روش های زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. یکی از این روش ها مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک در این کشور است. کانادا از کشورهای مهاجر پذیر بوده و افراد زیادی از طریق خرید ملک اقدام به اخذ اقامت این کشور می کنند. دولت کانادا امکانات رفاهی زیادی در اختیار مهاجرین قرار می دهد و در حقیقت می توان گفت کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و زندگی است. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

مهاجرت به کانادا با خرید خانه

در سال های اخیر افراد زیادی از طریق خرید ملک، اقامت کشور کانادا را می گیرند. افراد متقاضی این امکان را دارند که از طریق خرید ملک در کانادا در این کشور سرمایه گذاری کرده و به این کشور مهاجرت کنند. افراد متقاضی بعد از خرید ملک در کانادا می توانند خانه خود را اجاره داده و از این راه به درآمد برسند. افراد می توانند از طریق خرید ملک در کانادا بخشی از دارایی خود را در این کشور سرمایه گذاری کنند. خرید ملک در کشور کانادا، دارای مزیت های زیادی برای افراد است و آنها از این طریق می توانند از تمام حقوق شهروندی کشور کانادا استفاده کنند. یکی از نکات مهمی که در مورد خرید ملک در کانادا وجود دارد این است که افراد نمی توانند با خرید ملک در کانادا اقامت دائمی این کشور را بگیرند و فقط می توانند به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشند. با توجه قوانین کشور کانادا در مورد اخذ اقامت دائم، برای افراد متقاضی این امکان وجود ندارد که فقط از طریق خرید ملک اقامت این کشور را به دست آورند. افرادی که می خواهند در کشور کانادا خانه خریداری کنند، باید پولی را به عنوان پیش پرداخت بپردازند و این مبلغ در حدود 35 درصد از کل هزینه ملک می باشد. متقاضیانی که از طریق خرید ملک اقامت می گیرند، به غیر از هزینه خانه ملزم به پرداخت هزینه های دیگری از جمله بیمه خانه، هزینه های حقوقی برای عقد قرارداد، هزینه مالیات و هزینه هایی برای ارزیابی بانک هستند. فرآیند خرید ملک در کانادا در حدود 2 تا 3 ماه طول می کشد و اگر ملکی که خریداری می شود خالی از سکنه باشد، متقاضی می تواند در عرض یک ماه مراحل خرید خانه را به پایان برساند. برای خرید ملک در کانادا فرد متقاضی باید شخصی را در کشور کانادا داشته باشد تا خانه ایی مناسب برای او پیدا کند. افراد متقاضی قبل از خرید ملک در کانادا، باید اطلاعات دقیقی در این مورد داشته باشند. افراد متقاضی بعد از بستن قرارداد خانه، باید این قرار داد را به شخص کارگزار ارائه دهند. در این قرارداد تمام اطلاعاتی که در مورد خانه وجود دارد، نوشته شده است.

اقامت کانادا از طریق خرید ملک

شرایط خرید ملک در کشور کانادا برای اخذ اقامت کانادا

خرید ملک در کشور کانادا ربطی به تابعیت افراد ندارد و همه افراد می توانند در کشور کانادا خانه بخرند. افراد متقاضی می توانند از طریق گرفتن وام راحت تر خانه بخرند ولی باید اقساط خانه را به موقع پرداخت کنند در غیر این صورت ممکن است خانه خود را از دست بدهند. شرایط وام مسکن در کانادا به این صورت است که در ازای وام، خانه خریداری شده گرو گذاشته می شود. در حقیقت می توان گفت وام مسکن برای خرید ملک در کشور کانادا، فقط در ازای گرو گذاشتن خانه به افراد پرداخت می شود و موسسات عالی و بانک ها فقط با این شرایط به افرادی که قصد خرید خانه را دارند، وام می دهند. در کشور کانادا منابع مختلفی برای تامین سرمایه خرید ملک وجود دارد و علاوه بر بانک های این کشور، موسسات مختلف دولتی و خصوصی برای خرید خانه به افراد کمک می کنند. برای زندگی در کانادا شما باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. برای یادگیری زبان انگلیسی، می توانید در کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی شرکت کنید.

برای خرید ملک در کشور کانادا دو نوع وام به نام های وام بسته و وام باز وجود دارد ولی این دو وام با یکدیگر متفاوت می باشند. شرایط دریافت این دو نوع وام یکی بوده و تفاوت آنها در نحوه پرداخت است. افراد با دریافت وام بسته، باید تا زمانی معین و معمولاً بین 15 تا 25 سال به صورت ماهیانه، مبلغ مشخصی به حساب فردی که به آنها وام داده، واریز نمایند. در این نوع وام فرد نمی تواند کل پول را یک جا پرداخت کند. سود این وام ثابت بوده و هیچ تغییری نمی کند. شرایط باز پرداخت وام باز با وام بسته متفاوت می باشد و این امکان وجود دارد که فرد وام گیرنده، با پرداخت مبلغ ماهیانه بیشتر، سریع تر اقساط وام را تمام کند. به این ترتیب اقساط این وام سریع تر تمام می شود.

برای دریافت وام مسکن در کشور کانادا شرایطی وجود دارد که وضعیت مالی متقاضی و اعتبار او از مهمترین این شرایط می باشند. در هنگام دادن وام مسکن مواردی همچون حقوق وام گیرنده، مقدار اموال و دارایی های متقاضی، سوابق کاری او، بدهی ها و همچنین ثبات وضع مالی او مورد بررسی قرار می گیرد و متقاضی در صورت داشتن تمام این شرایط می تواند وام مسکن دریافت کند. علاوه بر این سابقه اعتباری متقاضی نشان می دهد که آیا قبلاً از وام مسکن استفاده کرده است و در صورتی که استفاده کرده آیا به موقع بدهی های خود را پرداخت کرده است یا خیر.

افراد متقاضی در هنگام گرفتن وام با فردی به نام واسطه وام آشنا می شوند. این شخص خود وامی به افراد پرداخت نمی کند بلکه برای گرفتن بهترین سود به افراد کمک می کند. واسطه وام با کمیسیونی که از بانک دریافت می کند، به افرادی که قصد خرید خانه را دارند، مشاوره می دهد. به طور کلی می توان گفت وام های خانه در کشور کانادا در دو نوع ضریب ثابت و متغیر می باشند. وامی که ضریب آن ثابت است، ضریب سود آن به مدت 1 الی 5 سال ثابت باقی می ماند. به این ترتیب پرداخت های ماهیانه وام که شامل مبلغ سود و قسط است، هیچ تغییری نمی کند. وام هایی که ضریب سود آنها متغیر است، میزان سود باز پرداخت آنها نیز مطابق با ضریب اعمالی بانک یا موسسه مورد نظر، تغییر می کند.

علاوه بر این وام ها، وام دیگری به نام وام پرتال وجود دارد. در این نوع وام می توان وام را از یک ملک به ملک دیگر جا به جا نمود. اگر شخصی بخواهد در آینده خانه خود را عوض کند، باید گزینه وام پرتال را در قرارداد خانه نوشته باشد.

مزایای خرید خانه در کانادا

خرید ملک در کشور کانادا نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود و افراد با خرید ملک می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند. با توجه به این که قیمت خانه همیشه در حال افزایش است، در صورتی که افراد بخواهند خانه خود را به فروش برسانند، سود خوبی به دست می آورند. متقاضیان می توانند با خرید ملک در کشور کانادا سرمایه خود را افزایش دهند. آنها هر زمان که بخواهند می توانند این ملک را فروخته و پول آن را به بازار سرمایه وارد کنند. افرادی که در کشور کاناد خانه می خرند، می توانند بخشی از خانه مثل زیر زمین یا یک اتاق را اجاره داده و از این طریق کسب درآمد کنند. صاحبان ملک همچنین می توانند در زمان تعطیلات، کل خانه را اجاره دهند و از درآمد این کار برای پرداخت اقساط خانه استفاده کنند. یکی از مهمترین مزیت های خرید خانه در کشور کانادا این است که افراد غیر مقیم کانادا نیز می توانند در این کشور وام بگیرند. شهروندان کانادا می توانند در حدود 75 یا 80 درصد وام برای خرید خانه دریافت کنند در صورتی که افراد خارجی می توانند فقط 65 درصد از مبلغ مسکن را وام بگیرند.

هزینه خرید خانه در کشور کانادا

وامی که برای خرید خانه در کشور کانادا به افراد متقاضی داده می شود، قرض بزرگی است و نیاز به برنامه ریزی دقیق و طولانی دارد. بهتر است افرادی که قصد خرید خانه در کشور کانادا را دارند، قبل از دریافت وام از شرایط مالی خود برای برگرداندن وام اطمینان داشته باشند. افراد هنگام دریافت وام خانه باید به مواردی همچون هزینه های ماهیانه، میزان درآمد ماهیانه، امنیت شغلی، میزان پس انداز و بسیاری از موارد دیگر که مربوط به امور مالی است، توجه کنند. افراد با ارزیابی نمودن شرایط مالی خود، متوجه می شوند که بضاعت مالیشان چقدر است و تا چه اندازه توانایی خرید خانه را دارند.

برای خرید خانه در کانادا ضریب هایی از طرف بانک تعیین شده و نشان دهنده این است که به افرادی که تقاضای وام دارند، تا چه اندازه وام تعلق می گیرد. این ضریب با توجه به هزینه های ماهیانه خانه مانند انواع وام، مالیات، هزینه وسایل گرمایشی، علاوه بر 50 درصد از هزینه های خانه و مقایسه آن با درآمد ماهیانه ایی که افراد دارند، محاسبه می شود. بهتر است کل هزینه های خانه بیشتر از 32 درصد از درآمد ماهیانه نباشد. اگر میزان درآمد ماهیانه خانه ایی در حدود 10 هزار دلار باشد، هزینه های مربوط به خانه نباید از 3200 دلار در ماه بیشتر باشد. نوع دیگر ضریب، ضریب سرویس کل بدهی است و افرادی که به دیگران وام می دهند، به میزان باز پرداخت بدهی های ماهیانه افراد توجه می کنند. علاوه بر هزینه هایی که برای نگهداری از ملک وجود دارد، وام دهندگان مواردی همچون خطوط پرداخت اعتباری، پرداخت اقساط خرید ماشین، وام های دانشجویی و هزینه نگهداری از فرزند را مورد بررسی قرار می دهند. بیشترین میزان ضریب در حدود 44 درصد است ولی بهتر است خریداران خانه میزان این ضریب را به حداکثر 40 درصد از کل درآمد ماهیانه خود برسانند. وام دهندگان علاوه بر محاسبه این دو ضریب به مواردی همچون تاریخچه کاری خریدار و میزان پیش پرداختی که آنها پس انداز کرده اند، توجه می کنند. تاریخچه اعتباری و امتیاز اعتباری صاحب ملک و همچنین ویژگی های مختلف خانه نیز از طرف افرادی که وام می دهند نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.

به طور کلی می توان گفت افرادی که مقیم کشور کانادا نیستند برای دریافت وام باید شرایطی داشته باشند. این افراد برای دریافت وام باید نامه اشتغال داشته باشند و درآمدشان توسط دولت تایید شود. ارائه چک بانکی کانادا، ارائه صورت حساب بانکی 3 ماهه و همچنین ارائه توصیه نامه از طرف بانک از دیگر شرایط برای دریافت وام مسکن است. افراد غیر مقیمی که واجد شرایط دریافت وام هستند، می توانند به اندازه افراد مقیم وام دریافت کنند. این افراد باید تمامی معیارها لازم برای دریافت وام را داشته باشند.

مراحل خرید خانه در کشور کانادا

برای خرید ملک در کشور کانادا، افراد باید مراحلی را پشت سر بگذارند. یکی از مراحل مهم برای خرید ملک در کشور کانادا، به کار گرفتن وکیلی است که در زمینه املاک و مستغلات متخصص و با تجربه می باشد. داشتن یک وکیل در خرید و انتخاب خانه کمک بزرگی به افراد می کند. وکیل املاک و مستغلات می تواند مالیات و همچنین بدهی های برجسته در مورد املاک را به دقت مورد بررسی قرار دهد. بررسی گزینه های وام یکی دیگر از مراحل مهم در هنگام خرید ملک است. همانطور که قبلاً ذکر شد، برای خرید ملک انواع مختلف وام وجود دارد. افرادی که 20 درصد پیش پرداخت برای دریافت یک وام مسکن معمولی ندارند، می توانند وامی با بهره بالا دریافت کنند. بهتر است افرادی که قصد خرید ملک در کشور کانادا را دارند، قبل از پیدا کردن خانه وام مسکن خود را تایید کنند. مراجعه به معماملات ملکی یکی دیگر از مهمترین مراحل برای خرید خانه است. این مورد نقش مهمی در پیدا کردن خانه داشته و فرد با کمک یک مشاور املاک می تواند بهترین خانه را برای خود پیدا کند. مشاور املاک به افراد خانه هایی را نشان می دهد که با معیارهای آنها مطابقت دارد. بهتر است افراد فهرستی از خانه هایی که در نظر دارند، بنویسند. با توجه به این که گشتن به دنبال خانه یک پروسه نسبتاً طولانی است، بهتر است افراد از قبل بدانند در جستجوی چه خانه ایی هستند. خریدار می تواند مبلغی را برای خرید خانه به خریدار پیشنهاد دهد. فرد خریدار هنگام خرید ملک نماینده ایی دارد و این نماینده قیمت پیشنهادی خریدار را به فروشنده ارائه می دهد. هنگام خرید خانه باید سندی درست شود و این سند شامل مواردی همچون قیمت خانه، شرایط سپرده و همچنین تاریخ عقد قرارداد می باشد. فروشنده ممکن است این پیشنهاد را پذیرفته یا آن را رد کند.