در سال های اخیر افراد زیادی از طریق ویزای سرمایه گذاری به کشور انگلیس مهاجرت می کنند. موسسه مهاجرتی تیدی پارس با داشتن وکلای با تجربه در زمینه مهاجرت، به افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، بهترین روش ها را معرفی می کند. موسسه مهاجرتی تیدی پارس با داشتن سال ها تجربه در زمینه مهاجرت به افرادی که قصد مهاجرت به کشور انگلیس را دارند، کمک کرده و بهترین روش اخذ اقامت را به افراد پیشنهاد می کند. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به کشور انگلیس، اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری است. کشور انگلیس نقش بسیار مهمی در اقتصاد جهان داشته و دارای ثبات اقتصادی می باشد به همین دلیل سرمایه گذاران به این کشور جذب می شوند. کشور انگلیس با توجه به شرایط مطلوبی که برای سرمایه گذاری دارد، مقصد بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود. افرادی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری اقامت این کشور را به دست آورند، باید مبلغی در حدود 200 هزار پوند در یکی از بانک های این کشور سرمایه گذاری کرده و همچنین یک طرح تجاری برای کاری که قصد سرمایه گذاری روی آن را دارند، ارائه نمایند. این افراد با اثبات این که چگونه می توانند این مبلغ را در طرح خود سرمایه گذاری کنند، می توانند کار خود را در این کشور شروع کنند. متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، باید بیش تر 18 سال سن داشته باشند و به سن قانونی رسیده باشند. متقاضیان باید درخواست خود را برای ویزای سرمایه گذاری به سفارت کشور انگلیس ارائه دهند. ویزایی که برای افراد متقاضی صادر می شود در حدود سه سال و نیم اعتبار دارد و متقاضیان این امکان را دارند که بعد از پایان این مدت، دوباره ویزای خود را تمدید نمایند. با توجه به این که کشور انگلیس، ششمین کشور بزرگ اقتصادی در دنیا است، بسیاری از افراد سرمایه گذار این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور انگلیس، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است و افراد متقاضی می توانند با خرید ملک در این کشور، اقامت این کشور را دریافت کنند. وکیل مهاجرت به انگلیس با بررسی شرایط مالی افراد متقاضی، به آنها کمک می کند تا بهترین روش سرمایه گذاری در این کشور را انتخاب کرده و از این طریق اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. به طور کلی می توان گفت روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور انگلیس وجود دارد که منجر به اخذ اقامت این کشور می شود.

با توجه به قوانینی که کشور انگلیس برای سرمایه گذاری در نظر گرفته است، افراد متقاضی باید سرمایه ایی در حدود 2 ملیون پوند پول در حساب خود داشته باشند. افراد متقاضی با داشتن این مقدار پول در حساب های بانکی خود، 30 امتیاز کسب می کنند. این سرمایه که متعلق به فرد متقاضی است باید در بانک یا یکی از موسسات مالی معتبر باشد. در صورتی که این مبلغ در خارج از بانک های کشور انگلیس است، باید قابلیت انتقال به بانک های این کشور را داشته باشد. افراد متقاضی برای دریافت امتیازات دیگر، باید دست کم 1750000 پوند از 2000000 پوند را به خرید اوراق سهام، اوراق قرضه یا سایر اوراق دولتی اختصاص دهند تا بتوانند 30 امتیاز دیگر کسب کنند. در صورتی که افراد متقاضی قبل از تمام شدن زمان دریافت ویزای خود، اقدام به سرمایه گذاری در این کشور کنند، می توانند 15 امتیاز دیگر نیز به دست آورند. یکی از مهمترین مزیت های این ویزا این است که افراد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا سطح خاصی از تحصیلات آکادمیک ندارند. در این روش افراد متقاضی می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه خود به کشور انگلیس ببرند و علاوه بر این نیازی نیست برای تامین هزینه های زندگی همراهان خود، مبلغی در بانک های این کشور داشته باشند. اگر افراد متقاضی سرمایه ایی در حدود 5000000 پوند در بانک های این کشور داشته باشند، در عرض 3 سال و در صورتی که سرمایه آنها 10000000 پوند باشد، بعد از 2 سال اقامت دائم این کشور را دریافت می کنند.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه و سهام

اقامت انگلستان از طریق خرید سهام یکی از روش های مهاجرت به این کشور بوده و از سال 2008 میلادی توسط دولت این کشور مطرح شده است. در این روش افراد متقاضی با خرید 2 ملیون پوند اوراق قرضه می توانند در این کشور اقدام به سرمایه گذاری نمایند. در این روش افراد متقاضی باید دست کم 3 ماه قبل از اقدام برای درخواست اقامت، این مبلغ را در حساب بانکی خود داشته باشند. در این روش افراد متقاضی می توانند به هراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود، به کشور انگلیس مهاجرت کنند. مهمترین شرط برای افرادی که می خواهند به این روش اخذ اقامت انگلیس را بگیرند این است که بالای 18 سال بوده و همچنین ثابت کنند که سرمایه لازم برای این کار را دارند.

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی

اخذ اقامت انگلیس از طریق کار آفرینی یکی از پرطرفدارترین ویزاهای سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود. با توجه به این که این ویزا، پیرو سیستم امتیاز بندی است، افراد متقاضی برای دریافت این ویزا باید 95 امتیاز داشته باشند. افراد متقاضی برای دریافت این نوع ویزا باید سرمایه ایی به ارزش 200000 پوند چه در بانک های کشور خود و چه در کشور انگلیس داشته باشند. در صورتی که این مبلغ خارج از بانک های کشور انگلیس باشد، باید به راحتی به بانک های کشور انگلیس انتقال پیدا کند. افراد متقاضی باید ثابت کنند که این مبلغ را برای سرمایه گذاری در بانک دارند. متقاضیان برای دریافت ویزای سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی، باید با زبان انگلیسی آشنا باشند. افراد متقاضی برای دریافت این نوع ویزا باید دست کم مدرک آیلتس 4 ارائه دهند. در حقیقت می توان گفت داشتن مدرک زبان انگلیسی برای دریافت این ویزا ضروری بوده و موجب به دست آوردن 10 امیتاز برای افراد متقاضی می شود. افرادی که از طریق کارآفرینی در کشور انگلیس اقدام به سرمایه گذاری می کنند، باید در ابتدا تمکن مالی خود را به دولت انگلیس ثابت کرده و نشان دهند که می توانند هزینه های زندگی خود و همراهان خود را پرداخت کنند.

به طور کلی می توان گفت سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی با مبالغ مختلفی انجام می شود. بعضی از افراد با مبلغ 50 هزار پوند اقدام به سرمایه گذاری در کشور انگلیس می کنند. این روش برای افرادی مناسب است که قصد دارند خارج از اتحادیه اروپا، کسب و کار خود را شروع کنند. افرادی می توانند با این روش اقدام به سرمایه گذاری کنند که در کشور انگلیس تحصیل کرده و مدرک دانشگاهی این کشور را دارند. افرادی که طرحی نو آورانه داشته و یا می خواهند ویزای تحصیلی خود را به اقامت دائم تبدیل نمایند، می توانند با این روش اقدام به اخذ ویزای این کشور نمایند. افراد متقاضی در این روش باید طرحی تجاری ارائه دهند که مورد تایید نهاد های کشور انگلیس باشد. در این روش فرد متقاضی باید مبلغی در حدود 945 پوند در حساب بانکی خود داشته باشد و دست کم 50 هزار پوند از این مبلغ را سرمایه گذاری کند.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری

افرادی که به قصد سرمایه گذاری به کشور انگلیس مهاجرت می کنند، می توانند با توجه به مبلغی که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته اند، اقامت این کشور را به دست آورند. میزان مبلغی که برای سرمایه گذاری در کشور انگلیس تعیین شده، متفاوت می باشد و از 50 هزار پوند شروع می شود. افراد متقاضی با داشتن این مبلغ می توانند اقامت دو ساله این کشور را دریافت کنند. در صورتی که توان مالی افراد بیشتر بوده و قادر به پرداخت 200 هزار پوند باشند، می توانند اقامت 4 ساله این کشور را دریافت کنند. به طور کلی می توان گفت افراد بعد از گذشت 5 سال می توانند اقامت دائمی انگلیس را دریافت کنند. این افراد می توانند در سال ششم اقامت خود درخواست شهروندی و پاسپورت نمایند.

مزیت های سرمایه گذاری در انگلیس

مهمترین مزیت سرمایه گذاری در کشور انگلیس، زمان کمی است که برای سرمایه گذاری در این کشور لازم است. در حقیقت می توان گفت سرمایه گذاری در این کشور تقریباً دو هفته طول می کشد در حالی که میانگین لازم برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی 20 الی 30 روز می باشد. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت یا خرید اوراق قرضه منجر به دریافت اقامت دائم و در نهایت منجر به دریافت پاسپورت این کشور می شود. افرادی که به قصد سرمایه گذاری به کشور انگلیس مهاجرت می کنند، محدودیت مکانی ندارند و می توانند در گران ترین شهر انگلیس اقامت داشته و طرح تجاری خود را اجرا کنند. در حقیقت می توان گفت این روش هیچ ریسکی ندارد و با وجود این که تمامی سرمایه مورد نظر باید در حساب فرد متقاضی باشد، باز هم هیچ خطری اموال او را تهدید نمی کند.

نکات مهم در مورد سرمایه گذاری در انگلیس

افرادی که از طریق ارائه طرح تجاری شان به کشور انگلیس مهاجرت می کنند، به مدت 6 ماه وقت دارند، تا در مورد کاری که قرار است در این کشور انجام دهند، تحقیق کنند. افراد متقاضی در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در این مدت کسب و کار خود را راه اندازی کنند. افراد متقاضی در صورت تمایل می توانند طرح تجاری خود را به طور کامل در این کشور بیمه کنند. در صورتی که افراد متقاضی به هر دلیلی در این زمینه با مشکلی مواجه شوند، با توجه به قوانین کشور انگلیس تا وقتی که حقوق و مالیات خود و کارمندانشان را به موقع پرداخت کنند، ورشکسته نخواهند شد و می توانند بعد از 5 سال اقامت دائم کشور انگلیس را دریافت کنند. به طور کلی می توان گفت پروسه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی مسیری بسیار مطمئن بوده و در نهایت منجر به اخذ اقامت افراد می شود.