You are currently viewing راحت ترین کشور اروپایی برای مهاجرت

راحت ترین کشور اروپایی برای مهاجرت

یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت و زندگی کشور اسلواکی است. اسلواکی از کشورهای اروپایی حوزه شنگن بوده و اخذ اقامت این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی راحت تر و همچنین ارزان تر است. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

به طور کلی می توان گفت مهاجرت به هر کدام از کشورهای اروپایی شرایط خاص خود را دارد و افراد متقاضی با توجه به شرایط مالی یا تحصیلی خود می توانند بهترین و راحت ترین کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند. کشورهای اروپایی محتلف، شرایط متفاوتی برای مهاجرت دارند و بهتر است افراد متقاضی بعد از بررسی این شرایط، تصمیم به مهاجرت بگیرند. شرط اصلی مهاجرت برای بعضی از کشورهای اروپایی، آشنا بودن با زبان آن کشور و یا دارا بودن مدرک تحصیلی است. بعضی دیگر از کشورهای اروپایی برای پذیرش مهاجرین مستلزم شرایط از جمله تخصص، سابقه کاری و یا سرمایه گذاری هستند. در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به راحت ترین کشورهای اروپایی می پردازیم.

مهاجرت به اسلواکی

اسلواکی از جمله کشورهایی است که نسبت به سایر کشورهای اروپایی شرایط بهتر و راحت تری برای مهاجرت و اخذ اقامت دارد.   کشور اسلواکی در مواردی مانند هزینه های زندگی، وضعیت اقتصادی، نرخ تورم و مالیات شرایط بهتر و ایده آل تری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد کشور اسلواکی را برای مهاجرت انتخاب می کنند.

اسلواکی کشوری است که در اروپای مرکزی واقع شده و تقریباً پنج ملیون و نیم نفر جمعیت دارد. کشور اسلواکی عضو شنگن بوده و بعد از اخذ اقامت این کشور، افراد متقاضی می توانند به راحتی در این کشور مشغول به کار شوند. متقاضیان می توانند بعد از اخذ اقامت این کشور، در تمامی کشورهای حوزه شنگن مشغول به کار، ادامه تحصیل و زندگی شوند و می توانند به راحتی به سایر کشورهای اروپایی رفت و آمد نمایند. متقاضیان می توانند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت به کشور اسلواکی مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت کنند. این کار موجب تقویت اقتصاد کشور اسلواکی می شود، به این ترتیب دولت اسلواکی به افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند به راحتی اقامت می دهد. مهاجرین در صورت آشنا بودن با زبان اسلواکی می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند و بعد از اتمام دوره تحصیل می توانند مشغول به کار شوند. از دیگر مزایای مهاجرت به اسلواکی این است که مهاجرین می توانند بدون هیچ محدودیتی به کشورهای حوزه شنگن سفر کنند. یکی دیگر از دلایل مهاجرت به اسلواکی، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان است و متقاضیان می توانند بدون ارائه هیچ مدرکی به این کشور مهاجرت کنند.

مهاجرین برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی، نیازی به سرمایه ندارند اما برای انجام کارهای مربوط به بیمه، اجاره نامه باید بودجه ایی در حدود 15000 تا 20000 یورو داشته باشند. طبق آمار به دست آمده، بهترین روش برای مهاجرت به اسلواکی از همین راه است و بیشتر افراد از این طریق اقامت اسلواکی را اخذ می کند. متقاضیانی که از طریق ثبت شرکت به سفارت درخواست می دهند، شانس بیشتری برای پذیرش دارند و به احتمال زیاد می توانند اقامت بگیرند. از آن جایی که دولت اسلواکی اقتصاد ضعیفی دارد، افرادی را که کسب و کار جدیدی راه اندازی می کنند را به راحتی می پذیرد. به طور کلی می توان گفت هزینه ثبت شرکت در کشور اسلواکی پایین است و افراد برای اخذ اقامت این کشور نیازی به سرمایه گذاری ندارند. متقاضیان می توانند بعد از مدتی در این کشور حساب بانکی باز کرده و خانه و یا ماشین بخرند.

مهاجرت به قبرس

یکی دیگر از کشورهای اروپایی که مهاجرت به آن راحت تر است، کشور قبرس است. نرخ مالیات در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین تر بوده و به همین دلیل اخد اقامت و مهاجرت به این کشور راحت است. از آن جایی که نرخ مالیات در این کشور پایین است، کشور مناسبی برای صاحبان کسب و کار می باشد. متقاضیان می توانند در مدت 6 ماه از طریق سرمایه گذاری در زمینه ملک به ارزش 2 میلیون یورو اقامت این کشور را به دست آورده و به آن مهاجرت کنند. مهاجرین بعد از اخذ اقامت این کشور می توانند به تمامی کشورهای اروپایی سفر کرده و در این کشور مشغول به کار و ادامه تحصیل شوند. متقاضیان می توانند به راحتی با اخذ ویزای کار به این کشور مهاجرت کنند.

مهاجرت به بلغارستان

بلغارستان یکی دیگر از کشورهای اروپایی بوده که مهاجرت به آن به نسبت راحت است.بلغارستان یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی است و با این وجود امکانات زیادی برای شهروندان فراهم می کند به همین دلیل این کشور مورد توجه مهاجران قرار گرفته است.  متقاضیان پس از اخذ اقامت و شهروندی این کشور این امکان را دارند که در تمام کشورهای اتحادیه اروپا زندگی کرده و از مزایای شهروندی این کشور بهره مند شوند. بهترین روش برای مهاجرت به بلغارستان، سرمایه گذاری از طریق خرید خانه یا سرمایه گذاری در بازار سهام است. برای مهاجرت به این کشور افراد به یک سال و نیم زمان نیاز دارند. از مزیت های مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری، تحصیل رایگان در این کشور و همچنین سراسر اتحادیه اروپا می باشد. کلیه افرادی که از طریق سرمایه گذاری به بلغارستان مهاجرت می کنند، می توانند به صورت رایگان از بیمه های بهداشتی استفاده کنند.

افراد با مهاجرت به کشور بلغارستان می توانند در بهترین دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند و از مزایای آن بهره مند شوند. دانشگاه های بلغارستان بسیار معتبر بوده و نیازی به مدرک زبان ندارند. دانشجویان می توانند بعد از ادامه تحصیل، شغل مورد نظر خود را یافته و مشغول به کار شوند. با توجه به این شرایط می توان گفت بلغارستان یکی از راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت است.

مهاجرت به سوئد

سوئد از کشورهایی است که امکانات بسیار خوبی برای زندگی و ادامه تحصیل به افراد می دهد و به همین دلیل بسیاری از افراد کشور سوئد را برای مهاجرت انتخاب می کنند. کشور سوئد شرایط بسیار خوبی برای دانشجویان دارد و حتی به دانش آموزان مهاجر، 185 دلار در ماه می دهد. سیستم آموزشی در کشور سوئد بسیار پیشرفته است و مهاجرین می توانند در بهترین دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند. یکی از بهترین روش های مهاجرت به سوئد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است ولی روش های دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد و افراد می توانند از طریق کار، ادامه تحصیل یا ازدواج با فردی که تابعیت این کشور را دارد، به سوئد مهاجرت کنند. دریافت اخذ ویزای کاری سوئد کار به نسبت راحتی بوده و متقاضی می تواند بعد از دریافت ویزای کار در این کشور مشغول به کار شود. در صورت دریافت ویزای کار، متقاضیان می توانند در رشته ایی که در آن تخصص دارند، مشغول به کار شوند. کار کردن در سوئد مزایای زیادی دارد و این یکی از دلایل انتخاب متقاضیان برای مهاجرت به این کشور است.

بعضی از افراد از طریق ادامه تحصیل به کشور سوئد مهاجرت می کنند زیرا می توانند بعد از تمام شدن دوران تحصیل، شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و به کار مشغول شوند. یکی از دلایلی که مهاجرت تحصیلی به این کشور را راحت کرده، عدم نیاز به مدرک زبان سوئدی است و متقاضیان با ارائه دادن مدرک آیتلس 5.5 می توانند در این کشور درس بخوانند.

مهاجرت به بلژیک

بلژیک یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که مهاجرت به آن آسان است. برای اخذ اقامت کشور بلژیک فرد متقاضی باید یک موقعیت شغلی مناسب داشته باشد. افراد بعد از ورود به کشور بلژیک باید کاری در این کشور پیدا کنند ولی در صورت پیدا نکردن کار، دولت به آنها ویزای موقت می دهد و به آنها فرصت می دهد شغلی مناسب برای خود پیدا کنند. بهترین روش برای مهاجرت به بلژیک، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت کشور است. متقاضیان می توانند بعد از 5 سال اقامت کشور بلژیک را دریافت کنند. مهاجرین برای دریافت اقامت این کشور باید در آزمون زبان آلمانی، هلندی یا فرانسوی نمره قبولی بگیرند. کشور بلژیک امکانات رفاهی بسیار خوبی در اختیار مهاجران قرار می دهد. از آن جایی که بلژیک پایتخت مالی اروپا محسوب می شود، بسیاری از افراد این کشور را برای زندگی انتخاب می کنند.

مهاجرت به نروژ

نروژ از کشورهای اروپایی است که کیفیت زندگی در آن در سطح بالایی قرار دارد و مردم در رفاه کامل زندگی می کنند. این کشور یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل است و مدرسه در این کشور کاملاً رایگان است. نروژ یکی از کشورهایی است که شرایط نسبتاً آسانی برای مهاجرت دارد و روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. بسیاری از افراد از طریق ویزای کار به نروژ مهاجرت می کنند و افرادی که در زمینه رشته های مهندسی برق و مکانیک تحصیل کرده باشند، با درخواست ویزای کاری می توانند به راحتی به این کشور مهاجرت کنند. به طور کلی می توان گفت مهاجرت به این کشور اروپایی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی راحت تر بوده . به همین دلیل بسیاری از افراد کشور نروژ را برای مهاجرت و زندگی انتخاب می کنند.

دیگر لینک های مفید در مورد مهاجرت به اروپا

دیدگاهتان را بنویسید