You are currently viewing شرایط زندگی در روسیه
شرایط زندگی در روسیه

شرایط زندگی در روسیه

افرادی که قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارند، باید قبل از هر کاری تحقیقاتی در مورد شرایط زندگی در این کشور انجام دهند و شرایط زندگی در این کشور را بررسی کنند. در این مقاله شرایط زندگی در این کشور را با اختصار شرح خواهیم داد. افراد پیش از هر چیز باید بتوانند خود را با شرایط متفاوت زندگی در یک کشور جدید وفق دهند. عدم آشنایی با زبان یکی از سخت ترین مواردی است که مهاجرین در بدو ورود به کشور روسیه با آن مواجه می شوند. عوامل دیگری همچون شرایط سرد آب و هوا و روبرو شدن با فرهنگ و افراد جدید ممکن است در ابتدا شرایط سختی  برای فرد به وجود آورند ولی با گذشت زمان و آشنا شدن با فرهنگ و رسوم این کشور، مهاجرین به شرایط جدید زندگی عادت خواهند کرد.

شرایط زندگی در روسیه

شرایط  پیدا کردن خانه در کشور روسیه

یکی از مهمترین موارد هنگام ورود به یک کشور جدید، پیدا کردن یک خانه مناسب برای زندگی است. پیدا کردن یک خانه متناسب با درآمد فرد، یکی از مهمترین الویت ها محسوب می شود و  مهاجرین قبل از اقدام به مهاجرت باید در مورد شرایط پیدا کردن خانه، اطلاعات کافی داشته باشند. اجاره کردن خانه در مناطقی که به ایستگاه مترو نزدیک تر هستند در مقایسه با سایر مناطق بیشتر است. دلیل این امر این است که به دلیل سرمای زیاد در روسیه، حتی چند متر فاصله نزدیک تر به ایستگاه مترو باعث افزایش قیمت خانه می شود.

شرایط پیدا کردن کار در کشور روسیه

یکی دیگر از مهمترین شرایط مهاجرت به روسیه، پیدا کردن شغلی مناسب با درآمدی خوب است. پیدا کردن شغل در روسیه در مقایسه با سایر کشورها شرایط سخت تری دارد و حتی خود مردم روسیه مشکلات زیادی در پیدا کردن یک شغل مناسب دارند. ولی میزان درآمد در این کشور به نسبت خوب است و اگر افراد بتوانند شغلی مناسب پیدا کنند، درآمد خوبی خواهند داشت. اگر افراد در زمینه تکنولوژی و صنعتی، مهارت و تجربه کافی داشته باشند می توانند در این کشور مشغول به کار شوند. یکی از بهترین موقعیت های شغلی در کشور روسیه، تدریس زبان انگلیسی در این کشور است. مهاجرینی که که به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند، موقعیت های شغلی خوبی برای تدریس زبان انگلیسی خواهند داشت و می توانند در مراکز علمی و آموزشی مشغول به کار شوند. این افراد حتی می توانند زبان انگلیسی را به صورت خصوصی تدریس کنند و به این ترتیب درآمد بیشتری خواهند داشت.

به طور کلی افرادی که قصد کار و زندگی در کشور روسیه را دارند، با ید با این زبان آشنایی داشته باشند و بتوانند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنند. متقاضیان کار می توانند از طریق مراجعه به موسسات و وب سایت های کاریابی، شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. متقاضیان باید مدارک مورد نیاز برای کار را به زبان روسی ترجمه کرده و به این موسسات کاریابی ارائه دهند. یکی دیگر از روش های پیدا کردن کار در روسیه، از طریق روزنامه مسکو تایم است. متقاضیان کار باید سوابق تحصیلی و سوابق کاری خود را به صورت آن لاین و به زبان روسی در اختیار موسسات کاریابی قرار دهند.

مسکو از بهترین شهرهای روسیه برای افراد جویای کار است و به همین دلیل بسیاری از افراد شهر مسکو را برای زندگی انتخاب می کنند. بیشتر مشاغل در این شهر، در زمینه خدمات است و به همین دلیل بسیاری از مهاجرین می توانند در این زمینه مشغول به کار شوند. بعضی از این مشاغل عبارتند از کار در دستوران ها، کار در بخش تاسیات راه و ساختمان و همچنین رانندگی با خودروهای سنگین. دیگر مشاغل مورد نیاز در روسیه شامل تدریس زبان فرانسه؛ ایتالیایی؛ انگلیسی، مترجمی سفارت خانه ها و کنسولگری ها، کار و پرستاری در منزل و مشاغل مربوط به IT و نرم افزار می باشد. طبق قانون کار کشور روسیه، افرادی که در این کشور کار می کنند باید دست کم 40 ساعت در هفته کار کنند و همچنین تمامی افراد در سال 28 روز تعطیلی خواهند داشت.

افرادی که به خاطر کار به کشور روسیه مهاجرت می کنند، اقامت یک ساله می گیرند و می توانند به طور قانونی در این کشور زندگی کنند. مهاجرین بعد از مدت 4 سال کار و زندگی در کشور روسیه، می توانند اقامت دائمی این کشور را بگیرند.

چند نوع قرار دارد کاری در کشور روسیه وجود دارد که بین کارفرما و متقاضی کار منعقد می شود. یکی از این قراردادها، قرارداد کاری با زمان مشخص است و اعتبار این نوع قرارداد، بیش تر از 5 سال است و این قرارداد فقط زمانی صادر می شود که فرد متقاضی کار، قرارداد دائمی داشته باشد. نوع دیگر قرارداد، قرارداد کاری با متن آزاد است و این قرارداد مدت زمان مشخصی ندارد ولی زمان باطل شدن آن از طرف کارفرما مشخص است. در قرارداد فصلی، متقاضی کار وارد مشاغلی می شود که فقط به مدت دو ماه اعتبار دارند.

شرایط زندگی در روسیه

شرایط حمل و نقل در روسیه

سیستم حمل و نقل در کشور روسیه، سیستمی کاملاً پیشرفته و مدرن است و کلیه شهروندان می توانند با استفاده از حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس، هزینه کمتری برای رفت و آمد پرداخت کنند. دانشجویان خارجی که در کشور روسیه زندگی می کنند،  از تخفیفات ویژه ایی برای حمل و نقل بهره مند می شوند. مسافران برای جا به جایی در شهرهای مختلف روسیه، می توانند، از تاکسی، مترو، اتوبوس و تراموا استفاده کنند و شهرهای بزرگی مانند مسکو، سن پترزبورگ، سامارا و ولوگراد مجهز به متروهای بزرگ زیر زمینی هستند. کرایه اتوبوس و تاکسی در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک است.

شرایط خدمات درمانی در کشور روسیه

خدمات درمانی در کشور روسیه، توسط  شرکت های خصوصی و دولتی به افراد ارائه داده می شود. شهروندان خارجی برای درمان در بیمارستان های دولتی باید در سایت بیمه درمانیVHI ثبت نام کنند تا بتوانند از خدمات بیمه بهره مند شوند. این نوع بیمه، کمترین خدمات درمانی را تحت پوشش قرار می دهد . در این نوع بیمه مراجعین نباید پولی پرداخت کنند و می توانند با ارائه دادن کارت شناسایی و کارت بیمه از خدمات بیمه درمانی بهره مند شوند. در کشور روسیه کمک های اولیه و فوریت های پزشکی، برای شهروندان خارجی کاملاً رایگان است ولی سایر هزینه های درمانی به عهده خوشان است.  

دیدگاهتان را بنویسید