اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک را ممکن است که در چند سال گذشته بارها آن را توسط شرکت‌های مهاجرتی شنیده باشید. پس از پیوستن این کشور کوچک و کم جمعیت به اتحادیه اروپا، بسیاری از مردم به ویژه آسیای شرقی و خاورمیانه به دلیل شرایط راحت و آسان اسلواکی، این کشور را برای زندگی یا کار انتخاب کرده‌اند تا بتوانند بعداً اقامت اروپا را بگیرند. برای اخذ اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک و یا اطلاع از هزینه اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک با کارشناسان ما در موسسه حقوقی بین المللی تیدی پارس تماس بگیرید. برای گرفتن اقامت اسلواکی باید مراحل قانونی مختلفی را پشت سر بگذارید. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

چرا اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک؟

شاید اسلواکی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارای شرایط ویژه و راحت‌تری برای مهاجرت باشد. البته خرید ملک در اسلواکی قوانین راحت‌تری دارد و افراد خارجی می‌توانند با پرداخت هزینه حدود 12 هزار یورو و همچنین دریافت وام از بانک، ملک یا ساختمانی را در هر کجایی از این کشور خریداری کنند و هیچ گونه محدودیتی برای افراد در این خصوص وجود ندارد. همچنین شما می توانید با روش های دیگر مانند اخذ اقامت اسلواکی بدون سرمایه گذاری و اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت، اقامت اسلواکی را دریافت نمایید.

چگونگی خرید ملک در اسلواکی

برای خرید ملک در اسلواکی شما می‌توانید به دو روش اقدام کنید: یک راه این است که شما ملکی را در هر یکی از شهرهای اسلواکی خریداری کرده و از آن به عنوان محلی برای کسب درآمد استفاده کنید. روش دوم اینکه شما همانند ویلایی که در شهرهای شمالی خریداری می‌کنید، ملکی به منظور گذراندن تعطیلات یا سفر خود خریداری ‌کنید. باز هم تأکید می‌کنیم که اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک به هیچ وجه امکان پذیر نیست؛ یعنی حتی اگر شما با خرید ملک هم قصد سرمایه گذاری داشته باشید، این ملک شما نمی‌تواند تضمین کننده اقامت باشد.

چه نوع ملکی را می‌توان در اسلواکی خرید کرد؟

اسلواکی برای خرید ملک هیچ گونه محدودیتی برای افراد خارجی در نظر نگرفته است و آن‌ها می‌تواند در هر شهر و روستایی، ملک مورد نظر خود را خریداری کنند. تنها ملکی که آن‌ها مجاز به خرید نیستند، زمین‌های کشاورزی و جنگلی است و اگر هم قصد خرید این زمین‌ها را داشته باشند، باید سه سال از زمان مجوز اقامت دائم در این کشور گذاشته باشد و همچنین اسلواکی را به عنوان یک کشور دوم انتخاب نکرده باشند. در واقع اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک تنها در صورتی معتبر است که شما اقامت دائم داشته باشید، در واقع به این صورت دیگر مشکلی از بابت خرید هیچ گونه ملکی نخواهید داشت.

سرمایه گذاری از طریق ملک

خرید ملک در اسلواکی می‌تواند یک گزینه بسیار خوب سرمایه گذاری برای شما باشد. بهترین نقطه برای خرید ملک برای سرمایه گذاری، پایتخت اسلواکی براتیسلاوا است. کمترین قیمت خانه در اسلواکی حدود 12 هزار یورو و آپارتمان‌های جدید و لوکس 400 هزار یورو است. به هر حال باز هم چیزی که مهم است و باید روی آن تأکید شود، اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک برای سرمایه گذاری هم امکان پذیر نیست. پس در هنگام تبلیغات شرکت‌ها مراقب این شیوه باشید تا در دام کلاهبرداران نیافتید.