روش های زیادی برای مهاجرت به اروپا وجود دارد. یکی از این روش ها مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا از طریق خرید ملک در این کشورها است. قاره اروپا از قاره های مهاجر پذیر بوده و افراد زیادی از طریق خرید ملک اقدام به اخذ اقامت این قاره می کنند. دولت های کشورهای اروپایی امکانات رفاهی زیادی در اختیار مهاجرین قرار می دهد و در حقیقت می توان گفت اروپا یکی از بهترین مکان ها برای مهاجرت و زندگی است. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت اروپا از طریق خرید ملک می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

خرید ملک از انواع سرمایه گذاری های در اصطلاح غیرفعال است که بیشتر مورد توجه بازنشستگان و اشخاصی با وضعیت مالی سطح بالاست که مایلند به سهولت (به نسبت ایجاد شغل و ثبت شرکت)، اقامت دائم اروپا را بدست آورند. برخی کشورهای اروپایی که از سرمایه گذاری های غیرفعال استقبال می ‌کنند؛ با توجه به نوع سیاست های خود، ارقام گوناگونی را برای خرید ملک در کشورشان تعیین کرده ‌اند. بدین ترتیب امکان اخذ اقامت اروپا با خرید ملک امکان ‌پذیر است.

اقامت اروپا با خرید ملک

امروزه باتوجه به شرایط مساعد اکثر کشورهای اروپایی که شامل ثبات اقتصادی و اجتماعی و همینطور رشد نظام آموزشی، سودآوری و سرمایه ­گذاری می­باشد، متقاضیان زیادی از کشورهای مختلف در اندیشه مهاجرت با سرمایه کم هستند، به همین دلیل ممکن است درباره روش­های مختلف برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اروپا به دنبال کسب اطلاعات باشند.

امروزه خرید ملک در اروپا درصورتیکه به شکلی اصولی انجام پذیرد می­تواند منافع مالی فراوانی برای سرمایه ­گذاران خارجی به ارمغان آورد. یکپارچه سازی 27 کشور در اروپا موجب شده این قاره یکی از مطلوب­ترین مقاصد مهاجرت از طریق خرید ملک در جهان باشد. سیاست سرمایه ­گذاری در اروپا بر ایجاد نوعی ثبات و قطعیت قانونی و همچنین ایجاد فضایی مطابق با قوانین بین­الملل تالیف شده و در راستای گسترش این سیاست­ها، برنامه­های مختلفی همچون خرید ملک، خودحمایتی، خرید سهام، ثبت شرکت و … تدوین شده است که برای سرمایه ­گذاران خارجی نتیجه اقامت خواهد داشت. روش­های زیر از انواع روش­های سرمایه ­گذاری در اروپا هستند:

 • خرید ملک
 • خرید حق امتیاز شرکت­ها
 • سرمایه ­گذاری کسترده در بخش صنعت، خدمات، تولید، واردات و صادرات
 • سرمایه­ گذاری در صنعت توریسم و گسترش آن

بهترین کشورها برای خرید ملک و دریافت اقامت

قوانین اولیه اقامت در اروپا و استانداردهای سرمایه­ گذاری برای خرید ملک

اگر شما به مدت 5 سال در یک کشور اروپایی اقامت داشته باشید، بعد از 5 سال می­توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. با اخذ اقامت دائم اجازه رفت و آمد بدون مشکل در کشورهای حوزه شینگن را خواهید داشت و می­توانید در کشور مورد علاقه خود زندگی کنید.

برای سرمایه ­گذاری در اروپا نیازمند بررسی مجموعه­ای از استانداردها و شاخص­های اقتصادی هستیم تا بتوانیم بهترین کشور را برای سرمایه ­گذاری انتخاب کنیم. این شاخص­ها عبارت اند از:

 • نرخ مصادره اموال
 • نرخ کنترل فساد
 • تولید ناخالص داخلی
 • نرخ تورم
 • نرخ بیکاری
 • مالیات بر درآمد

نرخ مصادره اموال

این شاخص نشان می­دهد که با گذر زمان، تا چه اندازه مالکیت سرمایه­ گذاران خارجی سلب شده و تا چه اندازه انتظار می­رود رویکرد دولت کشور نسبت به سرمایه­ گذاران خارجی تغییر کند. نرخ مصادره اموال در بازه 1 تا 7 تعریف می-شود و عدد یک نشانگر پایین­ترین و عدد 7 نشانگر بالاترین میزان ریسک است. تحقیقات انجام شده نشان می­دهد در کشورهای اروپای مرکزی و غربی همچون اتریش و آلمان نرخ مصادره اموال در پایین­ترین میزان ریسک (عدد 1) بوده و کشورهای اکراین، ترکیه، روسیه و بلاروس این عدد رفته رفته بالاتر می­رود.

نرخ کنترل فساد

نرخ کنترل فساد نشان می­دهد کشورهای اروپایی تا چه اندازه برای مبارزه با فساد تلاش نموده­اند. این شاخص از آن نظر به سرمایه گذاران  برای خرید ملک کمک می­کند که هرچه نرخ کنترل فساد بالاتر باشد، سرمایه ­گذاران خارجی می­توانند اطمینان بیشتری درباره امنیت سرمایه خود و ملکی که خریداری نموده­اند  داشته باشند. کشورهای فنلاند، سوییس، آلمان و پرتغال بالاترین میزان کنترل فساد و ایتالیا، یونان، روسیه و سپس اوکراین پایین­ترین میزان کنترل فساد را در کشور خود داشته­اند.

تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی شاخص رشد اقتصادی در یک کشور است و از شاخص­های مهم سرمایه­ گذاری از طریق خرید ملک در اروپا محسوب می­شود. کشورهای موناکو، لوزامبورگ، سوییس  و نروژ بالاترین تولیدات ناخالص داخلی و کشورهای ترکیه، بلاروس و اکراین کمترین تولیدات ناخالص داخلی و رشد اقتصادی را در دهه اخیر داشته اند.

نرخ تورم

نرخ تورم نشان می­دهد میزان ثبات و رونق اقتصادی و همچنین تغییر هزینه­های زندگی و محصولات در یک کشور تا چه اندازه است. هرچه نرخ تورم کمتر باشد، ثبات اقتصادی در آن کشور بالاتر است. کشورهای ایرلند، دانمارک، سوییس و پرتغال با کمترین نرخ تورم و کشورهای اوکراین و ترکیه بالاترین نرخ تورم را در بین کشورهای اروپایی در اختیار دارند.

نرخ بیکاری

نرخ بیکاری نشان می­دهد که افراد در هر کشوری تا چه اندازه می­توانند به کاریابی امیدوار باشند. پایین بودن نرخ بیکاری روشنگر بازار پویا و رونق اقتصادی در ان کشور است. کشورهای آلمان، هلند، دانمارک، و سوییس نرخ بیکاری زیر 5 درصد را دارند که نشانگر این اسن که کاریابی در این کشورها آسان بوده و حتی با سرمایه کم نیز می­توانید اقدام به اخذ اقامت کنید. اما کشورهای ایتالیا، اسپانیا ویونان نرخ بیکاری بالایی دارند.

مایات در درآمد

مالیات بر درآمد شرکت­ها، مالیاتی است که بر مبنای سود خالص شرکت­هایی است که در حین فعالیت­های تجاری خود معمولا طی یک سال کاری کسب می­کنند. درآمد بالای شرکت­های تجاری نشانگر رونق اقتصادی است و درآمد حاصل از این مالیات برای دولت بسیار مهم است. کشورهای هلند، اتریش، اسپانیا و آلمان بالاترین نرخ مالیات بر درآمد و کشورهای سوییس، انگلستان، پرتفال و دانمارک پایین­ترین نرخ مالیات بر درآمد را دارند.

اخذ اقامت در اروپا از طریق خرید ملک و کشورهای برتر در این حوزه

سرمایه ­گذاری در اروپا از طریق خرید و فروش ملک یکی از راه­های مطلوب و سودآور به شمار می­رود و اخذ اقامت ان کشور را برای شما فراهم می­سازد. روند مهاجر پذیر و اقتصاد رو به پیشرفت اروپا نوید افزایش سودآوری قیمت ملک در آینده را می­دهد و با بررسی اعداد و ارقام نیز می­توان دریافت که خرید ملک راحت­ترین و سودآورترین راه می­باشد. به همین دلیل باید توجه داشت که سرمایه ­گذاری برای خرید ملک در همه کشورهای اروپایی آثار اقامتی ندارد؛ برای مثال کشورهای اسپانیا و پرتغال امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک را فراهم نموده اما کشوری مانند اتریش با اقتصاد قوی روشی بسیار سودآور اما بدون آثار اقامتی است. همچنین باید توجه داشت که خرید ملک برای علاقه­مندان به مهاجرت با سرمایه کم، روش مناسبی نخواهد بود. کشورهایی که خرید ملک را ب آثار اقامتی فراهم می­کنند عبارتند از:

 • پرتغال
 • یونان
 • اسپانیا
 • قبرس

خرید ملک در پرتغال

پرتغال با داشتن شهرهای زیبا و سواحل درخشان، همیشه به عنوان یکی از جاذبه­های توریستی محبوب در جهان معرفی می­شود. همچنین این کشور رتبه سوم صلح­آمیزترین کشورجهان را بر اساس شاخص صلح جهانی در اختیار دارد. با برنامه ویزای طلایی پرتغال، امکان اقامت و شهروندی پرتغال از طریق سرمایه گذاری فراهم شده است.

برطبق این برنامه، با سرمایه ­گذاری مبلغ 500000 یورو در املاک و مستغلات این کشور می­توانید در این کشور اقامت کسب کنید. ناگفته نماند که گزینه­های دیگری با هزینه­های کمتر در حدود 350000 یورو نیز وجود دارد. همچنین از طریق خرید ملک نیز می­توانید اقدام به کسب اقامت کشور پرتغال کنید. برای تمدید این ویزای طلایی تنها کافی است سرمایه­گذاران و خانواده­شان هر دوسال یکبار به مدت دوهفته در پرتفال حضور داشته باشند و پس از 5 سال، اقامت را دریافت خواهید کرد. با این حال، یادگیری زبان پرتغالی الزامی بوده و درصورت اجرای تمام پیش­نیازهای لازم، پاسپورت دوم خود را نیز دریافت می­کنید. با دریافت این پاسپورت حق کار، زندگی و تحصیل در این کشور را خواهید داشت و همچنین امکان سفر آزادانه در منطقه شینگن نیز به شما اهدا می­شود.

مهم­ترین شرایط خرید ملک در پرتغال عبارت است از:

 • خرید ملک به ارزش 500000 یورو
 • خرید املاکی که نیاز به بازسازی دارند به ارزش 350000 یورو
 • اقامت در پرتغال حداقل دو هفته در یک دوره دو ساله برای حفظ و تمدید ویزای سرمایه­ گذاری

مزایای خرید ملک در کشور پرتغال شامل دریافت اقامت کامل به همراه خانواده و حتی فرزندان، دریافت اقامت دائم پس از 5 سال، اخذ تابعیت پرتغال پس از 6 سال و دریافت ویزای شینگن و امکان سفر مسقیم به تمام کشورهای اروپایی است.

خرید ملک در یونان

یونان معروف به جواهر دریایه مدیترانه، از جزایر باشکوهی تشکیل شده است که باوجود تاریخ کهن، فرهنگ غنی و شگفتی­های بی­نظیر در جهان شناخته می­شود. از سال 2014 برمبنای قانون شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می­توانند به همراه خانواده از جمله همسر قانونی، فرزندان تا 21 سال و فرزندان همسر خود با خرید ملک، اقامت رسمی یونان را دریافت کنند. برای دریافت اقامت نیاز به خرید ملکی به ارزش 250000 یورو است که می­تواند توسط شخص حقوقی یا حقیقی انجام پذیرد. مهم ترین شرایط خرید ملک در یونان عبارتند از:

 • متقاضی شهروند اتحادیه اروپا نباشد.
 • بدون محدودیت سنی
 • بدون نیاز به تحصیلات
 • بدون داشتن دارایی خالص
 • بدون داشتن حداقل تجربه تجاری
 • سرمایه گذاری حاقل 250000 یورو به جهت خرید ملک در استراتژیک­ترین موقعیت جغرافیایی اروپا  که همراه با دسترسی آسان به اروپا، آسیا و آفریقا نیز می­باشد.
 • بدون نیاز به اقامت فیزیکی  در یونان

از مزایای خرید ملک در یونان می­توان به دریافت اقامت برای کل اعضای خانواده از جمله همسر قانونی، فرزندان تا 21 سال و والدین، انعطاف پذیری در دریافت اقامت یونان به صورتیکه زمان خاصی برای گرفتن اقامت و پاسپورت وجود ندارد، دریافت ویزای شینگن و امکان سفر به کشورهای این حوزه، ارزش بسیار پایین سرمایه گذاری در یونان یه همراه پایین بودن هزینه­ها و همچنین امکان دسترسی به سیستم آموزشی با کیفیت بالا و برنامه­های مراقبتی – بهداشتی برتر می­باشد.

خرید ملک در اسپانیا

اسپانیا با داشتن غذاهای بسیار متنوع، فضای آرام، مردم خونگرم، فرهنگ غنی و اقتصاد قوی یکی از محبوب­ترین مقاصد مهاجرتی در جهان است. خریداران این امکان را دارند که از طریق خرید ملک در اسپانیا برای خانواده خود نیز ویزای طلایی دریافت کنند. با خرید ملکی به ارزش 500000 یورو در املاک و مستغلات امکان اقامت فراهم می­شود؛ علاوه بر این که ویزا هر دوسال یکبار تمدید شده زیرا برای دارندگان ویزای سرمایه گذاری اسپانیا نیازی به زندگی و اقامت در این کشور نیست اما در نظر داشته باشید که برای اخذ اقامت دائم سرمایه گذار و خانواده باید 5 سال در اسپانیا به طور دائم اقامت داشته باشند و برای دریافت پاسپورت، این دوره تا 10 سال طول می­کشد. از شرایط خرید ملک در اسپانیا به موارد زیر اشاره می­کنیم:

 • متقاضی شهروند خارج اتحادیه اروپا باشد
 • متقاضی پاسپورت معتبر داشته باشد
 • سرمایه گذاری بر روی ملکی به ارزش حداقل 500000 یورو
 • عدم محدودیت سنی
 • بدون نیاز به حداقل دارایی خالص
 • بدون داشتن تجربه تجاری
 • ارائه مدارک معتبر برای منبع و نشان وجود سرمایه
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی وکالتنامه و قرارداد سرمایه گذاری

از مزایای خرید ملک در اسپانیا می­توان به دریافت ویزا برای همسر قانونی و فرزندان زیر 18 سال، تمدید ویزا بدون نیاز به اقامت، دریافت ویزای شینگن و فرصتی عالی برای سرمایه گذاری در یک کشور برتر اروپایی با افزایش باور نکردنی سرمایه در آینده اشاره کرد.

خرید ملک در قبرس

قبرس جزیره­ای است که در میانه دریای مدیترانه قرار گرفته و از آب و هوای دلپذیر، کوهای سر به فلک کشیده و سواحل آبی و درخشان برخوردار است. علاوه بر جاذبه­های طبیعی، قبرس از طبقه بندی اقتصادی با درآمد بالا برخوردار بوده است. بانک جهانی از لحاظ شاخص توسعه انسانی قبرس را یکی از کشورهای برتر درنظر گرفته است. با خرید ملک به ارزش به مبلغ 300000 یورو در قبرس، برنامه ویژه دولت این کشور را دنبال می­کنید و در سریع­ترین زمان ممکن اقامت قبرس را دریافت خواهید کرد. ویزای کشور قبرس شامل سرمایه گذار، همسرف والدین و فرزندان زیر 25 سال بوده با داشتن این ویزا به راحتی می­توانید یه کشورهای اتحادیه اروپا سفر کرده و برای تمدید این ویزا تنها دوسال یکبار باید از قبرس بازدید داشته باشید. ویزای قبرس ویزای مادام­العمر بوده و حتی  به افراد تحت تکلف سرمایه گذار نیز تعلق می­گیرد. خرید ملک در کشور قبرس می­تواند به صورت مستقیم یا از طریق شرکت­های املاک و مستغلات به مبلغ 300000 یورو صورت گیرد و حتی این امکان وجو دارد که این مبلغ در حداکثر دو ملک مجزا با رعایت شروط لازم انجام پذیرد. شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس عبارتند از:

 • 300000 یورو سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بدون احتساب مالیات و هزینه­های اضافی
 • سفر حداقل دو سال یکبار به قبرس برای تمدید ویزا

از مزایای خرید ملک در قبرس می­توان به سفر آسان به اتحادیه اروپا و منطقه شینگن، اقامت برای کل اعضای خانواده حتی پدربزرگ و مادربزرگ، دریافت سریع ویزای قبرس در حداکثر دوماه و فرصت­های متنوع سرمایه گذاری با سود بالا اشاره کرد.

نکاتی که باید هنگام خرید ملک در اروپا رعایت کرد

در نظر داشته باشید که حتما ارزش ملک مورد ارزیابی قرار گیرد، زیرا این موضوع بدین صورت است که برخی از املاک به میزان حداقل سوددهی خود رسیده اند و قیمت آنها رشد صعودی را در بر نمی­گیرد، پس باید خرید در محلی انجام گیرد که دارای حداقل یکی از شرایط زیر باشد:

 • خرید ملک در محل­هایی که شاید درحال ساخت ساز بوده و در آینده قیمت آنها افزایش پیدا خواهد کرد
 • ملک در حومه شهرهای بزرگ قرار گرفته باشد
 • ملک به مراکز خرید نزدیک باشد
 • ملک به مراکز تفریحی و پارک­ها نزدیک باشد
 • ملک دسترسی خوبی داشته و به سیستم حمل و نقل عمومی نزدیک باشد