را پذیرش نکرده و حتی مدارک تحصیلی آنها را بررسی نمی کند.

با وجود این که هزینه های تحصیل در کشور اسلواکی پایین است، ممکن است باز هم برای بعضی از افراد زیاد باشد و قادر به پرداخت این هزینه ها نباشند. در نتیجه بهتر است افراد قبل از اقدام به مهاجرت برای ادامه تحصیل، در مورد هزینه های تحصیلی این کشور تحقیقاتی انجام دهند. دانشجویان در صورتی می توانند همراه با تحصیل به صورت نیمه وقت کار کنند که به زبان این کشور تسلط کامل داشته باشند در غیر این صورت ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوند. مهاجرین برای پیدا کردن کار و ارتباط با مردم این کشور باید قبل از اقدام به مهاجرت با این زبان آشنا شوند تا با مشکلاتی از قبیل پیدا کردن کارو ارتباط با مردم مواجه نشوند.

اقامت اسلواکی

مشکل پیدا کردن مسکن

یکی از عمده ترین مشکلات در بدو ورود به کشور اسلواکی، مشکل پیدا کردن خانه ایی مناسب با هزینه ایی ارزان است. به طور کلی اولین مرحله برای شروع زندگی در این کشور، اجاره خانه متناسب با درآمد است. مهاجرین باید از قبل اطلاعات کاملی در مورد اجاره و قیمت خانه به دست آورند، تا بتوانند خانه ایی متناسب با درآمد و بودجه خود پیدا کنند.

مشکلات فرهنگی

تفاوت های فرهنگی در مقایسه با مسائلی همچون پیدا کار کار، خانه و خدمات درمانی اهمیت زیادی ندارد ولی با این حال ممکن است افراد به خاطر تفاوت های مذهبی و زندگی اجتماعی با مشکلاتی روبرو شود.

دیدگاهتان را بنویسید