You are currently viewing امنیت در کشور اسلواکی
امنیت در کشور اسلواکی

امنیت در کشور اسلواکی

اسلواکی از کشورهای حوزه شنگن بوده و از آن جایی که این کشور شرایط سختی برای پذیرش پناهندگان دارد، کشور نسبتاً امنی برای زندگی و تحصیل محسوب می شود. به طور کلی می توان گفت اسلواکی در مقایسه به کشورهای اروپای شرقی از جمله لهستان، رومانی و سایر کشورهای اروپایی از هر لحاظ امنیت بیشتری داشته و شرایط بهتری برای زندگی دارد.

افرادی که برای ادامه تحصیل به کشور اسلواکی مهاجرت می کنند از هر نظر امنیت دارند و این کشور رویکردهای امنیتی خاصی برای دانشجویان خارجی به ویژه دانشجویان دختر در نظر گرفته است. دانشجویان جوان می توانند با خیال راحت در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند و هیچ گونه نگرانی از نظر امنیت جانی و مالی نداشته باشند زیرا همانطور که قبلاً ذکر شد این کشور به خاطر شرایط سختی که برای پناهندگی در نظر گرفته است، پناهجویان کمی دارد. طبق آمار به دست آمده در بعضی از کشورهای اروپای شرقی، پناهندگان مشکلات زیادی برای سایر شهروندان به وجود می آورند و موجب سلب امنیت دیگران می شوند ولی کشور اسلواکی از این نظر امنیت کافی دارد.

امنیت در کشور اسلواکی

امنیت در فضای کاری، یکی دیگر از مزیت های کشور اسلواکی در مقایسه با کشورهای اروپای شرقی است و افراد مهاجر در هر زمینه ایی که مهارت داشته باشند، می توانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. به طور کلی فضای امنیت کاری، اقتصادی و رفاهی در این کشور به حدی است که اسلواکی توانسته رتبه خوبی از نظر امنیت مالی و جانی برای شهروندان خود فراهم کند. بانوان و کودکان از امنیت شهری بالایی برخوردارند و تا به حال هیچ آماری در مورد آزار و اذیت جنسی و کودک آزاری در این کشور به دست نیامده است. بعضی از کشورهایی که پناهندگان زیادی از کشورهای مختلف در آن زندگی می کنند، امنیت کافی برای کودکان ندارند و ممکن است کودکان مورد آزار قرار بگیرند ولی اسلواکی از این نظر در امنیت کامل به سر می برد و تا به حال هیچ موردی در این زمینه گزارش نشده است.  

بیمارستان ها و مراکز بهداشتی نیز در کشور اسلواکی از امنیت بالایی برخوردار بوده و مهاجرین می توانند در امنیت کامل از این مراکز استفاده کنند. دولت اسلواکی در زمینه خدمات بهداشتی و پزشکی، عملکرد خوبی داشته و بهترین امکانات را در اختیار شهروندان خود قرار می دهد. رشد امنیت شهری یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد امنیت این کشور بوده و اسلواکی در مقایسه با کشورهایی مانند مجارستان و لهستان، امنیت و رفاه بیشتری برای مهاجران فراهم کرده است. طبق آمار به دست آمده بر حسب نمودار لگاتوم، کشور اسلواکی یکی از امن ترین کشورها برای زندگی محسوب می شود. افرادی که به کشور اساواکی مهاجرت می کنند، از امنیت مالی برخوردار بوده و می توانند زندگی نسبتاً خوبی در این کشور داشته باشند. از آن جایی که افراد پناهنده در این کشور زندگی نمی کنند، مهاجرین احساس خوبی از زندگی در این کشور دارند و احساس امنیت بیشتری می کنند. عدم حضور پناهندگان یکی از دلایل اصلی انتخاب افراد برای زندگی در این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید