شرایط تحصیل در کانادا
شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

تحصیل در کشور کانادا یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های یک کشور معتبر را دارند. کانادا از کشورهایی است که از نظر سطح علمی و آموزشی رتبه بالایی دارد و تمام استانداردهای آموزشی را دارد. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا داشتن مدرک زبان، آیلتس با نمره بالا، کامل بودن مدارک درسی، معدل بالا، داشتن تمکن مالی برای زندگی و برای شهریه  دانشگاه الزامی است. برای گذراندن دوره های آموزشی که بیش تر از شش ماه طول می کشد، داشتن ویزای تحصیلی امری ضروری است. فردی که قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارد باید مدرکی مانند سند یک خانه به دولت کانادا ارائه دهد، و به دولت کانادا اطمینان دهد که پس از تمام شدن دوره تحصیلی اش، به کشور خود بازمی گردد.

ویزای تحصیلی کانادا، یکی از بهترین و معتبرترین ویزاها برای مهاجرت به کانادا بوده و بعد از آن در صورت داشتن شرایط لازم، فرد می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم کانادا کند. کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته که شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل دارد، شرایط بسیار مطلوبی برای دانشجویان و شهروندان خود فراهم کرده و به آنها فرصت های بیشماری برای ادامه تحصیل و کار ارائه می دهد به همین دلیل هر سال افراد زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند و با دریافت ویزای تحصیلی، در بهترین کالج ها و دانشگاه ها به ادامه تحصیل می پردازند.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، فرد متقاضی باید مدارک کاملی به سفارت ارائه دهد و در صورت داشتن شرایط لازم، سفارت بعد از مدتی برای او ویزای تحصیلی صادر می کند. داشتن تمکن مالی و مدارک تحصیلی برای گرفتن ویزای تحصیلی ضروری است و بدون داشتن این موارد اخذ ویزای تحصیلی غیر ممکن است مگر این که دانشجو توسط دولت کانادا بورسیه شود.

یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به کشور کانادا، اخذ ویزای تحصیلی است و می توان گفت با قوانین و قواعدی که دولت کانادا برای ادامه تحصیل مقرر کرده، اخذ ویزای تحصیلی بهترین روش برای مهاجرت به این کشور است. افرادی که شرایط مناسبی برای گرفتن ویزای تحصیلی دارند، می توانند رشته مورد نظرشان را انتخاب کرده و در یکی از بهترین دانشگاه های این کشور ثبت نام کنند.

شرایط تحصیل در کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

  • پاسپورت فرد متقاضی باید دست کم به مدت شش ماه اعتبار داشته باشد.
  • فرد باید از یکی از دانشگاه های معتبر یا یکی از موسسات آموزشی کشور کانادا که مورد تایید اداره مهاجرت است، پذیرش بگیرد.
  • توانایی پرداخت مخارج تحصیلی و همچنین زندگی امری ضروری بوده و فرد باید تضمین کند که در مدت تحصیل، قادر به پرداخت هزینه های زندگی اش است.
  • نداشتن سوء پیشینه، تاثیر مثبتی در گرفتن ویزای تحصیلی دارد.
  • فرد متقاضی باید مدرکی به دولت ارائه دهد که بعد از پایان تحصیلاتش، کشور کانادا را ترک خواهد کرد.
  • دانشجوی مهاجر باید برنامه درسی دقیق و منظمی به دانشگاه ارائه دهد.

مزایای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در دانشگاه های کانادا مزیت های زیادی به همراه دارد از جمله این که دانشجو بعد از تمام کردن دوران دانشگاه، می تواند وارد بازار کار شود و درآمدی برای خود داشته باشد. دانشجو حتی در زمان تحصیل حق کار کردن دارد و می تواند در هفته به مدت 20 ساعت کار کند به شرطی که لطمه ایی به درسش وارد نشود. یکی دیگر از مهمترین مزایای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا، دریافت بورسیه از دوات کانادا است و با دریافت بورسیه بسیاری از هزینه های تحصیلی دانشجو، توسط دولت متقبل می شود.

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا شرایطی در نظر گرفته شده است و فرد متقاضی با داشتن این شرایط می تواند اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کند.

برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا، فرد متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی متناسب با مدرک تحصیلی خود به دانشگاهی که قصد ثبت نام در آن دارد را ارائه دهد. کشور کانادا فرصت های تحصیلی و زندگی خوب و مطلوبی برای افراد فراهم کرده است و بهترین دانشگاه ها را برای ادامه تحصیل دارد. اگر فرد متقاضی مدرک زبان نداشته باشد باید قبل از ورود به دانشگاه، دوره های آموزشی زبان را در کشور کانادا بگذراند. یکی دیگر از شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های کشور کانادا ارائه آخرین مدرک تحصیلی و داشتن نمره های خوب در دروس تخصصی و همچنین معدل بالا است.

شرایط تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کشور کانادا

کشور کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته، هزینه مناسبی برای تحصیل دارد و به همین دلیل به خاطر هزینه های مقرون به صرفه و همچنین سطح علمی بالا افراد زیادی به قصد ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند.  به طور کلی می توان گفت هزینه تحصیل در کانادا با توجه به مواردی همچون مقطع تحصیلی، دانشگاه و شهر مورد نظر، نوع دانشگاه و مدرسه متفاوت بوده و طبق این موارد هزینه ها تغییر می کند. هزینه دانشگاه در شهرهای کوچک تر در مقایسه با شهرهای بزرگ کمتر است.

اگر فرد به قصد ادامه تحصیل در دانشگاه به کشور کانادا مهاجرت کند باید در سال هزینه ایی را به عنوان شهریه دانشگاه پرداخت کند و این هزینه بین 14 تا 32 هزار دلار متغیر است. همچنین فرد متقاضی باید ماهانه هزینه ایی برای کرایه خانه، لباس و خوراک خود پرداخت کند. هر کدام از مقاطع تحصیلی دانشگاه هزینه ایی متفاوت داشته و در مقاطع بالاتر هزینه نیز بالاتر می رود. هزینه دانشگاه های کانادا به شرح زیر است:

  • دوره کاردانی و کارشناسی بین 1700 تا 2000 دلار در سال
  • دوره کارشناسی ارشد بین 2600 تا 17000 دلار در سال
  • دوره دکتری بین 2500 تا 18000 دلار در سال

افرادی که در دوره های آموزشی فنی و حرفه ایی تحصیل می کنند، باید با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی شان، هزینه ایی جداگانه پرداخت کنند. هزینه های این دوره های آموزشی کمتر از هزینه دانشگاه بوده و همچنین این مزیت را دارد که فرد در طول دوران تحصیل می تواند کار کند.

هزینه اقامت

دانشجویان باید بعد از دریافت ویزای تحصیلی و پرداخت هزینه دانشگاه، مبلغی برای اجاره خانه و اقامت خود پرداخت کنند. اجاره خانه با توجه به متراژ و موقعیت مکانی خانه تغییر می کند. دانشجو می تواند در صورت تمایل و پرداخت هزینه در خوابگاه دانشجویی زندگی کند و هزینه خوابگاه در حدود 200 الی 800 دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید