در سال های اخیر افراد زیادی در حال مهاجرت به کشور انگلیس هستند. با توجه به این که  کشور انگلیس شرایط خوبی برای زندگی دارد، افراد به روش های مختلف از جمله خرید ملک به این کشور مهاجرت می کنند. موسسه مهاجرتی تیدی پارس با داشتن سال ها تجربه در زمینه مهاجرت به افرادی که قصد مهاجرت به کشور انگلیس را دارند، کمک کرده و بهترین روش اخذ اقامت را به افراد پیشنهاد می کند. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

اقامت انگلیس از طریق خرید ملک

مزایای اقامت انگلیس از طریق خرید ملک

کشور انگلیس یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا محسوب می شود و در سال های اخیر افراد زیادی از طریق خرید ملک در این کشور، اقامت این کشور را دریافت می کنند. این کشور در سال های اخیر به عنوان یکی از بهترین کشورها برای جذب سرمایه گذاران خارجی شناخته شده است. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد و یکی از متداول ترین این روش ها، اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک است. افراد متقاضی نمی توانند با خرید ملک در این کشور، اقامت دائمی این کشور را اخذ کنند ولی با این وجود بسیاری از افراد سرمایه گذار از این طریق اقدام به اخذ اقامت این کشور می کنند.

متقاضیان خارجی هیچ محدودیتی برای خرید ملک در کشور انگلیس ندارند و افراد غیر مقیم می توانند در این کشور خانه رهن کنند. به طور کلی می توان گفت اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری وخرید ملک، انتخاب بسیار مناسبی برای سرمایه گذران خارجی است.

مراحل خرید ملک در کشور انگلیس

خرید ملک در انگلیس شامل فرآیندهای مختلفی بوده و پروسه های مخصوص به خود را دارد. مهمترین نکته در مورد خرید ملک این است که افراد متقاضی باید در ابتدا سرمایه خود را در نظر گرفته و سپس در جستجوی خرید خانه ایی متناسب با پول خود باشند. به طور کلی متقاضیان قبل از خرید ملک در انگلیس، باید در مورد شرایط بازار ملک اطلاعات کافی داشته باشند. به این ترتیب از اتلاف وقت جلوگیری شده و خریدار می تواند با توجه به میزان دارایی خود، اقدام به خرید ملک کند.  بهتر است افراد برای خرید ملک در انگلیس وکیلی داشته باشند تا بتوانند به کمک او ملک مورد نظر را خریداری کنند. وکیل در انجام کارهای واگذاری ملک و تهیه پیشنویس قرار داد به افراد متقاضی کمک بزرگی می کند. بعد از گذراندن این مراحل، وکیل فرد متقاضی و وکیل فروشنده با یکدیگر مذاکره کرده و تمام تحقیقات لازم در این زمینه را انجام می دهند. در این مرحله تحقیقاتی در مورد محل ملک مورد نظر و استانداردای محلی صورت می گیرد که مدت زمان آن بین دو هفته تا سه ماه است. بعد از تمام این مراحل، در صورتی که دو طرف رضایت داشته باشند، قرارداد نهایی خرید ملک بین آنها امضا می شود. فرد خریدار باید در ابتدا ده درصد از مبلغ ملک را به خریدار پرداخت کند و در صورتی که قرارداد از طرف او کنسل شود، این مبلغ به او بازگردانده نمی شود. بعد از این که خریدار مبلغ ده درصد را به فروشنده پرداخت کرد، قراردادی مبنی بر انتقال ملک بین دو طرف نوشته می شود و دو طرف قرارداد در مورد تاریخ نهایی این قرارداد با یکدیگر به تفاهم می رسند. استخدام فردی به عنوان نقشه بردار برای ارزیابی ملک و بررسی هزینه ها نیز در خرید ملک امری ضروری است. در این مرحله تمامی هزینه های مربوط به خرید ملک پرداخت شده و در نهایت تمام اسناد مربوط به خانه به فرد خریدار انتقال داده می شود و پروسه خرید ملک به پایان می رسد.

خرید ملک در کشور انگلیس تقریباً در حدود 6 ماه طول می کشد ولی ممکن است با توجه به شرایط موجود این زمان متغیر باشد. به طور کلی زمان متوسط برای پیدا کردن خانه ایی مناسب در انگلیس، در حدود یک تا سه ماه طول می کشد. مدت زمان تقریبی برای دریافت پیشنهاد وام مسکن نیز بین دو هفته تا یک ماه است. علاوه بر این مدت زمانی برای گرفتن وکیل و عقد قرارداد و تحویل خانه لازم است که تقریباً دو ماه به طول می انجامد. افراد متقاضی برای خرید ملک در مناطقی که مورد نظرشان است، باید سرمایه کافی داشته باشند. افراد متقاضی با داشتن یک وکیل سرمایه گذاری با تجربه، می توانند تمامی اطلاعات لازم و ضروری را در مورد خرید ملک به دست آورند. در صورتی که افراد متقاضی به مدت سه سال در این کشور اقامت داشته و در بازار کاری این کشور مشغول به کار باشند، می توانند ملکی مناسب برای خود پیدا کرده و بعد از پرداخت هزینه تمبر، ملک مورد نظر خود را بخرند. داشتن حساب بانکی در این کشور و همچنین در حدود 25 درصد از مبلغ وام پیشنهاد شده در حساب متقاضی نیز، لازمه خرید ملک در این کشور می باشد.  

هزینه خرید ملک در انگلیس

به طور کلی می توان گفت هزینه خرید ملک در شهرهای مختلف انگلیس با یکدیگر متفاوت می باشد. هزینه خرید ملک در شهر لندن در مقایسه با سایر شهرهای انگلیس بیشتر است و در حقیقت هزینه خرید ملک در انگلیس بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است. هزینه خرید ملک در این کشور به دو بخش هزینه های جاری و هزینه های آتی طبقه بندی می شود. هزینه های آتی شامل هزینه های مختلفی از جمله هزینه تمبر مالیاتی یا تمبر عوارض بوده که مبلغ آن در حدود 125 هزار پوند در نرخی بین 2 تا 12 درصد می باشد. در صورتی که خانه خریداری شده در رهن باشد، باید مبلغی به عنوان وثیقه در حدود 5 تا 40 درصد از قیمت ملک پرداخت شود. سایر هزینه های آتی هزینه وکیل، هزینه انتقال ملک به خریدار جدید، هزینه های ثبت زمین پرداختی به دولت انگلیس هستند. هزینه های جاری برای خرید ملک در انگلیس شامل هزینه پرداخت رهن، هزینه مربوط به بیمه خانه و لوازم خانه، هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات خانه، هزینه مربوط به قبض های شرکت های خدماتی می باشد. در صورتی که خانه خریداری شده استیجاری باشد، باید سالیانه هزینه ایی بین 50 تا 100 پوند پرداخت شود. افراد متقاضی می توانند برای خرید ملک در انگلیس از مزایای وام بانکی بهره مند شوند. نرخ بهره بانکی برای افراد متقاضی بین 5 تا 40 درصد بوده و علاوه بر این دولت انگلیس نوعی کمک مالی برای خریداران خارجی در نظر گرفته است و متقاضیان می توانند با استفاده از این طرح، خانه مورد نظر خود را در این کشور خریداری کنند.

شرایط خرید ملک در انگلیس

کشور انگلیس از کشورهایی است که شرایط اقتصادی مناسبی دارد اما افراد متقاضی باید قبل از خرید ملک در انگلیس و سرمایه گذاری در این کشور، شاخص های سرمایه گذاری در این کشور را مورد بررسی قرار دهند. به طور کلی می توان گفت شاخص های سرمایه گذاری در هر کشور، شامل نرخ مالیات بر فروش، نرخ تورم و نرخ بهره سود بانکی می باشد. در کشور انگلیس نرخ مالیات بر فروش، مالیاتی است که با توجه به قیمت فروش خانه و سایر کالاها و همچنین خدمات خاص آن، مصرف کننده موظف به پرداخت آن می باشد. نرخ تورم یکی از شاخص های مهم و موثر برای افرادی است که قصد خرید ملک در کشور انگلیس را دارند. هر اندازه نرخ تورم در کشوری پایین تر باشد، می توان گفت شرایط اقتصادی آن کشور مناسب است. نرخ تورم در این کشور در حدود 2 درصد است و این نرخ در مقایسه با سایر کشورها، نرخی مناسب برای سرمایه گذاری محسوب می شود. نرخ سود بهره بانکی نیز یکی از عوامل مهم برای خرید ملک در انگلیس محسوب می شود. بر طبق آخرین آمار به دست آمده در سال 2019 میلادی، نرخ بهره بانکی در کشور انگلیس 0.75 درصد بوده که در مقایسه با سال های قبل افزایش پیدا کرده است.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در انگلیس

افراد متقاضی برای خرید ملک در انگلیس، نیازی به اثبات اقامت خود در این کشور ندارند ولی برای اثبات هویت خود باید مدارکی به دولت این کشور ارائه دهند. یکی از مهمترین مدارک برای خرید ملک در کشور انگلیس، داشتن کارت شناسایی و اجازه اقامت است. داشتن مجوز عبور و همچنین پاسپورت امضا شده فعلی از دیگر مدارک مهم برای خرید ملک در کشور انگلیس هستند. علاوه بر این افراد متقاضی برای اثبات آدرس خود به مدارکی از جمله کارت شناسایی، قبوض پرداختی اخیر و بیانیه وام می باشند. متقاضیان در صورت داشتن وکیلی که دست کم دو سال با آنها آشنا باشد و آدرس آنها را تایید کند، می توانند در این کشور اقدام به خرید ملک کنند. افراد متقاضی باید مدارک دیگری از جمله صورتحساب کارت اعتباری، تایید نامه وکیل مبنی بر خرید خانه و تاییدیه آدرس به وسیله دفتر ثبت اسناد را نیز ارائه دهند.

وکیل امور ملک در کشور انگلیس

افرادی که به قصد سرمایه گذاری، ملکی در کشور انگلیس خریداری می کنند، باید در این زمینه اطلاعات کاملی داشته باشند.  با توجه به این که خرید ملک و سرمایه گذاری در کشور انگلیس، مستلزم هزینه های زیادی است، داشتن وکیل مهارجرت می تواند کمک بزرگی در این زمینه به افراد متقاضی کند. وکلای مهاجرتی به خاطر داشتن اطلاعات کافی در زمینه مهاجرت و همچنین آشنایی با امور سرمایه گذاری و خرید ملک، می توانند به افرادی که قصد خرید ملک در کشور انگلیس را دارند، کمک بزرگی کنند. آز آن جایی که در پروسه خرید ملک در انگلیس، ممکن است سرمایه افراد تحت تاثیر ریسک قرار بگیرد، بهتر است افراد در این پروسه از وکلای با تجربه کمک بگیرند.