You are currently viewing شرایط زندگی در کانادا
شرایط زندگی در کانادا

شرایط زندگی در کانادا

کانادا از کشورهایی است که اکثر جمعیت آن از شرایط زندگیشان  خشنود بوده و از زندگی در کانادا کاملاً راضی هستند. مهاجرین زیادی از سراسر دنیا در این کشور زندگی می کنند که بیشتر آنها در زمینه ای کاری خاصی تخصص ویژه دارند. به طور کلی می توان گفت کانادا بیشتر افرادی را می پذیرد که در حرفه ایی متخصص باشند و یا قصد شروع یک حرفه جدید را در کانادا داشته باشند. زندگی در کانادا مزایای زیادی داشته و هزینه های زندگی در این کشور مطابق با استانداردهای جهانی است. کانادا جزء امن ترین، مرفه ترین، آزادترین و همچنین آرام ترین کشورهای دنیا محسوب می شود و شهروندان کانادا امید به زندگی بالایی دارند زیرا دولت کانادا توانسته اعتماد و رضایت شهروندان خود را به خوبی جلب کند. پاسپورت کانادایی از اعتبار بالایی برخوردار است و در سراسر دنیا معتبر است و دولت کانادا خدمات درمانی رایگانی برای تمام شهروندان خود در نظر گرفته است.

شرایط زندگی در کانادا

طبق آمار به دست آمده به خاطر شرایط خوب و مساعد کشور کانادا، بسیاری از افراد از کشورهای پیشرفته مثل آمریکا به کانادا مهاجرت می کنند. زیرا خدمات درمانی و پزشکی در کانادا بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و فرصت های کاری در این کشور به نسبت زیاد بوده و افراد حقوق مساوی دارند در ضمن افرادی که جویای کار هستند می توانند به راحتی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. سیستم آموزشی این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارد و بیشتر افراد تحصیلکرده هستند و همچنین این کشور از نظر اقتصادی و سیاسی ثبات زیادی دارد.

مزیت های زندگی در کشور کانادا

دریافت اقامت کشور کانادا و مهاجرت به این کشور از مزایای زیادی برخوردار است و افراد مهاجر مانند شهروندان این کشور می توانند از این مزیت ها بهره مند شوند. در این مقاله شما را با بعضی از مزیت های زندگی در این کشور آشنا می کنیم.

  • خوشبختانه اقتصاد کشور کانادا، درگیر بحران اقتصادی دنیا نشده و اوضاع اقتصادی بسیار مناسبی دارد. افراد تازه کار می توانند به راحتی وارد بازار کار کانادا شوند و کسب و کارشان را شروع کنند. همچنین دلار کانادا از ارزش مالی بسیار بالایی برخوردار است و همانطور که اشاره شد، اقتصاد آن مثل کشورهای اروپایی دچار رکود اقتصادی نشده است.
  • خدمات درمانی و همچنین سیستم آموزشی کشور کانادا در سطح بالایی قرار گرفته و دارای استانداردهای جهانی است و مهاجرین می توانند از این امکانات بهره مند شوند.
  • دولت کانادا برای افرادی که به طور خانوادگی به این کشور مهاجرت می کنند، امتیازهای خاصی در نظر گرفته است و افراد می توانند با وجود ویزای خانوادگی به کانادا مهاجرت کنند. مهاجرینی که با خانواده به کانادا مهاجرت می کنند، شرایط مطلوب تری نسبت به سایرین خواهند داشت.
  • کانادا کشوری است که به طور دائم در حال رشد و پیشرفت است و شهروندان آن در آسایش کامل زندگی می کنند.
  • مکان های تفریحی و عمومی کانادا بیسیار زیاد است و همه افراد می توانند از این امکانات بهره مند شوند.

سیستم اقتصادی کشور کانادا بر مبنای بازار است و قیمت خدمات و محصولات در این کشور با توجه به قیمت گذاری آزاد، مشخص می شود. زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی بوده و در بعضی از ایالت ها مانند کبک، مردم به زبان فرانسه صحبت می کنند. تقریباً 17 درصد از مردم کشور کاناد، دو زبانه بوده و به زبان انگلیسی و فرانسه تسلط دارند. این کشور دانشگاه های مشهوری همچون دانشگاه تورنتو و مک گیل مونترال را دارد و هزینه تحصیلات دانشگاهی توسط دولت پرداخت می شود.

هزینه تحصیل و خدمات پزشکی در کانادا

شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم کشور کانادا را دارند، هزینه ایی برای تحصیل و خدمات درمانی پرداخت نمی کنند و این هزینه ها به عهده دولت بوده و شهروندان معاف از پرداخت این هزینه ها هستند. این بدین معناست که بیمه خدمات درمانی در کشور کانادا دولتی است و بودجه آن از مالیات تامین می شود. حتی دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کرده اند، می توانند از این خدمات به عنوان بیمه دانشجویی استفاده کنند و می توانند از امتیازهای تحصیل و زندگی در این کشور مانند دریافت بورسیه تحصیلی، کار دانشجویی و گرفتن اقامت دائم بعد از تمام شدن دوران دانشگاه بهره مند شوند.

شرایط زندگی در کانادا

شرایط پیدا کردن کار در کانادا

افراد تازه وارد برای پیدا کردن کار، نیازمند شماره بیمه نامه اجتماعی هستند (sin ) و باید در بدو ورود به کشور کانادا، اقدام به درخواست آن کنند تا بتوانند کار مناسبی پیدا کنند. برای پیدا کردن کار در کشور کانادا، مهاجرین می توانند به مراکز مختلفی مراجعه کرده و از منابع معتبری برای کار کمک دریافت کنند. در این مقاله بعضی از منابع کاریابی را به شما معرفی می کنیم. سازمان های زیادی برای معرفی خدمات کاری به مهاجران وجود دارد و خدمات مختلفی از جمله آموزش نوشتن رزومه را به مهاجرین آموزش می دهد و با توجه به اطلاعات رزومه و تجربه کاری می تواند شغلی مناسب برای فرد مهاجر پیدا کند. نام سازمان دیگری که در این زمینه فعالیت می کند job bank  است که این سازمان اطلاعات رایگان شغلی و تخصصی در مورد کار کردن در کشور کانادا در اختیار مهاجر قرار می دهد و همچنین اطلاعاتی همچون کارهای مختلف، میزان درآمد، روند کاری و الزامات آموزشی را به مهاجرین ارائه می دهد. همچنین وب سایتی در کانادا وجود دارد که مخصوص افراد تازه وارد است و افراد با مراجعه به این سایت اطلاعات زیادی در مورد نحوه پیدا کردن کار به دست می آورند. برای پیدا کردن کار در کانادا، راه های زیادی وجود دارد و مهاجرین انتخاب زیادی برای پیدا کردن شغل مورد نظرشان خواهند داشت.

روش های پیدا کردن کار در کانادا

  • مهاجرین می توانند برای پیدا کردن کار، به نمایشگاه های مشاغل و کاریابی در شهر خود مراجعه کرده و در مورد فرصت های شغلی مصاحبه کنند.
  • افراد تازه وارد می توانند از آژانس های کاریابی کمک بگیرند، بدین ترتیب که به مراکز کاریابی در شهر خود رفته و اطلاعات کاری خود را در اختیار آنها قرار دهند.
  • همچنین می توانند با مراجعه به وب سایت هایی که مشاغل مورد نیاز را ارائه می دهند و با کارفرما ارتباط مستقیم برقرار کنند و در مورد شرکت هایی که امکان کار کردن در آنها وجود دارد، تحقیق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید