اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تمکن مالی یکی از امن ترین روش های مهاجرت به کانادا بوده و فرد متقاضی می تواند به راحتی اقامت این کشور را بگیرد. با توجه به این که مهمترین امر در پروسه مهاجرت کسب اطلاعات کافی درباره کشور مورد نظر و شرایط مهاجرت به آن است، متقاضیان باید در زمینه مهاجرت به یک موسسه مهاجرتی معتبر مراجعه کنند. موسسه مهاجرتی دژ پارس یکی از بهترین و معتبرترین موسسات مهاجرتی بوده و با داشتن وکلای با تجربه در زمینه مهاجرت کمک بزرگی به متقاضیان می کند. افرادی که می خواهند از طریق تمکن مالی اقامت کشور کانادا را به دست آورند باید تمام شرایط مورد نظر را داشته و همچنین توانایی پرداخت تمام هزینه ها را نیز داشته باشند.

به طور کلی ارائه تاییدیه بانک برای سفر به بعضی از کشورها از جمله کشور کانادا امری ضروری است. فرد متقاضی با داشتن این تاییدیه ثابت می کند که شرایط مالی و مناسب برای دریافت ویزای کشور کانادا را دارد. گواهی تمکن مالی کانادا در بیشتر بانک های کشور صادر می شود و سندی معتبر و رسمی محسوب می شود. تمامی موجودی حساب های فرد متقاضی و نرخ آن به دلار کانادا در این سند موجود است. گواهی تمکن مالی معمولاً باید به دو زبان ارائه داده شود.

مهاجرت به کانادا از طریق تمکن مالی

اقامت کانادا از طریق تمکن مالی دارای ویژگی های مثبت زیادی است و به همین دلیل بسیاری از افراد از این طریق به کشور کانادا مهاجرت می کنند. افرادی که از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی به کانادا مهاجرت می کنند، نیازی به تاسیس شرکت و پرداخت عوارض و جذب نیروی کار ندارند. اقامت کانادا از طریق تمکن مالی هیچ ریسکی ندارد و نیازی نیست فرد متقاضی اموال خود را در کشور کانادا سرمایه گذاری کند. در روش مهاجرت به کانادا از طریق خود حمایتی فرد متقاضی باید نشان دهد که در کشور خود از تمکن مالی خوبی برخوردار است و لزومی ندارد که سرمایه خود را از کشور خارج کند. این روش در مقایسه با سایر روش های مهاجرتی ریسک کمتری دارد و به همین دلیل افرادی که تمکن مالی خوبی دارند ترجیح می دهند با این روش اقامت کشور کانادا را دریافت کنند. در حقیقت متقاضیان با داشتن سند ملکی و حساب بانکی در کشور خود، می توانند از طریق تمکن مالی به کشور کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را بگیرند.

متقاضیان بعد از دریافت کارت اقامت از طریق خود حمایتی می توانند بستگان و اقوام درجه یک خود را همراه خود به کشور کانادا ببرند.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق تمکن مالی

مهارجت به کانادا از طریق تمکن مالی مزایای زیادی برای متقاضیان دارد و متقاضیان در این روش نیازی به اخذ مدرک زبان انگلیسی و زبان فرانسه ندارند. متقاضیان در هر سنی که باشند می توانند از طریق خود حمایتی به کشور کانادا مهاجرت کنند و در این روش هیچ نوع ممنوعیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد. با توجه به این که متقاضیان در این روش مهاجرتی نیازی به سرمایه گذاری، ایجاد کسب و کار و تاسیس شرکت ندارند، مهاجرت به کانادا از طریق تمکن مالی یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی محسوب می شود. تمدید کارت اقامت کانادا از طریق تمکن مالی کار آسانی بوده و فرد متقاضی می تواند به راحتی کارت اقامت خود را تمدید کند. اقامت کانادا از طریق تمکن مالی یکی از سریع ترین و ساده ترین روش های اقامتی بوده و فرد متقاضی می تواند افراد تحت تکفل را همراه با خود ببرد.

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

متقاضیان برای دریافت اقامت کانادا از طریق تمکن مالی باید ثابت کنند که می توانند هزینه های زندگی خود را بدون داشتن منبع درآمد و همچنین بدون داشتن کار و شغل در این کشور پرداخت کنند. متقاضیان برای اثبات تمکن مالی خود باید گردش بانکی خود را به عنوان مدرک به سفارت کانادا ارائه دهند. حساب فرد متقاضی در مدت زمان معین باید مبلغ مشخص و قابل توجهی باشد. گردش حساب تمکن مالی باید به اسم متقاضی یا همسر او باشد، حتی قرد متقاضی می تواند با همسر خود یک حساب مشترک داشته باشد. همچنین گواهی تمکن مالی می تواند از چندین حساب بانکی که متعلق به متقاضی و همسرش است، تشکیل شده باشد. تمام اطلاعات تماس از جمله آدرس، شماره تماس و آدرس ایمیل باید در این گواهی ذکر شده باشد. گواهی تمکن مالی کانادا همچنین باید در سربرگ رسمی بانک همراه با مهر و امضا وجود داشته باشد. تاریخ باز شدن حساب بانکی، شماره حساب بانکی و آخرین موجودی نیز باید در این گواهی نامه موجود باشد.

متقاضیان برای اثبات تمکن مالی علاوه بر گردش حساب باید مدارکی از جمله سود سهام شرکت بورسی، اجاره نامه ملک، سود سپرده بانکی و حقوق بازنشستگی خود را ارائه دهند تا بتوانند از طریق تمکن مالی اقامت کشور کانادا را گرفته و به این کشور مهاجرت کنند.

افراد متقاضی باید در ابتدا خانه ایی برای خود در کشور کانادا پیدا کرده و سپس آدرس و مشخصات دقیق خانه را به عنوان مدرک ارائه دهند. متقاضیان بعد از مهاجرت به کانادا باید با مراجعه به موسسه های بیمه و سازمان های مربوط به آن، بیمه درمانی خود را دریافت کرده تا بتوانند از خدمات درمانی و سلامت کشور کانادا استفاده کنند. در صورتی که متقاضیان سند ملکی و فیش های بانکی به همراه داشته باشند، مراحل کسب اقامت آنها از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی سریع تر و بهتر انجام می شود.

میزان تمکن مالی

افرادی که درخواست ویزای کانادا را دارند، باید با مدارک تمکن مالی خود به دولت کانادا ثابت کنند که برای اقامت و زندگی در کانادا توان مالی لازم را دارند و برای برآورده کردن نیازهای زندگی خود در این کشور با هیچ مشکلی مواجه نمی شوند. با توجه به اطلاعاتی که سفارت کشور کانادا در این مورد ارائه داده است، مبلغ مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا از طریق تمکن مالی 50000 هزار دلار برای هر نفر است.

به طور کلی می توان گفت تمکن مالی یکی از مهمترین مدارک برای اداره کنسولگری کانادا است و متقاضیان با ارائه نامه تمکن مالی به افسر کنسولی ثابت می کنند که می توانند به آسانی هزینه های زندگی خود را پرداخت کنند و از نظر مالی با مشکلی مواجه نخواهند شد. در حقیقت مبلغی که برای تمکن مالی در نظر گرفته می شود، بر مبنای هزینه هایی از جمله هزینه رفت و برگشت به کانادا، هزینه اقامت در هتل یا هزینه اجاره خانه، هزینه حمل و نقل و هزینه های خورد و خوراک مشخص می شود.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا به خاطر وجود دانشگاه های خوب و شهریه کم، مقصد خوبی برای دانشجویان محسوب می شود و به همیم دلیل دانشجویان زیادی از طریق تمکن مالی به این کشور مهاجرت می کنند. متقاضیانی که از طریق خود حمایتی یا تمکن مالی قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید توانایی پرداخت شهریه و هزینه های زندگی خود را داشته باشند. هزینه تحصیل در کشور کانادا به طور متوسط در حدود 15 هزار دلار کانادا تخمین زده شده است و این مقدار با توجه به موسسات آموزشی و دانشگاه های مختلف، متفاوت است. دانشجویان موظف هستند علاوه بر پرداخت هزینه های آموزشی، هزینه های اقامت و زندگی خود را نیز پرداخت کنند. دانشجویان با ارائه رسید پرداختی دانشگاه ثابت می کنند که شهریه خود را پرداخته اند و برای پرداخت شهریه در ترم های بعد نیز مشکل مالی ندارند. دانشجویان همچنین با ارائه مستندات ملکی که به نام آنها است می توانند تمکن مالی خود را به دولت کانادا اثبات کنند. در صورتی که دانشجو ازدواج کرده باشد و اسناد ملکی به نام همسر او باشد، می تواند با ارائه مدارک مالی همسر خود، توانایی مالی خود را ثابت کند. میزان تمکن مالی افراد دانشجو، شهریه یک سال دانشگاه یا کالج علاوه بر 10000 هزار دلار کانادا می باشد.

متقاضیانی که بورس تحصیلی دارند، باید مدارک مورد نیاز برای اثبات بورسیه تحصیلی را به سفارت ارائه دهند.

تمکن مالی برای ویزای کاری کانادا

متقاضیانی که درخواست ویزای کار کانادا را دارند، نمی توانند از شخص دیگری برای هزینه های زندگی خود پول قرض بگیرند و باید توانایی پرداخت تمام هزینه های زندگی خود را داشته باشند. با توجه به این که متقاضیان برای شروع کار جدید باید مبلغ قابل توجهی داشته باشند، باید ثابت کنند که در درجه اول قادر به پرداخت تمام هزینه های زندگی خود هستند و هیچ مشکلی در این زمینه ندارند. متقاضیان در صورت لزوم می توانند از منابع مالی همسر خود استفاده کنند.  حتی در مواردی که متقاضیان از طرف یک شرکت یا کارفرمای معتبر دعوت نامه ایی برای همکاری دریافت می کنند باید با ارائه تمکن مالی به آنها اطمینان بدهند که برای تامین هزینه های اولیه خود با مشکلی مواجه نخواهند شد.

تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

گواهی تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا نقش مهمی در تایید یا رد ویزای توریستی کانادا دارد. میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا برای فرد متقاضی در حدود 50 هزار دلار و برای همراهان او 10 هزار دلار است. در صورتی که تمکن مالی ویزای توریستی کانادا از مبلغ اعلام شده در سفارت بیشتر باشد، شرایط سفر و اسناد ملکی نیز تغییر پیدا می کند.