کشور انگلیس یکی از کشورهای پیشرفته و رفاه و استاندارد زیاد در سرتاسر دنیا بوده بوده و در زمینه اقتصادی یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری محسوب می شود. موسسه مهاجرتی تیدی پارس با در اختیار داشتن وکیل های با تجربه در امور مهاجرت خصوصا مهاجرت به انگلیس، روش های مختلف برای اخذ اقامت انگلستان را ارائه می دهد.

اقامت انگلیس از طریق ثبت شرکت

کشور انگیس یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا بوده و به همین دلیل سرمایه داران این کشور را برای ثبت شرکت انتخاب می کنند.  یکی از روش های مهاجرت به این کشور، اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت است و متقاضیان از این طریق اقامت کشور انگلیس را دریافت می کنند. افراد متقاضی از طریق ثبت شرکت در این کشور، می توانند اقامت 3 ساله این کشور را بگیرند. بعد از مدت سه سال، این امکان برای متقاضیان وجود دارد که مدت زمان اقامت خود را تا دو سال دیگر نیز تمدید نمایند. در نهایت افراد متقاضی بعد از گذشت 5 سال می توانند اقامت دائم گرفته و برای همیشه در این کشور زندگی کنند. مهاجرت به انگلیس از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش های اخذ اقامت برای افرادی است که قصد  راه اندازی کسب و کاری را دارند.

یکی از شرایط اخذ اقامت کشور انگلیس از طریق ثبت شرکت، این است که افراد متقاضی باید در آزمون بین المللی آیلتس، حداقل نمره 4 گرفته باشند. افراد متقاضی برای دریافت اقامت این کشور از این طریق، باید مدارکی مانند سابقه کار و پاسپورت ارائه نمایند. یکی از مهمترین شرایط برای تبدیل اقامت دو ساله به اقامت سه ساله، راه اندازی کسب و کار و همچنین توانایی پرداخت بیمه و مالیات است. متقاضیان با داشتن چنین شرایطی، این امکان را دارند که اقامتشان را تا دو سال دیگر تمدید نمایند. ثبت شرکت در کشور انگلیس انواع مختلفی دارد و هر کدام از این شرکت ها، شرایطی مخصوص به خود دارند. یکی از انواع شرکت در انگلیس، شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود می باشد.  ثبت این شرکت به صورت خصوصی بوده و افراد متقاضی می توانند خودشان شرکت مورد نظر خود را ثبت کنند. فعالیت هایی که در این نوع شرکت انجام می شود، مخصوص انجام معاملات تجاری بوده و برای انجام این معاملات در مورد اجناس، هیچ محدودیتی وجود ندارد. شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود فقط با وجود یک سهامدار یا یک مدیر، به راحتی قابل ثبت می باشد. شرکت با مسئولیت محدود یکی دیگر از انواع شرکت در انگلیس است. این نوع شرکت شباهت زیادی به شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود دارد. تفاوت این دو شرکت با یکدیگر، در مدت زمان ثبت این دو شرکت می باشد. انتخاب نام این دو شرکت نیز یا یکدیگر متفاوت بوده و در حقیقت می توان گفت برای نام شرکت در شرکت با مسئولیت محدود، محدودیت هایی در نظر گرفته شده است. شرکت سهامی عام یکی دیگر از انواع شرکت در انگلیس است و در صورت به اشتراک گذاشته  شدن سهام آن ، قابل ثبت است. این نوع شرکت به راحتی و خیلی سریع ثبت شده و هیچ محدودیتی برای فعالیت آن در وجود ندارد. این شرکت برای به ثبت رسیدن، به سرمایه اولیه زیادی نیاز دارد و همچنین برای ثبت این نوع شرکت به یک سهام دار و دو مدیر نیاز است. از انواع دیگر شرکت که در کشور انگلیس ثبت می شود، می توان به شرکت مسئولیت محدود با گارانتی اشاره نمود. این شرکت با ارگان ها و نهادهای غیر انتفایی از جمله باشگاه های ورزشی در ارتباط ای باشد. مهمترین مزیت این شرکت این است که در عرض چند ساعت و به راحتی ثبت می شود.

اقامت انگلیس از طریق ویزای استارتاپ

یکی از جدید ترین راهکارهای کشور انگلیس برای جذب افراد نخبه و متخصص ویزای استارت آپ انگلیس است. ویزای استارت آپ انگلیس برای تمام افرادی که می خواهند یک کسب و کار جدید را شروع کنند، این امکان را فراهم می کند تا بتوانند کار خود را استارت بزنند. در حقیقت می توان گفت ویزای استارت آپ انگلستان، برای جذب افراد سرمایه گذار و کار آفرین بوده و این ویزا برای به اجرا در آمدن، باید در ابتدا به وسیله یک نهاد مجاز در انگلیس تایید شده باشد. به طور کلی می توان گفت برای راه اندازی یک کسب و کار در کشور انگلیس، موضوع استارت آپ باید از جانب نهادی که مورد تایید یک سازمان تجاری با سابقه یا یک موسسه آموزشی عالی است، مورد تایید قرار گرفته باشد. متقاضیانی که می خواهند ویزای استارت آپ دریافت نمایند، در ابتدا باید ایده کسب و کار خود را به دقت ارزیابی نمایند. ایده ایی که توسط افراد متقاضی ارائه می شود، باید ایده ایی خلاقانه و جدید بوده و علاوه بر این موجب ایجاد اشتغال برای افراد شود. ویزای استارت آپ انگلیس یکی از بهترین و سریع ترین روش ها برای دریافت اقامت این کشور است ولی این ویزا فقط به مدت دو سال قابل تمدید می باشد. افراد متقاضی برای درخواست ویزای استارت آپ باید حداقل 18 ساله بوده و علاوه بر این باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. داشتن مدرک آیلتس برای این افراد امری ضروری بوده و بدون داشتن این مدرک اخذ این ویزا ممکن نیست. افراد متقاضی همچنین باید در حساب بانکی شان دست کم مبلغی در حدود 945 پوند داشته باشند تا بتوانند تمکن مالی خود را به دولت انگلیس ثابت کرده و نشان دهند که می توانند هزینه های زندگی خود را به موقع پرداخت کنند. یکی از مهمترین شرایط برای دریافت ویزای استارت آپ این است که افراد متقاضی نباید تبعه کشورهای اروپایی یا حوزه اقتصادی اروپا باشند. از مهمترین مزیت های دریافت ویزای استارت آپ این است افراد متقاضی برای راه اندازی کسب و کار خود، نباید به این کشور سرمایه ایی وارد کنند.

اقامت انگلیس از طریق خرید ملک

کشور انگلیس یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا بوده و در سال های اخیر افراد زیادی از طریق خرید ملک در این کشور، اقامت این کشور را گرفته و با این کشور مهاجرت نموده اند.  در حقیقت می توان گفت این کشور در سال های اخیر به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای جذب سرمایه گذاران خارجی شناخته می شود. به طور کلی روش های زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد و یکی از متداول ترین این روش ها، دریافت اقامت انگلیس از طریق خرید ملک است. نکته ایی که باید به آن توجه کرد این است که افراد متقاضی با خرید ملک در این کشور، نمی توانند اقامت دائمی این کشور را دریافت کنند. ولی با این وجود بسیاری از افراد سرمایه گذار از این طریق اقدام به اخذ اقامت این کشور می کنند. خرید ملک در انگلیس دارای فرآیندهای مختلفی بوده و پروسه های مخصوص به خود را دارد. مهمترین نکته در مورد خرید ملک این است که متقاضیان باید در ابتدا مقدار سرمایه خود را در نظر گرفته و بعد از بررسی آن در جستجوی خرید خانه ایی متناسب با پول خود باشند. به طور کلی می توان گفت افراد متقاضی باید قبل از خرید ملک در انگلیس، در مورد شرایط بازار ملک اطلاعات کافی به دست آورند.

افراد با داشتن وکیل در کشور انگلیس، راحت تر می توانند خانه مورد نظرشان را خریداری کنند. وجود وکیل اهمیت زیادی دارد زیرا وکیل می تواند در انجام کارهای واگذاری ملک و تهیه پیشنویس قرار داد به افراد متقاضی کمک کند. بعد از پشت سر گذاشتن این مراحل، وکیل فرد متقاضی و وکیل فروشنده با یکدیگر به مذاکره می پردازند و تمامی تحقیقات لازم را در این زمینه انجام می دهند. در این مرحله از خرید ملک، تحقیقاتی در مورد محل ملک مورد نظر و استانداردهای محلی انجام می شود که بین دو هفته تا سه ماه به طول می انجامد. بعد از تمام شدن این مراحل، در صورت رضایت دو طرف قرارداد، قرارداد نهایی خرید ملک بین آنها امضا می شود. فرد خریدار برای خرید ملک در ابتدا موظف به پرداخت ده درصد از مبلغ ملک به خریدار می باشد و اگر این قرارداد را کنسل کند، این مبلغ به او بر نمی گردد. بعد از این که خریدار این مبلغ را به فروشنده پرداخت کرد، قراردادی مبنی بر انتقال ملک بین دو طرف نوشته می شود و دو طرف قرارداد نهایی برای خرید ملک را تعیین می کنند.  علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، استخدام شخصی به عنوان نقشه بردار برای ارزیابی ملک و بررسی هزینه ها نیز در خرید ملک امری ضروری است. در این مرحله تمامی هزینه های مربوط به خرید ملک پرداخت شده و در نهایت تمام اسناد مربوط به خانه به فرد خریدار منتقل می شود و پروسه خرید ملک به اتمام می رسد.

اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت انگلیس، مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری می باشد. کشور انگلیس نقش بسیار مهمی در اقتصاد جهانی ایفا کرده و دارای ثبات اقتصادی است و به همین دلیل سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب می کند. کشور انگلیس با توجه به شرایط مطلوبی که برای سرمایه گذاری دارد، کشور بسیار خوبی برای سرمایه گذاری شناخته شده است.

افرادی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری اقامت این کشور را به اخذ کنند، باید مبلغی در حدود 200 هزار پوند در یکی از بانک های این کشور سرمایه گذاری نمایند. این افراد همچنین باید طرحی تجاری برای کاری که قصد سرمایه گذاری روی آن را دارند، به دولت این کشور ارائه دهند. افراد متقاضی با اثبات نمودن این که چگونه باید این مبلغ را در طرح خود سرمایه گذاری کنند، می توانند استارت کار خود را در این کشور بزنند. متقاضیانی که قصد دارند در این کشور سرمایه گذاری کنند، باید بیش تر 18 سال سن داشته باشند و به سن قانونی رسیده باشند. افراد متقاضی باید درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای سرمایه گذاری، به سفارت کشور انگلیس ارائه نمایند. این ویزا در حدود سه سال و نیم اعتبار داشته و افراد می توانند بعد از پایان این مدت، یک بار دیگر ویزای خود را تمدید کنند. با توجه به این که کشور انگلیس یکی از قطب های بزرگ اقتصادی در دنیا است، تعداد زیادی از افراد سرمایه گذار، برای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند. یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است و متقاضیان می توانند با خرید ملک در این کشور، اقامت این کشور را به دست آورند.

وکیل مهاجرت به انگلیس با بررسی شرایط مالی این افراد، در انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری به افراد کمک کرده و افراد می توانند از این طریق اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. در حقیقت می توان گفت روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور انگلیس وجود دارد که منجر به اخذ اقامت این کشور می شود. اخذ اقامت انگلیس از طریق کار آفرینی یکی از پرطرفدارترین ویزاهای سرمایه گذاری در این کشور است. با توجه به این که این ویزا، بر طبق سیستم امتیاز بندی به افراد اعطا می شود، متقاضیان برای دریافت این ویزا باید 95 امتیاز کسب کرده باشند. افراد متقاضی برای دریافت این نوع ویزا باید سرمایه ایی به ارزش 200000 پوند در بانک های کشور خود یا در بانک های کشور انگلیس داشته باشند. اگر این مبلغ در بانک های کشور انگلیس نباشد، باید بتوان آن را به راحتی به بانک های کشور انگلیس انتقال داد. افراد متقاضی باید ثابت کنند که این مبلغ را برای سرمایه گذاری در حساب های بانکی خود دارند. افراد برای دریافت ویزای سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی، باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و دست کم مدرک آیلتس 4 ارائه دهند. در حقیقت می توان گفت داشتن مدرک زبان انگلیسی برای دریافت این ویزا ضروری بوده و موجب به دست آوردن 10 امیتاز برای افراد متقاضی می شود. افرادی که از طریق کارآفرینی در کشور انگلیس اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کنند، باید در ابتدا تمکن مالی خود را به دولت انگلیس ثابت کرده و نشان دهند که قادر به پرداخت هزینه های زندگی خود و اعضای خانواه شان می باشند. افراد متقاضی در این روش باید طرحی تجاری ارائه دهند که مورد تایید نهاد های کشور انگلیس باشد. به طور کلی افرادی که به خاطر سرمایه گذاری به کشور انگلیس مهاجرت می کنند، می توانند با توجه به مبلغی که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده، اقامت این کشور را اخذ کنند.