روش های زیادی برای مهاجرت به اروپا وجود دارد. یکی از این روش ها مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا از طریق خرید ملک در این کشورها است. قاره اروپا از قاره های مهاجر پذیر بوده و افراد زیادی از طریق خرید ملک اقدام به اخذ اقامت این قاره می کنند. دولت های کشورهای اروپایی امکانات رفاهی زیادی در اختیار مهاجرین قرار می دهد و در حقیقت می توان گفت اروپا یکی از بهترین مکان ها برای مهاجرت و زندگی است. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت اروپا از طریق خرید ملک می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

خرید ملک از انواع سرمایه گذاری های در اصطلاح غیرفعال است که بیشتر مورد توجه بازنشستگان و اشخاصی با وضعیت مالی سطح بالاست که مایلند به سهولت (به نسبت ایجاد شغل و ثبت شرکت)، اقامت دائم اروپا را بدست آورند. برخی کشورهای اروپایی که از سرمایه گذاری های غیرفعال استقبال می ‌کنند؛ با توجه به نوع سیاست های خود، ارقام گوناگونی را برای خرید ملک در کشورشان تعیین کرده ‌اند. بدین ترتیب امکان اخذ اقامت اروپا با خرید ملک امکان ‌پذیر است.

اقامت اروپا با خرید ملک

به عنوان نمونه خرید ملک در یونان و پرتغال روش کارآمدتری میان سرمایه گذاران است، چرا که علاوه بر نیاز داشتن به سرمایه کمتر، فرآیند اخذ اقامت راحت تری دارد. حوزه شنگن و یا منطقه شنگن (Schengen Area) به 26 کشور اروپایی گویند که قانون کنترل گذرنامه در بدو ورود را برای شهروندان این منطقه حذف نموده اند. بهره مندی از منطقه شنگن یعنی به راحتی و کنترل شده می توان میان کشورهای اروپایی رفت و آمد کرد.