اقامت اروپا از طریق تمکن مالی بیشتر برای افرادی مناسب است که از تمکن مالی خوبی برخوردارند و می توانند به راحتی هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایند. این نوع اقامت که یکی از مطمئن ترین روش های اخذ اقامت است، اقامت خود حمایتی نیز نامیده می شود و در سال های اخیر بسیاری از افراد از این طریق به اروپا مهاجرت کرده اند. به طور کلی اولین قدم برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی مراجعه به یک موسسه حقوقی معتبر است. موسسه مهاجرتی تیدی پارس از طریق وکیل های خود اقدام به انجام امور مهاجرت و اخذ پاسپورت می نماید و تمام راهکاری لازم برای اخذ اقامت را به متقاضیان ارائه می دهد.

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی یکی از بهترین و بی دردسر ترین روش های اخذ اقامت اروپا بوده و برای افرادی که وضعیت مالی خوبی دارند، یکی از بهترین روش های مهاجرتی محسوب می شود. وضعیت مالی فرد متقاضی باید به حدی خوب باشد که بدون کار کردن در اروپا بتواند هزینه های زندگی خود را پرداخت کرده و همچنین زندگی خوبی داشته باشد. به طور کلی می توان گفت افرادی که از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی اقامت اروپا را می گیرند، فقط باید با هدف زندگی در اروپا برای مهاجرت به کشورهای اروپایی اقدام کنند.

این روزها به دلیل وجود بحران کار در بسیاری از کشورهای اروپایی، دولت ها مانع ورود نیروهای کار به کشورشان می شوند و استقبالی از ورود نیروهای کاری نمی کنند. به همین دلیل در مورد کشورهای اروپایی که تمایلی به پذیرش افراد مهاجر به صورت نیروی کار ندارند، اقامت از طریق تمکن مالی یکی از ایده آل ترین روش ها محسوب می شود. در روش اقامت از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی، سازمان های مهاجرتی آن کشور و همچنین دولت باید اطمینان حاصل کنند که افراد متقاضی و اعضای خانواده آنها تمکن مالی کافی برای زندگی در اروپا را دارند و به هیچ عنوان قصد ندارند در آن کشور مشغول به کار شوند. بعد از این که دولت متوجه شود که قصد متقاضیان فقط زندگی در اروپا بوده و منابع مالی و هزینه های زندگی آنها از جایی دیگر تامین می شود، با اقامت آنها موافقت می کند و افراد بعد از اثبلت تمکن مالی خود به دولت، می توانند به راحتی به اروپا مهاجرت کنند. افرادی که به دولت نشان دهند که برای خود و اعضای خانواده شان در ماه درآمد ثابت و قابل توجهی دارند، می توانند در حوزه کشورهای شنگن از طریق خود حمایتی اقامت دریافت کنند. در نهایت افرادی که بتوانند اثبات کنند درآمد ماهیانه قابل قبولی دارند و در پرداخت هزینه های زندگی خود دچار مشکل نمی شوند، می توانند از این طریق اقامت اروپا را دریافت کنند.

مزایای اخد اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

در این روش متقاضی نیازی به سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا را ندارد و لزومی نیست تا سرمایه اش را از کشورش خارج کند. این روش یکی از سریع ترین روش های اخذ اقامت بوده و متقاضی نباید هیچ مالیاتی به دولت پرداخت کند. متقاضیان در روش اقامت اروپا از طریق تمکن مالی نیازی به مدرک زبان خارجی ندارند و این امر یک مزیت بزرگ برای افرادی که به زبان تسلط ندارند، محسوب می شود. افرادی که از طریق ویزای خود حمایتی به اروپا مهاجرت می کنند می توانند به راحتی در کشورهای حوزه شنگن رفت و آمد و حتی زندگی کنند. متقاضیان از طریق این روش مهاجرتی از کلیه مزایای زندگی و شهروندی در اروپا بهره مند شده و همچنین و می توانند از بیمه های درمانی معتبر استفاده کنند. از دیگر مزایای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی سادگی و سهولت در تمدید اقامت است و متقاضیان می توانند بعد از مدتی اقامت موقت خود را تبدیل به اقامت دائم کنند.

متقاضیان می توانند با داشتن مدارکی از جمله سود سپرده بانکی، اجاره نامه ملک، سود سهام شرکت بورسی و همچنین حقوق بازنشستگی تمکن مالی خود را به دولت ثابت کرده و برای مهاجرت به اروپا اقدام کنند.

مدارک لازم برای اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

متقاضیانی که قصد دارند از طریق خود حمایتی به اروپا مهاجرت کنند، باید به سفارت کشور مورد نظر مدارکی ارائه دهند که نشان می دهد استطاعت مالی کافی برای زندگی در اروپا را دارند. از دیگر مدارک مورد نیاز گواهی موجودی حساب بانکی است که باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. فرد متقاضی باید ریز پرینت سه ماه آخر حساب بانکی خود و اعضای خانواده اش را ترجمه کرده و همراه با مهر بانک به سفارت ارائه دهد. پاسپورت متقاضی باید حداقل دو سال اعتبار داشته باشد تا بتواند کارهای مربوط به اقامت خود را انجام دهد.

دریافت اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی یکی از روش های اخذ اقامت این کشور بوده و به خاطر مزیت هایی که دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است. متقاضیانی که از طریق تمکن مالی یا خود اشتغالی به کشور اتریش مهاجرت می کنند، به هیچ عنوان اجازه کار در این کشور را ندارند ولی می توانند در صورت دلخواه در این کشور سرمایه گذاری کرده یا اقدام به ثبت شرکت نمایند.

اخذ اقامت کشور اتریش از طریق تمکن مالی یکی از روش های اخذ اقامت بوده که بیشتر افرادی که وضع مالی خوبی دارند یا این که بازنشسته هستند از این روش برای اخذ اقامت استفاده می کنند. دولت کشور اتریش هر ساله فقط تعداد محدودی از افراد را پذیرفته و پرونده های تمکن مالی آنها را مورد بررسی قرار می دهد. در حقیقت می توان گفت دولت اتریش سهمیه مشخصی برای برای اعطای اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی در نظر گرفته است در نتیجه افرادی که پرونده کاملی داشته باشند و زودتر برای اخذ اقامت اقدام کرده باشند، سریع تر اقامت اتریش از طریق تمکن مالی را دریافت خواهند کرد. در این روش متقاضیان باید میزان دارایی خود در حساب بانکی که در کشور خود دارند را به دولت ثابت کنند و نیازی نیست که برای اخذ اقامت کشور اتریش، پول و سرمایه خود را به کشور اتریش وارد کنند.

متقاضیانی که می خواهند از طریق تمکن مالی به کشور اتریش مهاجرت کنند باید ثابت کنند که دست کم مبلغ 22 هزار یورو در حساب بانکی خود دارند. میزان مبلغی که افراد متقاضی باید در حساب بانکی خود داشته باشند هر سال توسط دولت اتریش اعلام می شود زیرا ممکن است این مبلغ تغییر کند. علاوه بر این شخص متقاضی باید به دولت نشان دهد که درآمدی بین 2500 تا 3000 یورو در ماه دارد. این درآمد می تواند درآمد ناشی از سهام شرکت، درآمد دارایی های فرد، اجاره املاک یا حقوق بازنشستگی فرد باشد.

در روش مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی، فرد متقاضی اجازه کار در این کشور را ندارد اما اجازه سرمایه گذاری و خرید ملک را دارد و می تواند در صورت دلخواه در این کشور سرمایه گذاری کند. متقاضیان اجازه دارند تا از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری در کشور اتریش کسب درآمد داشته باشند. متقاضیانی که از طریق تمکن مالی به کشور اتریش مهاجرت می کنند، در ابتدا اقامت یک ساله می گیرند و بعد از یک سال می توانند کارت اقامت خود را تمدید کرده و اقامت سه ساله دریافت کنند. متقاضیان بعد از گذشت 5 سال می توانند اقامت دائم اتریش را دریافت کنند. اقامت اتریش از طریق تمکن مالی مزایای زیادی برای متقاضیان دارد و کلیه متقاضیان می توانند از خدمات بیمه پزشکی بهره مند شوند و به طور رایگان در این کشور تحصیل کنند. متقاضیان در ابتدای پروسه مهاجرتی خود اقامت یک ساله دریافت کرده و می توانند بدون ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن سفر کنند.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اروپا

 افراد زیادی برای ادامه تحصیل به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند. ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که به خاطر دانشگاه های خوب و سطح علمی بالایی که دارد، مهاجرین زیادی دارد و هر ساله تعداد زیادی از افراد برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام می کنند. به طور کلی دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا مهاجرت می کنند، باید به دولت کشور ایتالیا ثابت کنند که توانایی مالی برای پرداخت هزینه های تحصیلی خود را دارند و می توانند علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و سایر مایحتاج زندگی خود را پرداخت کنند. افرادی که از طریق تمکن مالی ویزای تحصیلی ایتالیا را دریافت می کنند، باید گردش مالی خود را به صورت پرینت به سفارت ارائه دهند. به طور کلی دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا از طریق تمکن مالی باید برای هر سال تحصیلی مبلغی در حدود 7500 یورو در ماه ارائه دهند و این مبلغ باید همیشه در حساب بانکی آنها وجود داشته باشد.  متقاضیان برای اخذ مدرک کارشناسی باید در حدود 100 تا 120 ملیون پرداخت کنند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 70 تا 80 ملیون و برای تحصیل در مقطع دکترا باید بین 90 تا 100 ملیون تومان پرداخت کنند.

بهتر است مبلغ مورد نیاز برای تمکن مالی سه ماه قبل از حضور در سفارت در حساب گردش متقاضیان موجود باشد به این ترتیب دیدگاه پلیس سفارت نسبت به پرونده شما مثبت می شود و امکان دریافت اقامت برای متقاضیان بیشتر می شود.