یکی از روش های اخذ اقامت کشور سوئد، اقامت از طریق ثبت شرکت است و افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور سوئد را دارند می توانند از طریق ثبت شرکت اقامت این کشور را به دست آورند. موسسه مهاجرتی تیدی پارس با داشتن سال ها تجربه در زمینه اخذ اقامت، به افرادی که می خواهند از طریق ثبت شرکت به کشور سوئد مهاجرت کنند، کمک می کند. به طور کلی می توان گفت اقتصاد کشور سوئد، از اقتصادهای برتر اروپا بوده و تجارت های خارجی نقش مهمی در اقتصاد این کشور دارند. کشور سوئد با اختصاص دادن 2 درصد از کل سهام اروپا، کشور مناسبی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت است. افراد سرمایه گذاری که تصمیم به ثبت شرکت در کشور سوئد می گیرند، در حقیقت کمک زیادی به تولید ناخالص داخلی کشور سوئد می کنند. کشور سوئد از دیدگاه بانک جهانی به عنوان سومین کشور از نظر برقرای رابطه دوستانه با بازارهای بین المللی شناخته شده است. بسیاری از سرمایه گذران خارجی ک قصد ثبت شرکت در سوئد را دارند، در زمینه دارو سازی و مواد شیمیایی اقدام به ثبت شرکت می کنند. برای اخذ اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت و یا اطلاع از هزینه اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت با کارشناسان ما در موسسه حقوقی بین المللی تیدی پارس تماس بگیرید. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

ثبت شرکت در سوئد و اخذ اقامت

افراد متقاضی می توانند از طریق ثبت شرکت در کشور سوئد، اقامت دو ساله این کشور را دریافت نمایند. متقاضیان می توانند همزمان با وارد شدن به این کشور و ارائه نمودن مدارک مورد نیاز، کارت اقامت موقت را دریافت کنند. افراد متقاضی قبل از این که کارت اقامت دو ساله خود را دریافت کنند، ملزم به انگشت نگاری و همچنین ارائه عکس هستند و بعد از ارائه این مدارک می توانند کارت اقامت دو ساله خود را دریافت کنند. متقاضیان در مدت این دو سال باید شرکتی راه اندازی کرده و بعد از پشت سر گذاشتن پروسه های لازم، فعالیت اقتصادی خود را شروع کنند. افراد متقاضی می توانند بعد از دو سال فعالیت، به اداره مهاجرت کشور سوئد مراجعه کرده و برای اقامت دائم درخواست کنند. بعد از این که فرد متقاضی درخواست خود را مبنی بر اقامت دائم ارائه نمود، اداره مهاجرت کلیه فعالیت های فرد متقاضی را بررسی کرده و در صورت نداشتن جرائم قانونی یا بدهی، کارت اقامت دائم او را صادر می کند. در طول این دو سال خانواده فرد متقاضی که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شوند، می توانند در این کشور اقامت داشته باشند ولی اجازه ندارند در این کشور مشغول به کار شوند. بعد از این که شرایط و رفتارهای متقاضی در این دو سال مورد بررسی قرار گرفت، در صورتی که تمام شرایط لازم برای اخذ اقامت را داشته باشد، اقامت دائم را دریافت می کند. متقاضی بعد از دریافت کارت اقامت دائم بعد از گذشت 6 سال، می تواند اقدامات لازم را برای دریافت پاسپورت سوئد انجام دهد.  

مزیت های ثبت شرکت در سوئد

با وجود مالیاتی که کشورهای اسکاندیناوی برای افراد در نظر گرفته اند، این کشورها از رفاه زیادی برخوردار هستند. کشور سوئد به خاطر قدرت اقتصادی بالایی که دارد، یکی از بهترین کشورهای اروپا برای سرمایه گذاری محسوب می شود. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در این کشور باعث می شود که افراد متقاضی به گونه ایی در اقتصاد این کشور سهیم شده و از سود این سرمایه گذاری بهره مند شود. افراد متقاضی با این سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور می توانند از تمام فرصت هایی که دولت برای اخذ اقامت در اختیار افراد می گذارد، استفاده کنند. یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری در کشور سوئد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است. دولت سوئد روش های مختلفی برای سرمایه گذاری برای افراد متقاضی در نظر گرفته است. در سال های اخیر سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت تا حد زیادی مورد توجه قرار گرفته است و دولت سوئد به افرادی که در این کشور اقدام به ثبت شرکت می کنند، اقامت می دهد. با توجه به این که کشور سوئد، جزء کشورهای برتر اروپا از نظر اقتصادی می باشد، بسیاری از افراد سرمایه گذار این کشور را برای ثبت شرکت انتخاب می کنند. کشور سوئد از نظر اقتصادی شرایط بسیار خوبی برای زندگی داشته و علاوه بر این پاسپورت این کشور جزء 4 پاسپورت قدرتمند دنیا محسوب می شود. سوئد بزرگترین بازار جهانی اسکاندیناوی را دارد و به خاطر داشتن نیروی کار ماهر و زیر بنای مناسبی که برای کسب و کار دارد، یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت محسوب می شود. کشور سوئد در راستای دستیابی به رشد و توسعه فراگیر در بخش های اقتصادی به طریق مختلف سعی در جذب سرمایه گذاران خارجی و تایید و موافقت طرح های تجاری آن ها دارد.

انواع شرکت در سوئد

به طور کلی می توان گفت ثبت شرکت در سوئد با توجه به فعالیت اقتصادی شرکت، متفاوت است. در کشور سوئد عناوین مختلفی برای ثبت شرکت وجود دارد.

یکی از انواع شرکت هایی که در کشور سوئد تاسیس می شود، شرکت تعاونی است. در این نوع شرکت چندین مالک وجود دارد و فردی که از قبل به عنوان هیئت مدیره تعیین شده است، مسئول بدهی های شرکت می باشد. افراد باید با توجه به سهمی که در این شرکت دارند، مالیات خود را پرداخت کنند و مهمترین مزیتی که ثبت این شرکت دارد این است که سود شرکت شامل پرداخت مالیات نیست.  یکی دیگر از انواع شرکت ها، شرکت با مسئولیت محدود خصوصی است و این نوع شرکت برای بسیاری از سرمایه داران خارجی بهترین انتخاب است. این نوع شرکت به وسیله یک یا چند شخص حقیقی یا اشخاص حقوقی راه اندازی می شود. کمترین سرمایه ایی که برای ثبت این نوع شرکت مورد نیاز است، 50 هزارکرون بوده و به سهام تقسیم می شود. این نوع سهام در بازار بورس قابل فروش نیست. شرکت با مسئولیت محدود یکی دیگر از انواع شرکت بوده و تا حدی شبیه به شرکت با مسئولیت محدود خصوصی می باشد. تفاوت این شرکت با شرکت خصوصی در این مورد است که سرمایه مورد نظر باید 100 هزار کرون باشد و علاوه بر این سهام این شرکت را می توان به بازار وارد کرد. از دیگر انواع شرکت در کشور سوئد می توان به شرکت عمومی اشاره کرد و برای تاسیس این شرکت، دو شریک لازم است و این افراد می توانند افراد حقوقی باشند. به طور کلی می توان گفت مسئولیت شرکا با اولین سهم آنها در مشارکت، مشترک می باشد. مشارکت محدود در سوئد نیز مشابه شرکت های عمومی در سوئد است. این نوع شرکت نیازی به سرمایه اولیه نداشته و دست کم باید دو عضو داشته باشد. یکی از این دو عضو باید مسئولیت کلی شرکت را به عهده داشته باشد و عضو دیگر نیز باید شریک محدود باشد. شرکت با مالکیت اختصاصی یکی دیگر از انواع شرکت است و یک شرکت محدود در سوئد است. این نوع شرکت فقط یک سهامدار دارد و این فرد نمایندگی و مسئولیت کارهای شرکت را به عهده دارد. شرکت با مالکیت منحصر به فرد، نوعی تجارت بوده و نیازی به حداقل سرمایه ندارد. مسئولیت مالکان این شرکت نا محسوس است و افراد می توانند به سود مورد نظر دسترسی کامل داشته باشند ولی دارایی های شخصی افرادی که در این نوع شرکت ها فعالیت می کنند، در صورت ورشکسته شدن و از بین رفتن شرکت، از بین می رود.

مراحل ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد دارای مراحل مختلفی می باشد و افراد با پشت سر گذاشتن این مراحل می توانند اقامت کشور سوئد را به دست آورند. افراد متقاضی برای ثبت شرکت باید نامی برای شرکت انتخاب کرده و برنامه ایی برای آن داشته باشند. علاوه بر این متقاضیان باید فرم های مربوط به درخواست ثبت شرکت را پر کرده و علاوه بر این یک حساب بانکی در کشور سوئد باز کنند. در حقیقت می توان گفت افراد متقاضی با ارائه طرح تجاری می توانند برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنند. در مرحله بعدی متقاضیان باید نامه ایی برای گردش مالی حساب خود از بانک های کشور خود به دولت کشور سوئد ارائه دهند. به این ترتیب تمکن مالی فرد متقاضی برای زندگی در کشور سوئد ثابت می شود. در صورتی که با درخواست ثبت شرکت این افراد موافقت شود، دفاتر روزنامه در کشور سوئد، بیانیه ایی به منظور تاسیس شرکت جدید منتشر می کنند.

دولت سوئد هزینه هایی برای ثبت شرکت در نظر گرفته است و این هزینه ها شامل هزینه هایی برای راه اندازی، اجاره یا خرید ملک شرکت، هزینه های ثبت شرکت در اداره های مختلف بوده و باید به دولت سوئد پرداخت شوند. فرد سرمایه گذار باید برای طرح تجاری اش سرمایه ایی در نظر داشته باشد و فرد در صورتی اخذ اقامت سوئد را می گیرد که ثابت کند 50 درصد از کسب و کار متعلق به او می باشد.

اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت

عوامل موثر برای ثبت شرکت در کشور سوئد

افراد متقاضی برای ثبت شرکت در کشور سوئد، باید عوامل مختلف از جمله شرایط اقتصادی را در نظر داشته باشند. در نظر گرفتن این شرایط در کسب و کار و آینده شغلی افراد تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. یکی از مهمترین عوامل از نظر اقتصادی، رشد اقتصادی کشوری است که افراد قصد سرمایه گذاری در آن را دارند. به طور کلی رشد اقتصادی هر کشور را می توان با توجه به تولید ناخالص داخلی آن در نظر گرفت. با توجه به این که تولید ناخالص داخلی در سال های اخیر در کشور سوئد افزایش داشته است، می توان گفت رشد اقتصادی این کشور، مثبت است. از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار، نرخ مالیات بر درآمد شرکت است و تاثیر بسیار مهمی در این زمینه دارد. این امر به ویژه در کشورهای اروپایی که مالیات های سنگین دریافت می کنند، صدق می کند. نرخ مالیات بر درآمد در کشور سوئد در حدود 21 درصد است. نرخ بیکاری یکی دیگر از عوال مهم و موثر است و با توجه به این که در کشور سوئد نرخ بیکاری پایین است، گزینه خوبی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت محسوب می شود. نرخ تورم نیز در این خصوص اهمیت بسزایی دارد وهر اندازه تورم در یک کشور پایین تر بوده یا نوسان کمتری داشته باشد، ثبات اقتصادی آن کشور نیز بیشتر است. طبق تحقیقات انجام شده، نرخ تورم در کشور سوئد، در حدود یک درصد است.

نقاط مثبت ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در کشور سوئد دارای مزیت های زیادی است و یکی از مهمترین نقاط مثبت در این زمینه، داشتن نظام اقتصادی فعال و پویای این کشور است. نظام مالیاتی و همچنین درآمد مناسب در این کشور یکی دیگر از نقاط مثبت برای ثبت شرکت در این کشور است. کشور سوئد جزء ده اقتصاد برتر دنیا است و به همین دلیل ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور سوئد با ریسک همراه نیست. علاوه بر این سرمایه گذران می توانند تسهیلات ویژه ایی در قالب وام دریافت کنند. به طور کلی می توان گفت کشور سوئد به خاطر داشتن نظام سیاسی و حقوقی خوبی که دارد، کشور مناسبی برای ثبت شرکت می باشد.

یکی از نکات مهم و اساسی در ارتباط با ثبت شرکت، ارائه نمودن یک طراحی تجاری خلاقانه و مناسب است. هنگامی که طرح تجاری فرد سرمایه گذار مورد تایید دولت سوئد قرار بگیرد، سرمایه گذار اجازه ثبت شرکت و فعالیت در این کشور را به دست می آورد. افراد سرمایه گذار برای ثبت شرکت و اجرای یک طرح تجاری مناسب باید سرمایه اولیه برای راه اندازی و تاسیس شرکت را داشته باشد. علاوه بر این فرد سرمایه گذار باید هدف مناسبی از راه اندازی این کسب و کار داشته باشد و نیرویی برای استخدام افراد در نظر بگیرد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئد

افراد متقاضی برای ثبت شرکت در کشور سوئد، علاوه بر داشتن سرمایه کافی باید به زبان سوئدی یا انگلیسی تسلط داشته باشند.  از دیگر شرایط مورد نظر بر ثبت شرکت در کشور سوئد، سابقه مدیریتی و داشتن رزومه شغلی مناسب و گذرنامه معتبر است. اثبات تمکن مالی مناسب برای پرداخت هزینه های زندگی و داشتن ریز حساب بانکی از مدارک مهم برای ثبت شرکت بوده و متقاضی بدون ارائه دادن این مدارک اجازه ثبت شرکت نخواهد داشت. گواهی عدم سوء پیشینه، ارائه گواهی اشتغال به کار و همچنین گذرنامه تمام اعضای خانواده از دیگر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت محسوب می شوند.